Bıktım Artık Şu Ctracker Hatasından

Alınan hata mesajları ve çözüm yolları.

Bıktım Artık Şu Ctracker Hatasından

İleti hurricane84 25.12.2006, 16:24

cback 5.0.3 kullanıyorum

arkadaşlar üyeler hep şikayet ediyor, hızlı cevapta hata veriyor. foruma mesaj yazamıyorlar doğru düzgün... bıktım artık bu hatayı almaktan

CBACK CrackerTracker has detected a potential attack on this site with a worm or exploit script so the Security System stopped the script.

If you can see this page after including a new MOD into your board or after clicking on a link please contact the Board Administrator with this error message and a description what you have done before you could see this page, that the Admin has the possibility to fix the problem.

ayrıca nedense kimse hızlı cevap butonunu görmüyor, niye diğer forumlarda olduğu gibi burda hızlı cevap yok diyorlar. hızlı cevabın sürekli açık olmasını istiyorum.

forumda araştırdım bu hatayı alan çok var ama hiçbirinde doğru düzgün bi çözüm yoktu, umarım silinmez başlığım...

lütfen birisi yardımcı olsun...
hurricane84
Üye
Üye

İleti CeRBeR 25.12.2006, 16:42

Admin Control Panel > Ctracker Tracker > Log Manager ı a tıkla sonra ordaki herhangi bi hatasayısaına tıkla ve orada denilen fixleri yap aynı hataları alıp almadığını bildir
Kullanıcı avatarı
CeRBeR
Üye
Üye

İleti hurricane84 25.12.2006, 23:04

hata sayısına tıklanmıyorki ama :( yanında görüntüle var, ona tıklayıncada bişey çıkmıyor zaten..
hurricane84
Üye
Üye

İleti hurricane84 29.12.2006, 01:57

arkadaşlar birisi yardım etsin lütfen ya, olmuyor. bi türlü düzeltemedim... :(
hurricane84
Üye
Üye

cevap

İleti aretias 29.12.2006, 03:24

Aga ctracker/engines/ct-security.php aç, "false" arat "true" yap, dosyayı ftp deki yerine at, böylece debug mod aktif olacak, ondan sonra daha önce aldığın hataları tekrarlayarak security alert verdir foruma, bir sire sonra Control Panel > Ctracker Tracker > Kayıt Yönetimi gir, en altta Hata Bulma Girdileri > GÖRÜNTÜLE tıkla, aldığın hatayla ilgili fixler çıkacak, bunları yaparak çözebilirsin sorununu, sonucu burda paylaşırsan herkes faydalanır, saygılar..
http://www.gallerytuning.com Türkiye'nin en seçkin tuning garajı..
Kullanıcı avatarı
aretias
Üye
Üye

İleti hurricane84 29.12.2006, 03:59

üstat yazdıklarını aynen yaptım fakat kayıt yönetimine giriyorum görüntüleyede tıklıyorum fakat fix filan çıkmıyorki :( bendemi sorun var anlamıyorumki....
hurricane84
Üye
Üye

Cvp: Bıktım Artık Şu Ctracker Hatasından

İleti aretias 29.12.2006, 13:01

Arkadaşım bazen hemen yazmayabiliyo, buda ctrackerin bi özelliği olsa gerek :? nasıl yapıyo bilmiyorum ama, benim verdirdiğim hataları 2 gün sonra raporlamıştı log dosyasına, ftp den ctracker/logfiles/ içindeki .txt dosyaların kayıtların tutulduğu dosyalardır, bunları CHMOD ayarlarının 777 olması gerekir, değilse log dosyalarına raporlama yapamaz, bunları kontrol etmeni tavsiye ederim, arasıra kayıt yönetimini takip et sorun yoksa er geç mutlaka raporlar.. :wink: :lol:
Kullanıcı avatarı
aretias
Üye
Üye

İleti Marashall 29.12.2006, 14:13

tfnusta yazdı:Arkadaşım bazen hemen yazmayabiliyo, buda ctrackerin bi özelliği olsa gerek :? nasıl yapıyo bilmiyorum ama, benim verdirdiğim hataları 2 gün sonra raporlamıştı log dosyasına, ftp den ctracker/logfiles/ içindeki .txt dosyaların kayıtların tutulduğu dosyalardır, bunları CHMOD ayarlarının 777 olması gerekir, değilse log dosyalarına raporlama yapamaz, bunları kontrol etmeni tavsiye ederim, arasıra kayıt yönetimini takip et sorun yoksa er geç mutlaka raporlar.. :wink: :lol:

Hemen yazıyor aslında ama, log dosyasına kısa bir süre önce bakmışsanız, tarayıcınız önbellekten okuyor, dolayısıyla logların eski halini görüyorsunuz. Log dosyalarının en güncel haline, önbelleği temizleyerek yada ftpden girip bakarak, ulaşabilirsiniz. :wink:
Kullanıcı avatarı
Marashall
Üye
Üye

İleti hurricane84 29.12.2006, 15:16

tamam arkadaşlar buldum fakat şöyle yazıyor

#-----[ OPEN ]------------------------------------------
#
/dh/cgi-system/php.cgi

böyle bi dosya yokki..
hurricane84
Üye
Üye

İleti yaso19 29.12.2006, 19:45

bu ctracker kafayı yemiş! kayıt yöneticilerinden bakıyorumda, üyelere search.php ve profile.php de bile bu uyarıyı vermiş! bana da verdi. artık forumun her sayfasında belki bunun fixlettirdiği kodu koydum ama hep hata veriyo.. galiba kendi kendine kafayı yedi. arama butonuna örneğin program yazoyorum ara diyorum hobaa uyarı çıkıo. şu ana kadar ctracker 4 sürümleri dahil, kullandığım bütün sürümleri belirli bir zamandan sonra afallamaya başlamıştı. galiba bu modda harbiden bi iş yok. birileri hatasız daha iyi mod yazmaya başlasada ona geçsek :( cback (bence) bu işten yeteri kadar anlamıo, başka birileri yapsa tam süper olacak gibi.. yada ben kaldırıcam bunu, bi daha da ctracker ın yanından geçmicem..
Kullanıcı avatarı
yaso19
Üye
Üye

İleti aretias 29.12.2006, 20:44

böyle konuştuğuna göre kaybedicek bişeyin yok, sorunlu ama bence ctracker in hack olayında gözardı edilemeyecek kadar önemi büyük, ciddi anlamda hack olayı yaşayan arkadaşlar daha iyi anlar bu söylediklerimi.
Kullanıcı avatarı
aretias
Üye
Üye

İleti yaso19 29.12.2006, 20:49

valla bende hacklendim hemde ctracker varken.. exploite uyarı vermiyo, exploit olmayan şeye uyarı veriyo. ben anlamadım bunu. daha önceki sürümlerindede hep sonradan afallıyodu, bunda da aynısını yaptı.. uzun ömürlü diğil bu :) valla az kaldı sabrımın bitmesine, kaldırıcam ben bunu.. kimseye de bu modu tavsiye etmiyorum, aksi tadirde başınız çok ağrır benden söylemesi...
Kullanıcı avatarı
yaso19
Üye
Üye

İleti aretias 29.12.2006, 20:59

Tavsiyelerin için teşekkürler, daha güzel bir mod bulduğunda burada bizlerle paylaşırsan seviniriz..
Kullanıcı avatarı
aretias
Üye
Üye

İleti yaso19 29.12.2006, 21:00

inşallah bigün yapan biri olurda paylaşırım..
Kullanıcı avatarı
yaso19
Üye
Üye

İleti sabri ünal 30.12.2006, 03:14

yaso19 yazdı:valla bende hacklendim hemde ctracker varken.. exploite uyarı vermiyo, exploit olmayan şeye uyarı veriyo. ben anlamadım bunu. daha önceki sürümlerindede hep sonradan afallıyodu, bunda da aynısını yaptı.. uzun ömürlü diğil bu :) valla az kaldı sabrımın bitmesine, kaldırıcam ben bunu.. kimseye de bu modu tavsiye etmiyorum, aksi tadirde başınız çok ağrır benden söylemesi...

denenmiş exploit kayıtlarını canver üstünden verelim de gör istersen :) çok işe yarıyor ve kullanılıyor...
Mutluyum, biraz komedi takılıyorum! sakın kızmayın yakında geçer, sebebini ben de bilmiyorum! yeni bir aşk da bulmuş değilim!
Kullanıcı avatarı
sabri ünal
Üye
Üye

İleti yaso19 30.12.2006, 11:09

o zmn bana özel gıcıklık mı yapıo bu? her sürümde her zmn aynı muhabbeti bi tek bana mı yapıo. valla ne diyim, hay böyle şansın......
Kullanıcı avatarı
yaso19
Üye
Üye

İleti Marashall 30.12.2006, 12:52

yaso19 yazdı:o zmn bana özel gıcıklık mı yapıo bu? her sürümde her zmn aynı muhabbeti bi tek bana mı yapıo. valla ne diyim, hay böyle şansın......

Bugüne kadar birçok kez işe yaradığını gözlemledik, ayrıca büyük çapta sorunlar çıkardığına hiç şahit olmadık, mod kurulumunda hata yapmış olabilirsin belki, yada hostundan veya diğer modlardan birinden kaynaklanan bir açık vardır belki sitende, şahsen ctrackerın son derece kaliteli ve gerekli bir sistem olduğunu düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
Marashall
Üye
Üye

İleti yaso19 30.12.2006, 12:59

yok dediğin gibi bir sorun değil. çok durdum bu konu üserinde ama kayda değer bişi yok..

bu arada canverdeki ctracker da da bi sorun mu var yoksa bana mı öyle geliyo :S şu girişte ip aralığı tutuyor ya, onda ipucunu sil diyorum, diğer girişimde yine gösteriyo, normalde göstermemesi lasım :S
Kullanıcı avatarı
yaso19
Üye
Üye

İleti aretias 30.12.2006, 14:18

Neden Lazım? bilgisayarını her kapatıp açtığnda ıp numaran değişmiyormu, uyarıyı göstermesi normal, bendede gösteriyo, benim sitemdede gösteriyo, ctracker bulunan diğer sitelerdede gösteriyo, senin sitende göstermiyosa demekki sorun var ctrackerında, ben bunu laf olsun diye söylemedim, gerçekten ctrackerın hack olayında büyük bir önemi var, kullanımı detaylarını bilmeyen biri için biraz zor ve karışık gelebilir, bundan dolayı ufak sorunlar çıkması normal, ama gerçekten güzel ve yararlı bir mod, ben herkese taviye ediyorum..
Kullanıcı avatarı
aretias
Üye
Üye

İleti aretias 30.12.2006, 14:21

Neden Lazım? bilgisayarını her kapatıp açtığnda ıp numaran değişmiyormu, uyarıyı göstermesi normal, bendede gösteriyo, benim sitemdede gösteriyo, ctracker bulunan diğer sitelerdede gösteriyo, senin sitende göstermiyosa demekki sorun var ctrackerında, ben bunu laf olsun diye söylemedim, gerçekten ctrackerın hack olayında büyük bir önemi var, kullanımı detaylarını bilmeyen biri için biraz zor ve karışık gelebilir, bundan dolayı ufak sorunlar çıkması normal, ama gerçekten güzel ve yararlı bir mod, ben herkese taviye ediyorum..
Kullanıcı avatarı
aretias
Üye
Üye

Sonraki

Hata Mesajları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir