user hatası

Alınan hata mesajları ve çözüm yolları.

user hatası

İleti gökhan 15.11.2005, 13:34

ya arkadaşlar ben baştan bir stil ve forum kurdum buraya kadar herşey tamam fakat eski forumumdaki üyeleri almak istiyorum phpbb_user i aldıgımda usertlerde görünüyor fakat giriş yaptıgında eski templeteyi istiyor fakat eski aldıgım yedek sanırım eksik doya alınmış admin paneline giremiyorum bu üyleri nasıl kurtarabilirim bir yolu varmı yeni db ye useri atınca görünüyor ama üye girişi yaptında dedigim gibi templates_id 2 hatası veriyor bunu nerden ve nasıl yükleyebilirim

not : yedek foruma giremedigim için subsilver a geçip öyle yedek alamadım id 1 yapamadım yani ???
Kullanıcı avatarı
gökhan
Üye
Üye

ALEXIS
15.11.2005, 13:38

İlk önce yönetim panelinden ilgili temayı seç hemen altındaki "kullanıcırın seçimini gözardı et" kutusunu "evet" olarak işaretle.
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İleti gökhan 15.11.2005, 13:54

ALEXIS yazdı:İlk önce yönetim panelinden ilgili temayı seç hemen altındaki "kullanıcırın seçimini gözardı et" kutusunu "evet" olarak işaretle.

Ah bir yönetim panaline girebilsem yapacamda o işi db ye useri ekledigim zaman kesinlikle giriş yapamıyorum ki ??
Kullanıcı avatarı
gökhan
Üye
Üye

İleti radalin 15.11.2005, 14:17

Veritabanini yuklerken yedegini aldigin temayi kullanman gerekliyor. Yani subsilver temasinda yedek aldiysan, geri yuklemeyi de subsilver temasinda yap. Madem sadece kullanicilari kurtarmak istiyorsun. Forumu bastan kur, yedegini aldigin temayi yukle, ondan sonra veritabinini tekrar yukle, sonra kendin kullanmak istedigin temayi kur. Sorun kalmayacaktir.
Kullanıcı avatarı
radalin
Üye
Üye

ALEXIS
15.11.2005, 14:31

Hata mesajı varsa yazarsan hemen çözümü yazarım, unutmazsam bu başlığı...
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İleti gökhan 15.11.2005, 14:31

radalin yazdı:Veritabanini yuklerken yedegini aldigin temayi kullanman gerekliyor. Yani subsilver temasinda yedek aldiysan, geri yuklemeyi de subsilver temasinda yap. Madem sadece kullanicilari kurtarmak istiyorsun. Forumu bastan kur, yedegini aldigin temayi yukle, ondan sonra veritabinini tekrar yukle, sonra kendin kullanmak istedigin temayi kur. Sorun kalmayacaktir.

Dedigin gibi yaptım oke ama bir sorun daha var. bundan önceki stilde dogum günü modu kurulu değildi ve şimdi yeni stilde kurulu yani siteye dogum günü tarihini görmek zorunlu ama eski üyelerimin hiç birinde bu girili değil aldıgım hata ise;

Kod: Tümünü seç
Genel Hata

Could not update next_birthday_greeting for user.

DEBUG MODE

SQL Error : 1054 Unknown column 'user_next_birthday_greeting' in 'field list'

UPDATE phpbb_users SET user_next_birthday_greeting = 2006 WHERE user_id = 3

Line : 341
File : page_header.php
Kullanıcı avatarı
gökhan
Üye
Üye

ALEXIS
15.11.2005, 14:37

"birthday_1.5.7em" için

"birthday_db_update.php" bu dosyayı at ve çalıştır.
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İleti gökhan 15.11.2005, 14:57

ALEXIS yazdı:"birthday_1.5.7em" için

"birthday_db_update.php" bu dosyayı at ve çalıştır.

yok abi onuda yaptım olmadı hata devam ediyor.

Could not update next_birthday_greeting for user.

DEBUG MODE

SQL Error : 1054 Unknown column 'user_next_birthday_greeting' in 'field list'

UPDATE phpbb_users SET user_next_birthday_greeting = 2006 WHERE user_id = 2

Line : 341
File : page_header.php

tam olarak yaptıgım yeni forumu atıyorum içine ca_aphrodite temamıda atıyorum yani eski tema oke instal ediyorum stili yönetim panelinden ve çıkış yapmadan ana sayfaya gidiyorum ve birthday_db_update.php çalıştırıyorum oke fakat geri döndügümde çıkış ve giriş tekrar bu hata :(

Edit : en son başka bir yolla dedigini denedigimden alexis şöyle bir mesaj aldım.

message_die() was called multiple times. This isn't supposed to happen. Was message_die() used in page_tail.php?
Kullanıcı avatarı
gökhan
Üye
Üye

Cvp: user hatası

ALEXIS
15.11.2005, 15:12

Şunu ekleyecen işte yaw:

[syntax="sql"]ALTER TABLE phpbb_users ADD user_next_birthday_greeting INT DEFAULT "0" not null;[/syntax]
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

Cvp: user hatası

İleti gökhan 15.11.2005, 15:35

ALEXIS yazdı:Şunu ekleyecen işte yaw:

[syntax="sql"]ALTER TABLE phpbb_users ADD user_next_birthday_greeting INT DEFAULT "0" not null;[/syntax]

ya kardeş dedigin gibide olmadı ben başka bir şekilde kabul ettirdim oke db ile biraz oynadım buda güzel ama şimdiki sorun phpbb security ile ilgili uyeleri ekledik dogal olarak giriş yapacaklar fakat güvenlik sorusu girmedikleri için uyarı çıkıyor hesabınıza gidiniz diye link veriyor oke gidiyorsun yazıyorsun güvenlik soruve cevabını ve tamam dediginde alınan hata

Could not update users table

DEBUG MODE

SQL Error : 1054 Unknown column 'user_notify_donation' in 'field list'

UPDATE phpbb_users SET user_email = 'gokhan@superbir.net', user_icq = '', user_website = 'http://www.yuxexes.net', user_occ = 'Bilgisayar', user_from = 'Mersin', user_interests = 'Teknoloji', user_birthday = '999999', user_next_birthday_greeting = '', user_sig = '', user_sig_bbcode_uid = '', user_viewemail = 0, user_aim = '', user_yim = '', user_msnm = '', user_attachsig = 1, user_allowsmile = 1, user_allowhtml = 0, user_allowbbcode = 1, user_allow_viewonline = 1, user_notify = 1, user_notify_pm = 1,user_notify_donation = 0, user_popup_pm = 1, user_timezone = 3.00, user_dateformat = 'D M d, Y g:i a', user_lang = 'turkish', user_style = 1, user_active = 1, user_actkey = '', no_report_popup = 0, no_report_mail = 0 WHERE user_id = 4

Line : 658
File : usercp_register.php

yine bb security nin içindeki instal.php yi mi çalıştıracagım acaba off offf ne usermiş be :( ??
Kullanıcı avatarı
gökhan
Üye
Üye

ALEXIS
15.11.2005, 15:48

Sen kurduğun tüm modların veritabanı sorgularını yapsana yaw, tek tek uğraşma..

user_notify_donation eksik işte...
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İleti gökhan 15.11.2005, 16:02

ALEXIS yazdı:Sen kurduğun tüm modların veritabanı sorgularını yapsana yaw, tek tek uğraşma..

user_notify_donation eksik işte...

iyide kardeş baya bir mod kurdum olay o ya şimdi userleri eklemek için bütün kurdugum modların sorgularınımı yapmam gerek daha basit bir yol yokmu ki tema bölümüne başlık attım bunu adam kendi forumunda uygulamak isteyecek ileride userlerini alacak kenara çekilecek oda benim çektigimi çekmesi diye :) daha dahada basit bir yol olmalı :?
Kullanıcı avatarı
gökhan
Üye
Üye

ALEXIS
15.11.2005, 16:42

O zaman sen phpbb_user tablosundaki fazla sutünları temizle ?? Orjinal bir phpbb ile karşılaştır...
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İleti gökhan 15.11.2005, 17:18

nasıl yani stunları mı temizliyeyim ? temizliyeyimde ekledigim her modda bir stun açıyor o stunları silmem demek eklenen modların bir kısmının çalışmaması demek neyse bir bir önceki dedigin daha mantıklı geldi istedigi modları ona vermek :) yada en güzeli 0 üyeyle başlamak :)
Kullanıcı avatarı
gökhan
Üye
Üye

Hata Mesajları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir