"Could not insert new word" hatası

Alınan hata mesajları ve çözüm yolları.

"Could not insert new word" hatası

İleti TuGhAn 16.09.2006, 08:16

Kod: Tümünü seç

Could not insert new word

DEBUG MODE

SQL Error : 1196 Warning: Some non-transactional changed tables couldn't be rolled back

INSERT IGNORE INTO phpbb_search_wordlist (word_text, word_common) VALUES ('deneme', 0)

Line : 234
File : functions_search.php

Forumda herhangi bir konuya mesaj yazamıyorum. Bu sorun genel bir sorun mudur ve çözümü var mıdır? Eğer değilse çözüm için nasıl bir yöntem önerirsiniz? Şimdiden teşekkürler...

Ekleme:

phpmyadmin'den girdiğimde "phpbb_search_wordlist" in yanında "kullanımda" yazıyor ve onarmak istediğimde "File '/usr/share/mysql/charsets/?.conf' not found" sonucuyla karşılaşıyorum. Lütfen bir yardım...
Kullanıcı avatarı
TuGhAn
Üye
Üye

İleti TuGhAn 16.09.2006, 12:57

Gerek kalmadı. sorunu forumda uzun araştırmalarım sonucu buldum. phpbb_search_wordlist ve wordmatch tablolarını phpmyadmin'den boşalttım. Daha sonra foruma "Rebuild Search Index" modunu yükleyerek tabloları yeniden oluşturdum. Sorun yok şimdilik. Teşekkürler Canver. :)
Kullanıcı avatarı
TuGhAn
Üye
Üye

ALEXIS
16.09.2006, 13:44

Yedek vb. alırken de o tabloları almamak, yedeğe geri dönme bveya taşıma sonrası rebuilt etmek daha faydalı oluyor bence.
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İleti TuGhAn 16.09.2006, 16:28

ALEXIS yazdı:Yedek vb. alırken de o tabloları almamak, yedeğe geri dönme veya taşıma sonrası rebuilt etmek daha faydalı oluyor bence.

Evet, bundan sonra böyle yaparım. Database'de epeyce bir yer kaplıyor ve yedek vs. yüklerken zorlaştırıyor. Hele bir de tabloda bozukluk varsa... :) Herkesin yüklemesi gerek bir mod "Rebuild Search Index"
Kullanıcı avatarı
TuGhAn
Üye
Üye

Hata Mesajları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir