Could not get theme data for themes_id

Alınan hata mesajları ve çözüm yolları.

Could not get theme data for themes_id

İleti Yunus Çengel 20.05.2006, 12:47

Hostum veritabanını bir şekilde silmiş yeniden yüklediğinde ise forumda
Kod: Tümünü seç
message_die() was called multiple times. This isn't supposed to happen. Was message_die() used in page_tail.php?

mesajı açılıyor bunun sebebi ne olabilir?
En son Yunus Çengel tarafından, 20.05.2006, 21:36 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Kullanıcı avatarı
Yunus Çengel
Üye
Üye

İleti Vinsanity 20.05.2006, 15:29

Kullanıcı avatarı
Vinsanity
Üye
Üye

İleti Yunus Çengel 20.05.2006, 21:35

İlgilendiğin için sağol orada da aradağım cevap yoktu ama sanırım sorun yedeği forumun üstüne yüklerken zaman yetmemesinden dolayı bir hataydı, verdiğin linkten Alexis'in bir başlıkta önerdiği mysqldumper ile yeniden forum yediğini yükledim. Gerçekten mükemmel ama benim gibi beceriksiz illaki yanlış bir şeyler yapacak ki

Şimdi de
phpBB : Critical Error

Could not get theme data for themes_id [2] 

hatası aldım ???

(Kullandığım ilaçlar kemik erimesi yapıyorda salaklık yapıyor mu doktara sormam lazım )
Kullanıcı avatarı
Yunus Çengel
Üye
Üye

ALEXIS
20.05.2006, 22:49

phpbb_themes, tablosundan themes_id altında yazan sayıya bak:

sonra da yapılacak sorgu:

[syntax="sql"]UPDATE `phpbb_config` SET `config_value` = '2' WHERE `config_name` = 'default_style';[/syntax]

Aslında phpbb_themes, tablosundan themes_id değerini 2 yaparak sorunu çözebilir ama kullanıcıların da varsayılan stillerini de aynı sayıya eşitlememiz gerekir. Ya da yönetim panelinden tema seçimini geçersiz kılmak.
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

Cvp: Could not get theme data for themes_id

İleti Yunus Çengel 20.05.2006, 23:30

Alexis

dediklerini yaptım ama değişenbir şer olmadı

Mysql de

Anahtar ismi Tip En önemli Eylem Alan
PRIMARY  PRIMARY  6       themes_id

yazıyor bende 2 den sonra 6 yaptım yine aynı hatayı verdi. Tekrar 2 yaptım yine aynı hatayı aldım..
Aslında phpbb_themes, tablosundan themes_id değerini 2 senin verdiğin sorgu dışında nasıl yaplır bilemiyorum...

Hosting yedek diye daha önce denediğim tüm temaları da yüklemiş :(
Kullanıcı avatarı
Yunus Çengel
Üye
Üye

ALEXIS
20.05.2006, 23:57

yapıya bakmışın sen, tara/browse butonu ile bakacaksın...

şunu çalıştır kolay yoldan

[syntax="sql"]SELECT themes_id FROM `phpbb_themes` WHERE 1[/syntax]
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İleti Yunus Çengel 21.05.2006, 02:40

Asıl sorun yedeğin eksik yüklenmesi ve bu nedenle foruma kurduğum modlaın çalışmaması bu nedenle forum klasöründeki tüm dosyaları sildim ve phpbb 2.0.20 dosylarını yükledim. Şimdi yapmam gereken tüm kurduğum moldarı bir daha kurmak tabii ilk önce mysql den fazla tabları temizledikten sonra...

Yardımlarınız için çok teşekürler yoksa bu gecede sabahın ilk ışılarını gördükten sonra yatacaktım ;)
Kullanıcı avatarı
Yunus Çengel
Üye
Üye

Cvp: Could not get theme data for themes_id

İleti djrosso 14.01.2007, 01:38

aynı sorun bendede vardı düşündüm tema hatasını gidermek için forumu tekrar sıfırdan kurdum daha sonra hiç bişey yapmadan son kullandıgım temayıda yükledim server a sonra db yi upload etmeye başladım belli süre sonra

General Error
Error importing backup file

DEBUG MODE

SQL Error : 1062 Duplicate entry 'saÐ' for key 1

INSERT INTO phpbb_search_wordlist (word_text, word_id, word_common) VALUES('saÐ', '419', '0')

Line : 980
File : admin_db_utilities.php

Bu Hatayı Aldım Daha Sonra Forumun giriş Sayfasını Açtıgımda tüm başlılar Konular Herşey Gelmişdi ama Gelemeyen En Büyük Şey Kullanıcılardı Kullanıcılar Silinmiş Şimdi Düşünüyorum Ne Yapsam Diye Herşey Geldi Kullanıcılar Silinmiş Demekki Panelden Alınan Yedek Forumunun Yedeğiymiş Yani Kullanıcıların Yedeği Nerdeydi Aceba... Varmı Bilen yardımcı Olmak isteyen...

Bu kadar Yazıyı yazdım ama kimsenin bişeyden anladıgı yok düşüncem kadarıyla kimse kimseye yardımcı olmamış nette araşdırdım açık bir kapı bulamadım adamlar böyle basit konuları en büyük php portallarına yazmışlar türkiyede kimse cevap yazmamış demekki kimse bilmiyo herkes kara düzen gidiyo tek şeyi anladım panelden yedek felan hikaye ne kadar dosyan varsa alacan server da akıllandım ellaam :)
djrosso
Üye
Üye

Hata Mesajları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir