[+] JUNIOR ADMIN kurulum sorunu

Alınan hata mesajları ve çözüm yolları.

[+] JUNIOR ADMIN kurulum sorunu

İleti Qarizma 11.06.2006, 19:36

slm arkadaşlar,JUNIOR ADMIN kurulumunu anlatacak birisi varmı acaba?ben denedim ama hata verdi nivisec_install.php çalıştırdım,phbb 2.05 benzeri şeyler yazdı,zip içeriğini kopyalayıp forumun içine attım yine olmadı,
aşağıdaki hatayı install ettiğimde veriyor
kullanıcı yönetiminde JUNIOR ADMIN var ama aşağıdaki hatayı vermekte
Genel Hata
Bir hata oluştu

DEBUG MODE

SQL Error : 1146 Table '1.jr_admin_table' doesn't exist

SELECT * FROM JR_ADMIN_TABLE WHERE user_id = 4

Line : 132
File : functions_jr_admin.php

yardımcı olursanız sevinirim
Kullanıcı avatarı
Qarizma
Üye
Üye

ALEXIS
11.06.2006, 21:21

Ön bilgi:

Mod ile beraber gelen install.txt belgesi içinde tarif edilen kod değişikliklerini yapmamış olabilirsin. Eğer install.txt belgesindeki değişiklikleri yaptıysan okumaya devam et, yapmadıysan önce oradaki değişiklikleri yap, tekrar hata alırsan bekliyoruz :)

Geniş Bilgi:

"doesn't exist" hatası veritabanı ile ilgili olur genelde ve hatada yer alan tabloların olmadığını (bu hatada jr_admin_table) söyler.

Bu durumda 2 ihtimalimiz var, ya talep edilen tablo yoktur, yok olmasının sebesi ise verilen SQL kodu veya install.php gibi dosyalar çalıştırılmamıştır.

Diğer olasılık ile includes/constants.php ile alakalıdır. Bu dosyada veri tabanındaki tablolar özel değişkenlere atanır ve diğer dosyalarda o tabloya erişmek için o değişken kullanılır.

Mesela junior admin [2.0.5] modununun install.txt dosyasında şöyle bir değişiklik var:

Kod: Tümünü seç
#
#-----[ OPEN ]------------------------------------------
#
includes/constants.php

#
#-----[ FIND ]------------------------------------------
#
define('GROUPS_TABLE', $table_prefix.'groups');

#
#-----[ AFTER, ADD ]------------------------------------------
#

define('JR_ADMIN_TABLE', $table_prefix.'jr_admin_users');

Bu ekleme ile jr_admin_users tablosu JR_ADMIN_TABLE ile ilişkilendiriliyor, $table_prefix değişkeni ise ayar dosyamız olan config.php den alıyor ve varsayılan olarak phpbb_ dir, sonuç olarak JR_ADMIN_TABLE değişkeni, varsayılan prefix ile beraber phpbb_jr_admin_users karşılık geliyor ve modun diğer php dosyalrında eklenilen kodlarında da tabloya ulaşmak için JR_ADMIN_TABLE kullanılıyor.

Yani yukarıda yazdığım tek satırlık değişikliği yapmazsanız da bu hatayı verir.

Yazdım ama, kafa karıştırmaktan başka işe yarar umarım :scared:
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İleti SeVeRaL 01.07.2006, 14:38

Arkadaşlar Jınior Admin mod'u 2.0.21 üzerine kurdum.
Admin panelde Junior Admin linkine tıklayınca hiç bir şey açılmıyor sağ pencerede. Sayfa bekleniyor deyip kalıyor. Bu sorun hakkına bilgisi olan varmı acaba?
Kullanıcı avatarı
SeVeRaL
Üye
Üye

Hata Mesajları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir