Easy Mod Kurulumu

Eklentiler ile ilgili gelişmeler. Yeni modlar, güncellemeler.

Cvp: Easy Mod Kurulumu

İleti ceka09 02.04.2006, 20:26

RnBoyeR yazdı:Arkadaşlar bu dökümanı daha anlatıcı bir dille düzenleyebilir misiniz ? Language klasörü içine lang_english demiş arkadaş ama easymodda ne içine lang_english koyacak bir language klasörü ne de benim forumumdaki language klasörüne koyulacak bir lang_english klasörü var..

zaten adından anllaşılıyo easy=kolay mod=mod kolay+mod=kolay mod anlanıma geliyo buda Kolay Mod yüklemek demek oluyo ;)
Kullanıcı avatarı
ceka09
Üye
Üye

İleti vahsikartal 08.04.2006, 11:31

Processing Files
Parsing: language/lang_english/lang_admin.php

Finding: $lang['MOD_control_tag']

Error

Warning

FIND FAILED: In file [language/lang_romanian/lang_admin.php] could not find:

$lang['MOD_control_tag']

Error

Warning

FIND FAILED: In file [language/lang_kurdish/lang_admin.php] could not find:

$lang['MOD_control_tag']

......bole devm edio

formatted for forum posting)

EM installer v0.1.13 yazdı:phpBB version: 2.0.19
Working Dir: /home/karakusi/public_html/cemberlitas/forums/admin/mods/easymod
Install Step: 3
Mode:

The Error yazdı:Warning

FIND FAILED: In file [language/lang_russian/lang_admin.php] could not find:

$lang['MOD_control_tag']

Permissions: (including system errors)

read access :: OK
write access :: No
root path write :: No
chmod access :: unattempted
unlink access :: unattempted
mkdir access :: unattempted
tmp path write :: [color=green]OK
FTP extension :: [color=green]OK
Safe Mode :: [color=green]OFF
copy access :: No

Recommendations:
write: buffer & ftp
move: automated FTP

Selected settings:
write: ftpb
move: ftpa
ftp dir: forums
ftp host: localhost
ftp debug: false
ftp ext: ext
ftp cache: false

CWD Listing:
Kod: Tümünü seç
drwxr−xr−x .
drwxr−xr−x processed
−rw−r−−r−− easymod_install.php
−rw−r−−r−− easymod.gif
drwxr−xr−x includes
drwxr−xr−x ..
−rw−r−−r−− easymod_display_functions.php
drwxr−xr−x backups
−rw−r−−r−− lang_easymod.php
drwxr−xr−x em_includes
drwxr−xr−x templates

Warning: Missing argument 7 for test_ftp() in /home/karakusi/public_html/cemberlitas/forums/admin/mods/easymod/em_includes/em_ftp.php on line 34

Testing FTP access...
1) Logged in successfully
PWD: /
Dir listing: (0 files being listed)
2) CD to EasyMOD path successfully
3) wrote to phpBB root successfully

FTP access test :: [color=green]successful

ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim
Kullanıcı avatarı
vahsikartal
Üye
Üye

İleti jiyan 12.04.2006, 00:07

Installing EasyMOD beta 1 (0.1.13)
by Nuttzy

Step 2 (of 5): EasyMOD is now confirming your file access settings.

Testing selected write method
Testing FTP access...

FTP ERROR: connection to localhost failed.
This error occurs frequently, particularly on hosts like Lycos. Back on step 1 you should try changing the FTP Server from 'localhost' to whatever hostname you typically use when you FTP.

----------------------
File Access Info
Let's see what you have for file access. You do not need everything to read 'ok'.

read access :: OK
write access :: OK
root path write :: OK
chmod access :: OK
unlink access :: OK
mkdir access :: OK
tmp path write :: No
FTP extension :: module not loaded
Safe Mode :: OFF
copy access :: OK

bi yerde bi eksik var acaba language english dosyasındamı bi problem arben turkish kalasorune uyguladım ama pek amin deilim bişeyler yanlış giti burda ne hata var acaba?
jiyan
Üye
Üye

İleti Vinsanity 12.04.2006, 10:00

sanırım bu mod ile hostuna browserdan dosya göndermek gerekiyor ve hostun bunu desteklemiyor. Ya da bir anlık bulamadı bu desteği. Orada yazan adım1 e geri dönüp ftp serverı düzeltmeniz. Ama bu modu hiç kullanmadığım için çok fazla bilgim yok açıkçası
Kullanıcı avatarı
Vinsanity
Üye
Üye

İleti jiyan 12.04.2006, 13:58

Vinsanity yazdı:sanırım bu mod ile hostuna browserdan dosya göndermek gerekiyor ve hostun bunu desteklemiyor. Ya da bir anlık bulamadı bu desteği. Orada yazan adım1 e geri dönüp ftp serverı düzeltmeniz. Ama bu modu hiç kullanmadığım için çok fazla bilgim yok açıkçası

easy modu kurdum sonra quick reply hızlı mesaj yaz modunu otomatik yukledim fakat hızlı mesaj menusunde gonder tuşuna basınca başaka bi forum sitesine baglanıyor :scared: bu modu tekrar kaldırmak istiyorum ltfn yardım edin ya sitem mahvoldu ......
jiyan
Üye
Üye

İleti sercey 16.04.2006, 14:16

Ya arkadaşlar bu darkturkey arkadaşımızın yaşadığı sorunu ben de yaşadım Bir türlü localhot u yazsamda olmadı.Acaba oraya ne yazabilirim. her şeyi denedim.
sercey
Üye
Üye

İleti reddawn 17.04.2006, 10:47

Kurulumu yaptım ancak admin panelinden ınstall modsu tıklayıp modu kurmayı denediğimde
şifre soruyor.. Kuruluşta girdiğim şifreyi veriyorum ancak kabul etmiyor

Resim
reddawn
Üye
Üye

İleti deep_turtle 17.04.2006, 12:22

bence başta şifreyi girerken yanlış girdin çünkü ben çatır çatır çalıştırıyorum
baştan kurmayı dene
Kullanıcı avatarı
deep_turtle
Üye
Üye

İleti reddawn 17.04.2006, 12:34

şifreyi yanlış girmediğime eminim...
admin klasörü içinde bu şifreye nasıl ulaşabilirim acaba...

Edit: Tekrar kurdum kurulumu şu şekilde verdi sanırım bir problem yok ama hala şifreye yanlış diyor...

Installing EasyMOD beta (0.3.0)

Step 4 (of 5): Depending on your selection, the modified files have been automatically moved into place or prepared for you to move them manually. If there are no errors, click the "Confirm" button to update your database and complete the installation process.

Adding EasyMOD tables to your database
Executing SQL:
CREATE TABLE phpbb2_easymod ( mod_id mediumint(8) NOT NULL auto_increment, mod_title varchar(255) NULL DEFAULT '', mod_file varchar(255) NULL DEFAULT '', mod_version varchar(15) NULL DEFAULT '', mod_author_handle varchar(25) NULL DEFAULT '', mod_author_email varchar(100) NULL DEFAULT '', mod_author_name varchar(100) NULL DEFAULT '', mod_author_url varchar(100) NULL DEFAULT '', mod_description text NULL DEFAULT '', mod_process_date int(11) NULL DEFAULT '0', mod_phpBB_version varchar(15) NULL DEFAULT '', mod_processed_themes varchar(200) NULL DEFAULT '', mod_processed_langs varchar(200) NULL DEFAULT '', mod_files_edited mediumint(8) NULL DEFAULT '0', mod_tables_added mediumint(8) NULL DEFAULT '0', mod_tables_altered mediumint(8) NULL DEFAULT '0', mod_rows_inserted mediumint(8) NULL DEFAULT '0', PRIMARY KEY (mod_id))
CREATE TABLE phpbb2_easymod_processed_files ( mod_processed_file varchar(255) NOT NULL DEFAULT '', mod_id mediumint(8) NOT NULL DEFAULT '0', KEY mod_processed_file (mod_processed_file), KEY mod_id (mod_id))

Progress :: ..
reddawn
Üye
Üye

İleti zirve11 17.04.2006, 17:17

her temaya uygunmu hiçbir dosyayı editlemiyormuyuz
zirve11
Üye
Üye

İleti reddawn 17.04.2006, 18:05

arkadaşlar yönetim panelindeki girişe şifreyi yazıyorum kabul etmiyor hata nerde acaba ..
Yardım edebilirmisiniz... şifreyi görebileceğim dosya vs. varmıdır ( gerçi şifreden eminim )

reddawn yazdı:şifreyi yanlış girmediğime eminim...
admin klasörü içinde bu şifreye nasıl ulaşabilirim acaba...

Edit: Tekrar kurdum kurulumu şu şekilde verdi sanırım bir problem yok ama hala şifreye yanlış diyor...

Installing EasyMOD beta (0.3.0)

Step 4 (of 5): Depending on your selection, the modified files have been automatically moved into place or prepared for you to move them manually. If there are no errors, click the "Confirm" button to update your database and complete the installation process.

Adding EasyMOD tables to your database
Executing SQL:
CREATE TABLE phpbb2_easymod ( mod_id mediumint(8) NOT NULL auto_increment, mod_title varchar(255) NULL DEFAULT '', mod_file varchar(255) NULL DEFAULT '', mod_version varchar(15) NULL DEFAULT '', mod_author_handle varchar(25) NULL DEFAULT '', mod_author_email varchar(100) NULL DEFAULT '', mod_author_name varchar(100) NULL DEFAULT '', mod_author_url varchar(100) NULL DEFAULT '', mod_description text NULL DEFAULT '', mod_process_date int(11) NULL DEFAULT '0', mod_phpBB_version varchar(15) NULL DEFAULT '', mod_processed_themes varchar(200) NULL DEFAULT '', mod_processed_langs varchar(200) NULL DEFAULT '', mod_files_edited mediumint(8) NULL DEFAULT '0', mod_tables_added mediumint(8) NULL DEFAULT '0', mod_tables_altered mediumint(8) NULL DEFAULT '0', mod_rows_inserted mediumint(8) NULL DEFAULT '0', PRIMARY KEY (mod_id))
CREATE TABLE phpbb2_easymod_processed_files ( mod_processed_file varchar(255) NOT NULL DEFAULT '', mod_id mediumint(8) NOT NULL DEFAULT '0', KEY mod_processed_file (mod_processed_file), KEY mod_id (mod_id))

Progress :: ..
reddawn
Üye
Üye

İleti cat 23.04.2006, 21:43

Step 1 (gathering settings): Welcome to the EasyMOD installer. EasyMOD will try to guide you every step of the way. First, we need to know a little about your server.

Error

Critical Error: EasyMOD cannot be installed. The subSilver template is not present in the templates directory. This template is required as the baseline template for MOD installations. The subSilver template is provided in the standard phpBB download at www.phpbb.com.

ben plus 1,53 kullanıyorum..kurmayı denedim...bunlar oldu..sanırım subsilver teması olmadığı için..dedğim giib plus 1,53 e nasıl ayarlıcaz bunu...
cat
Üye
Üye

İleti rapdinle 27.04.2006, 19:30

Critical Error: modio_move[2]

FTP ERROR: could not change directory to [admin/mods/spellingCow/Spring]
Current dir: [/domains/ataforum.net/public_html/forum]
ATTEMPING REMAINDER OF POST PROCESS

bu hatayı verdi ne yapacam
Kullanıcı avatarı
rapdinle
Üye
Üye

İleti bugrabaskaya 28.04.2006, 22:39

ya mod install aettmeye çalıştığımda böle bi hata veriyor...

Critical Error:
Function Trace: main[1]->modio_prep[2]

FTP ERROR: login failed

acaba nedendir???
bugrabaskaya
Üye
Üye

İleti yaso19 28.04.2006, 22:40

ftp ye girememiş kardeş şifrelerini falan kontrol et!!!
Kullanıcı avatarı
yaso19
Üye
Üye

İleti bugrabaskaya 29.04.2006, 10:45

ya hepsini doğru giriyorum ama olmuyor ya.sizde ftp server da ne yazıyor bende localhost acaba o mu deişecek?? :?
bugrabaskaya
Üye
Üye

İleti yaso19 29.04.2006, 10:47

onu da server ına göre bi ayarla bakalım nolcak... her server da localhost olmayabiliyo..
Kullanıcı avatarı
yaso19
Üye
Üye

İleti zuper 29.04.2006, 16:01

yaw bu easy mod l0ocalhostta çalışıyo mu ben mi kuramadım
zuper
Üye
Üye

İleti black83 07.05.2006, 22:16

arkadaşlar ben bu modu kurdum calıstı belirtilen easymod klasörüne renk seviyeleri modu ekledim ama
görmüyor neden acaba???
black83
Üye
Üye

İleti yaso19 07.05.2006, 23:18

black83 yazdı:arkadaşlar ben bu modu kurdum calıstı belirtilen easymod klasörüne renk seviyeleri modu ekledim ama
görmüyor neden acaba???

easymod klasörüne değil!!! "mods" klasörünün içine atıcaksın. easymodun yanında ayrı bi klasör yane!!! umarım easymod u root/admin/mods/easymod/ olarak atmışındır...
Kullanıcı avatarı
yaso19
Üye
Üye

ÖncekiSonraki

Duyurular & Güncellemeler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir