[MOD] COPPA Tamamen Kaldırma

Eklentiler ile ilgili gelişmeler. Yeni modlar, güncellemeler.

Cvp: [MOD] COPPA Tamamen Kaldırma

İleti mobilist 16.09.2006, 22:37

sultan yazdı:Herkese selamlar . Uzun bir süre tahammül ettikten sonra en sonunda, COPPA denilen gereksiz uygulama benimde başıma bela oldu.

Daha önce bana yardımcı olmuş arkadaşlar bilecektir. PLUS 1.52 kullanıyorum. Ve sitemi sıfırdan silip yeniden yüklemek zorunda kalmıştım. Ancak bu sefer daha önce hiç olmamış bir olay başıma geldi. Arkadaşlar plus yönetim panelinde e-posta doğrulama olayını iptal etmeme rağmen yani onay kodu gönderme seçeneğini tamaman iptal etmeme rağmen hala yeni üye olan kişilere COPPA mesajı gidiyor ve üyelikleri elle onaylamam gerekiyor.

Alexis 'in Coppa yı tamamen kaldırmakla ilgili verdiği modu çok dikkatli bir şekilde kurdum. Hatta her seferinde başka bir hatayla karşılaştığım için tekrar tekrar inanmayacaksınız ama 20 teşebbüste bulundum.Elde ettiğim en iyi sonuç ise şöyle;

Tüm uğraşlarıma rağmen son durumda hala bir sorun oluşuyor.Sitemin son haliyle şu an da kayıt antlaşmasında sadece "Bu koşulları kabul etmiyorum" seçeneği var ve tıkladığımda index sayfasına tekrardan yönlendiriliyorum.Nerede hata yapıyorum? Lütfen bilgili arkadaşlar bana yardımcı olsunlar çünkü çıldırmak üzereyim.

Yardım eden arkadaşlardan Allah razı olsun.Bu sorunumun cevabını yazan arkadaşımın duacısı olacağım.Çünkü bütün çabalarım sonuçsuz kaldı.


aynı sorun bende de oldu üstelik plus değil bendeki ...
mobilist
Üye
Üye
 
İleti: 10
Kayıt: 20.05.2006, 17:20

İleti bluetooth 12.11.2006, 22:07

ALEXIS yazdı:Bu daha etkilidir, tüm gereksiz kodlar ayıklanıyordur, daha önce eklediğim mod ise...


ALEXIS haklı bunda tam bir ayıklama yapılıyor fakat önceki modda sadece kayıt esnasındaki 13 yaşın altında kısmı gözükmüyordu
bluetooth
Üye
Üye
 
İleti: 13
Kayıt: 20.06.2006, 15:36

Cvp: [MOD] COPPA Tamamen Kaldırma

İleti

butterflyT
21.03.2007, 15:25

COPPA'yı tamamen kaldırmak iyi, güzel de şöyle biraz düşündüğümde neden kaldırıyoruz diye kendimize sormak lazım.

İnternet artık herkesin kullanımında. 13 yaşından küçük kardeşlerimiz de internette gezebiliyorlar. Bir anne babanın evlatlarının sürekli ne yaptığını kontrol etmesi zor olabiliyor. 13 yaşındaki bir çoçuğun dünyası ile 20 yaşındaki gencin ya da 40 yaşındaki bir adamın dünyaları farklı olabilir. Yaş ayrımcılığı yapmak istemem ama ben o yaştaki bir çoçuğun gelişimine olumsuz etki edecek bir mesajı sitemde okumasını istemem.

O yüzden oradaki ufacık bir linke neden millet bu kadar kafayı takmış durumda henüz çözemedim.

Bir önceki sayfada henüz sitede yeniyken getidiğim öneri bence hala geçerliliğini koruyor. Eğer çok rahatsız oluyorsanız tpl dosyaları içinden o linki kaldırırsınız. Hata alma gibi bir durum söz konusu olamaz. 13 yaşından büyüğüm diyerek üye olup COPPA uyarısı alan var mı? Site sahibi bilmeden phpBB'nin orjinal halinde bir oynama yapmazsa yoktur. Tıkır tıkır normal üye olur. Doğal olarak linki kaldırınca ziyaretçi 13 yaşından büyük ya da küçük olsun sadece ve sadece 13 yaşından büyüğün linkine tıklayacak. MOD'u tamamen kaldırmakla linki kaldırmak arasında bir fark yok. Artı bir avantajı var tek bir satır ekleyerek tekrardan eski haline getirebilirsiniz.

Yukarda "sultan"ın söylediği hata ise iki sebepten kaynaklanıyor olabilir, ya farkında olmadan kaynak kodda bir yerde oynama yaptı ya da üye olmak isteyen kişi bilerek ya da bilmeden yanlış kabul ediyorum linkine tıkladı. phpBB durup dururken boş yere üyeye COPPA uyarısı göndermez. İki linkten birbirini ayırt edemeyen insan ya sitemize hiç üye olmasın ya da yine tpl dosyasından ufak bir eklenti ile aşağıdaki satırı
[syntax="html"]<br /><a href="{U_AGREE_UNDER13}" class="genmed">{AGREE_UNDER_13}</a>[/syntax]
ile değiştirerek
[syntax="html"]<br /><a href="{U_AGREE_UNDER13}" class="genmed"><font color="#FF0000">{AGREE_UNDER_13}</font></a>[/syntax]
iki kabul linkinin farklı renkte görünmesini sağlayabilirsiniz. Böylece ziyaretçinin linkleri ayırt etmesi kolaylaşır.
Kullanıcı avatarı
butterflyT
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
 
İleti: 144
Kayıt: 14.12.2005, 18:48

Cvp: [MOD] COPPA Tamamen Kaldırma

İleti Motorist 21.03.2007, 18:57

Çok güzel açıklamışsın. Benim bir çok sitemde -13 çocuklar vardı. Hatta 18 yaşından küçükler bile saçma sapan şeyler yazıyordu. Bence 18+ yapılmalı..
xyz
Kullanıcı avatarı
Motorist
Üye
Üye
 
İleti: 55
Kayıt: 19.03.2007, 11:21
Konum: İstanbul

Re: [MOD] COPPA Tamamen Kaldırma

İleti kraladam 24.02.2008, 08:00

agreement.tpl dosyasındaki </br> taglarını kaldır
kraladam
Üye
Üye
 
İleti: 1
Kayıt: 05.02.2008, 18:27

Re: [MOD] COPPA Tamamen Kaldırma

İleti RoyaLTurK 28.03.2008, 15:07

bu coppa gerçekten de hiç bir işe yaramıyor
Kullanıcı avatarı
RoyaLTurK
Üye
Üye
 
İleti: 32
Kayıt: 11.04.2007, 23:05
Konum: İzmir

Önceki

Duyurular & GüncellemelerKimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

cron