PHP121 Instant Messenger (site içi online messenger)

Eklentiler ile ilgili gelişmeler. Yeni modlar, güncellemeler.

PHP121 Instant Messenger (site içi online messenger)

İleti l3LooD 04.12.2006, 21:16

Arkadaşlar phpbb ve phpnuke de sorunsuz çalıstıgını iddia ettikleri cok güzel bir mod(MSN MESSENGERA BENZİYOR).eminim birçok
arkadasımın hararetle aradıkları bir mod.yaklasık6-7 aydır arıyorum sonunda buldum. .pdf uzantılı bir kurulum dosyası var ve kurmayı denedim ve db ile alakalı küçük bir hata aldım. İngilizcemin yetersiz oldugundan nerde hata yaptıgımı cözemedim. :?
Üstadlar eger yardımcı olup modu sorunsuz bir şekilde entegre edebilirseniz bu başlık altında nasıl yapıldıgını açıklarsanız minnettar kalırız.dosyalar aşagıda :

DEMO : http://www.php121.com/
DOWNLOAD : http://www.php121.com/download.php

not: yakusha f5 de denemiştim ben.

Umarım sorunsuz kurabiliriz. :)
l3LooD
Üye
Üye

Cvp: PHP121 Instant Messenger (site içi online messenger)

İleti Marashall 04.12.2006, 23:19

l3LooD yazdı:Arkadaşlar phpbb ve phpnuke de sorunsuz çalıstıgını iddia ettikleri cok güzel bir mod(MSN MESSENGERA BENZİYOR).eminim birçok
arkadasımın hararetle aradıkları bir mod.yaklasık6-7 aydır arıyorum sonunda buldum. .pdf uzantılı bir kurulum dosyası var ve kurmayı denedim ve db ile alakalı küçük bir hata aldım. İngilizcemin yetersiz oldugundan nerde hata yaptıgımı cözemedim. :?
Üstadlar eger yardımcı olup modu sorunsuz bir şekilde entegre edebilirseniz bu başlık altında nasıl yapıldıgını açıklarsanız minnettar kalırız.dosyalar aşagıda :

DEMO : http://www.php121.com/
DOWNLOAD : http://www.php121.com/download.php

not: yakusha f5 de denemiştim ben.

Umarım sorunsuz kurabiliriz. :)

Localde denedim, modifikasyonsuz phpbb 2021e entegre halde sorunsuz olarak olarak çalıştı.
Aldığın hata nedir? yazmazsan kahin değiliz, yardımcı olamayız!

Bu arada çok hoş bir anlık mesajlaşma eklentisi olduğunu belirtmekte yarar var. :)
Kullanıcı avatarı
Marashall
Üye
Üye

İleti yaso19 05.12.2006, 00:22

güvenlik açıkları fln varmı diye araştıran varmı :S böyle modların çok açığı çıkıyor..
Kullanıcı avatarı
yaso19
Üye
Üye

İleti sabri ünal 05.12.2006, 15:34

bu modun açığı olması gerekiyor diye düşünüyorum :) wilworm da gördüm gibi, yeniden incelemek lazım, chat sayfası eklemek isteyenler için ideal bir çözüm bence...
Kullanıcı avatarı
sabri ünal
Üye
Üye

İleti yaso19 05.12.2006, 15:37

evet bende gördüm diye hatırlıyorum o yüzden öyle yazmıştım aslında :) zaten flashchatin ölümcül bi açığını görünce bi daha chat yazılımlarına güvenmem demiştim.. buna da gvenmiyorum bakalım neleri çıkıcak..
Kullanıcı avatarı
yaso19
Üye
Üye

İleti l3LooD 05.12.2006, 22:28

yaso19 yazdı:güvenlik açıkları fln varmı diye araştıran varmı :S böyle modların çok açığı çıkıyor..

evet. bir exploit i var. bunu engellememiz için ne yapmamız gerektigini bilen arkadaslar varmı.gercekten cok güzel bir mod eger açıgını kapatabilirsekçok kullanışlı.

(exploit adresini yazma gereksinimini duymadım,sorunu çözebilecek kişi nerde arayacagını bilir zaten.)
l3LooD
Üye
Üye

İleti ozgurr 17.12.2006, 14:37

Mod'u kurdum phpbb foruma sorunsuz şekilde çalıştı :) inş ilerdede sorun çıkarmaz :)
ozgurr
Üye
Üye

İleti bezelye82 02.01.2007, 18:40

ozgurr yazdı:Mod'u kurdum phpbb foruma sorunsuz şekilde çalıştı :) inş ilerdede sorun çıkarmaz :)

bize de anlatsanız ?

ben page_header.php ve overall_header.tpl
deki değişiklikleri yaptım ama gerisini bilmiyorum. lütfen yardım edin
Kullanıcı avatarı
bezelye82
Üye
Üye

ss

İleti erhanby 03.01.2007, 21:28

arkadaşlar hiç kurmayın açığı var... php nukede kullandım ama açık olduğu söylenince kaldırdım... dbyi zorluyor bu mod..
Resim
erhanby
Üye
Üye

butterflyT
21.03.2007, 14:49

Site içinde öylesine geziyordum. Bu MOD'u görünce şöyle hafiften bir 'oha' çektim. MOD resmen MOD'luktan çıkmış yazana helal olsun demekten başka birşey gelmedi aklıma. Yalnız yeni versiyonu 3.0'ı sadece bağış yapan kullanıcılara veriyorlar.

Bu tarz MOD'ların kendiliğinden bir güvenlik açığı olması gayet doğal. v.3.0 da belki bazı şeyler engellenmiştir ama şöye kullanılabilir. Bu programı sadece sitenizdeki özel üyelerin kullanmasına izin vereceksiniz. Yani sadece belli gruptaki üyeler kullanabilecek. Diğer üyeler ne bu MOD'dan ne de site içinde bu MOD'un linkinden haberdar olacaklar. Arkadaşlarınızla internet ortamında konuşabilmek için bir eklenti. Ne ICQ ya ne de MSN gerek var. Az üye kullanacağı için veritabanına da çok fazla yük binmez ayrıca daha güvenli olmuş olur. Hatta MOD'u /php121.com dizini yerine başka bir dizin altına koyarsanız saldırgan hem bu MOD'un sizin sitenizde kurulu olduğunu bilemez, bilse de hangi dizin altında olduğunu tahmin etmesi zorlaşır.
Kullanıcı avatarı
butterflyT
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İleti erhanby 21.03.2007, 15:06

prefixleri değiştirmek bir nebze olsun bu modun açığını kapatacaktır :wink:
Resim
erhanby
Üye
Üye

Re: PHP121 Instant Messenger (site içi online messenger)

İleti NEFRİT 17.09.2007, 16:52

Bu script açıkçası çok güzel ancak basit bir kodlamaya sahip dahası ise arkadaşlarında belirttiği gibi son versiyonu paragözlerce parayla satılıyor sözde yardım adı altında. Kurdum denedim gördüm ki çeşitli sorunlar oluyor en baştada biraz yavaşlama yaratabilyor karşıdan sana davet yolanıyor ama bunun sana gelmesi 5- 10 sn yi buluyor buna benzer kötü yönleri olsada genel olarak kullanımı iyi denebilir ama şu an ücretsiz verilen versiyonları beş para etmez açıkçası ...
Kullanıcı avatarı
NEFRİT
Üye
Üye

İleti ThE_Unforgiven 17.09.2007, 22:25

Ben bir aralar prillian denemiştim biraz karmaşık gelmişti bana kullanıcılar için kullanımı pek kolay olmaz kanısındaydım.Deneyen varsa görüşlerini paylaşabilirler.
Benim Oyun Alanım PlatonikAsik.Com

Ben O hep Cevapsız İletilere cevap vermeyi seven adamım...
Kullanıcı avatarı
ThE_Unforgiven
Üye
Üye

İleti NEFRİT 18.09.2007, 13:17

prillian denemedim hiç duymadımda bilmiyorum bunun demosu varsa gösterebilirsin bizlere nasıl bişey olduğunu bilmemiz açısından. Eskiden phpbb.com da bir çet scripti bulmuştum pardon çet modu çok değişiktş tamamen ajax sistemli online olan üyeler özel bir panelden aralarında chat leşebilyorlardı kurdum ama memnun kalmadığım kısım panelin açılış ve kapanış süreleri çok uzun sürüyordu çünki içinde ağır bir ajax kodlaması mevcut idi.

Açıkçası phpBB kullanıpta chat odası kullanmak tam bir dert hangisini kullanacaksın PHP121 in ve tufat ın chat scriptinin açıkları var chat box ları kullansak fazla bir özellikleri ve güzellikleride yok bu durumda geriye gerçek bir Java Aplet yazılımı kullanmak kalıyor yani java sohbet odaları zataen phpBB için 2-3 farklı java achat modu vardı bunlardan birinin ismi yanlış hatırlamıyor isem pjirc olması lazım admin panelden IRC kanal ayarı yapılabiliyor ve üyeler profillerinden java sohbet komutlarını yazarak şifresini vs vs vs kanala otomatik olarak giriyor denemeye değer
Kullanıcı avatarı
NEFRİT
Üye
Üye

İleti ThE_Unforgiven 18.09.2007, 19:52

Hali hazırda kurulu bir demo gösteremeyecem.zaten demoyu incelemeniz için dahi üye olmanız gerekiyor çünkü üyelere verilen bir hizmet.

http://www.phpbbhacks.com/download/1272

bu adresten modu indirip kurabilirsiniz.

İngilizce açıklaması

Prillian adds new features to phpBB that are similar to an instant messenger service (like ICQ or AOL Instant Messenger), while still being part of your forum. These features are typically accessed through the "IM Client." The IM Client is basically a new browser window that uses combinations of HTML and JavaScript to provide a central place for accessing controls and receiving messages. Individual board users are not required to download any software to use Prillian. Prillian runs through web browsers like Internet Explorer, Netscape, etc.

Prillian's features include user preferences, admin panel and configuration add-ons, a buddy list, an ignore list and full support for normal phpBB features like BBCode, smilies, etc.

Ayrıca modun lite versionuda mevcut onunda linki ve açıklaması

http://www.phpbbhacks.com/download/1273

Prillian Lite adds new features to phpBB that are similar to an instant messenger service (like ICQ or AOL Instant Messenger), while still being part of your board. These features are typically accessed through the "IM Client." The IM Client is basically a new browser window that uses combinations of HTML and JavaScript to provide a central place for accessing controls and receiving messages. Individual board users are not required to download any software to use Prillian Lite. Prillian Lite runs through web browsers like Internet Explorer, Netscape, etc.

Prillian Lite is a "watered down" version of Prillian without some of Prillian's extra features like a buddy list and support for BBCode, etc.
Benim Oyun Alanım PlatonikAsik.Com

Ben O hep Cevapsız İletilere cevap vermeyi seven adamım...
Kullanıcı avatarı
ThE_Unforgiven
Üye
Üye

İleti NEFRİT 18.09.2007, 22:36

Tamam şimdi hatıorladım bunu kurmuştum ama neden olduğunu hatırlamadığım bazı nedenlerden ötürü pek beğenmedim aaslında kurmaya ve kullanmaya değer ama ne biliyim tutmaadım ben bunu -_-
Kullanıcı avatarı
NEFRİT
Üye
Üye

İleti NEFRİT 19.09.2007, 15:43

PHP121 Instant Messenger 3.0 ı bahış yaparak aldım hakkında detaylı bilgi ve indirmek isteyenler için:

viewtopic.php?f=44&t=15424
Kullanıcı avatarı
NEFRİT
Üye
Üye

Duyurular & Güncellemeler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir