Yönetim paneli hatası ve aktivasyon sorunu

Alınan hata mesajları ve çözüm yolları.

Yönetim paneli hatası ve aktivasyon sorunu

İleti CaN_BaKıR 12.03.2006, 21:27

Yönetim paneline girdiğimde altta sürüm bilgisi kısmında php ile bağlatı kurulamadı diyor hemen altında hata mesajı olarak ingilizce zaman aşımı diyor.... Bu yaklaşık bir haftadır var... Ayrıca bu olduğundan beri siteme üye olanların haberi mailime gelmiyor dolayısı ile aktivasyonları geç yapmış oluyorum. Ve tabi kişiyede üyeliğinin açıldığına dair bir mail gitmediği için bana mail atıp duruyorlar "üye olduk ne zaman açılacak" şeklinde...

phpBB 2.0.19 kullanıyorum. Yeni hiçbirşey yüklemedim... Durduk yere oluştu bu durum...

Hata mesajını aynen kopyalıyorum...

Sürüm Bilgisi

phpBB sitesi ile bağlantı kurulamadı. Bildirilen hata:
Connection timed out
CaN_BaKıR
Üye
Üye

İleti sabri ünal 12.03.2006, 22:02

fonksiyonellik açısından bir kaybın yok... phpbb güncellemelerinden biraz geç haberin olur altı üstü... ya senin serverinle veya phpbb ile ilgili bir sorun vardır...

zaten mod falan da kurdum demiyorsun..

eğer aktivasyon haberleri geç gelir diyorsan, aktivasyonu kullanıcıya terket, gerekirse beğenmediğin üyeleri silersin, tabii hata düzelene kadar, sonrası seninle ilgili...

belki serverin ağırlaşmış olabilir.
Mutluyum, biraz komedi takılıyorum! sakın kızmayın yakında geçer, sebebini ben de bilmiyorum! yeni bir aşk da bulmuş değilim!
Kullanıcı avatarı
sabri ünal
Üye
Üye

İleti CaN_BaKıR 12.03.2006, 22:40

Zaten çözüm olarak aktivasyon olayını kaldırdım.. (şimdilik)

Yani dediğiniz gibi yaptım...

Güncellemelerden bir şekilde haberim olur o sorun değil. ancak Yönetim paneli ana sayfasıda çok geç açılıyor... Mesela kimler online diye ana sayfada en alttan bakabiliyorum fakat IP kontrolü yapabilmem için yaklaşık 5 dakika beklemem gerekiyor. zaten bu sırada yapan yapacağını yapar bile... ;)

Sanırım hosting ile ilgil bir sorun var... Ana sayfalarını felan yenilemişler. Geçen gün kapalıydı ve bakım yaptıklarını yazmışlardı...

mail gitmeme sorunu onlardan kaynaklanıyor olabilir mi?

Şu header desteği gibi bir olay var hani. Beleş hostlarda meydana geliyor. Acaba benim hostingtede bakım sonrası böyle bir durum mu oluştu. (not: benim hosting beleş olanlardan değil ;) )

Adını verirsem belki reklam olur diye türkiyenin en çok kullanılan forumlarından biri olan bir forumun hostingi ile benim hosting aynı ve bugün o forumda açılmıyor ????
CaN_BaKıR
Üye
Üye

Hata Mesajları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir