Çoklu domain adına izin vermek

Eklentiler ile ilgili gelişmeler. Yeni modlar, güncellemeler.

Çoklu domain adına izin vermek

İleti sabri ünal 02.04.2006, 19:16

hepimizin ortak bir sorusuydu bu, tek bir forum dosyaları üzerinden birden çok forumu nasıl kullanabiliriz diye...

bununla ilgili phpbb ana sitesinde bir mod buldum paylaşmak istedim....

MOD Title: Allow multiple domain names
MOD Author: dirtdart <drew@burchett-family.com> (Drew Burchett) http://www.conservativefriends.com
##############################################################
Yazar notları:
Modun yazar notlarını tercüme etmeyi unutmuşuz, orda önemli bilgiler veriyormuş da yeni farkettim, özellikle mod ile ilgili sıkıntı yaşayınca yeniden gözden geçirmek gerekti... işte yazarın söyledikleri...

bu mod çoklu domain adına izin verir: örnek www.benimsite.com ve www.seninsite.com aynı site ise veya bir forum aynı domain altında farklı yollarda: örnek forum.benimsite.com ve www.benimsite.com/forum adresinde çalışıyorsa ve bunlar aynı forumlar ise bunlara izin verir...

fakat bunlar için kimi sunucu adında ve çerez yolunda kimi değişikliklerin yapılması gerekmektedir...
ilk girişte problem yaşamalaları için üyelerin bir girişten ötekine taşınmaları gerekir
(ben o kadar anladım, ingilizcesi aşağıda)
/It might require users who move from one access way to another to re-login the first time each access way is used./

bu mod yönetici kontrol panelinizde bir kaç değişiklik yapmanızı gerektirir, bunlar şunlardır
- eğer çoklu domain adı kullanacaksanız, "Domain Name" alanındaki değerleri silmeniz gerekmektedir (ilk örnek için anlaşılan)
- eğer farklı erişim yollarında aynı mesaj panosunu kullanacaksanız "Script path" alanındaki değerleri silmeniz gerekmektedir (ikinci örnek için anlaşılan)

değişillikten sonra yaptığınız ayarları ve çalışan ayarlarınızı kaydetmeyi unutmayınız...##############################################################

destek:
http://www.phpbb.com/phpBB/viewtopic.php?t=222346

mod indirme:
http://www.phpbb.com/files/mods/allow_m ... _1.1.0.mod
En son sabri ünal tarafından, 04.01.2007, 08:57 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 değişiklik yapıldı.
Kullanıcı avatarı
sabri ünal
Üye
Üye

İleti MaDBoY 02.04.2006, 19:19

cahilliğime werin ama tam olarak ne işe yarıyor anlamadım...
MaDBoY
Üye
Üye

İleti sabri ünal 03.04.2006, 19:56

benim anladığım kadarıyla, çoklu domainde forumun çalışmasına izin veriyor...

nasıl becerdiğini net olarak bilmiyorum

ilgilenenler vardı, işlerine yarayacaktır....
Kullanıcı avatarı
sabri ünal
Üye
Üye

İleti MatrixNeo 04.04.2006, 16:40

mesela senin iki domainin var.ve sen birini forumunda kullanıyorsun.sonra diğer domaininide forumds kullanacan.ama forum bir domain destekler.bu mod ile 2 domain çalışıyor anladığım kadarıyla.
Kullanıcı avatarı
MatrixNeo
Üye
Üye

İleti asdf29 27.08.2006, 01:23

diğer domain adresini nasıl belirleyeceğiz ki :?
Kullanıcı avatarı
asdf29
Üye
Üye

ALEXIS
27.08.2006, 01:48

mod ile bir forum birden çok domain altında çalışıyor, bizzat ettim. Normal phpbb de diğer domainden admine girişte asıl domaine yönleniyordu, mod ile buı sorun kalkmıştı, tabi eğer ben editlemediysem.

Birden fazla domain olur ? Domain parked ile, host panelinizi kurcalayın.
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İleti sabri ünal 04.01.2007, 08:56

Modun yazar notlarını tercüme etmeyi unutmuşuz, orda önemli bilgiler veriyormuş da yeni farkettim, özellikle mod ile ilgili sıkıntı yaşayınca yeniden gözden geçirmek gerekti... işte yazarın söyledikleri...

bu mod çoklu domain adına izin verir: örnek www.benimsite.com ve www.seninsite.com aynı site ise veya bir forum aynı domain altında farklı yollarda: örnek forum.benimsite.com ve www.benimsite.com/forum adresinde çalışıyorsa ve bunlar aynı forumlar ise bunlara izin verir...

fakat bunlar için kimi sunucu adında ve çerez yolunda kimi değişikliklerin yapılması gerekmektedir...
ilk girişte problem yaşamalaları için üyelerin bir girişten ötekine taşınmaları gerekir
(ben o kadar anladım, ingilizcesi aşağıda)
/It might require users who move from one access way to another to re-login the first time each access way is used./

bu mod yönetici kontrol panelinizde bir kaç değişiklik yapmanızı gerektirir, bunlar şunlardır
- eğer çoklu domain adı kullanacaksanız, "Domain Name" alanındaki değerleri silmeniz gerekmektedir (ilk örnek için anlaşılan)
- eğer farklı erişim yollarında aynı mesaj panosunu kullanacaksanız "Script path" alanındaki değerleri silmeniz gerekmektedir (ikinci örnek için anlaşılan)

değişillikten sonra yaptığınız ayarları ve çalışan ayarlarınızı kaydetmeyi unutmayınız...
Mutluyum, biraz komedi takılıyorum! sakın kızmayın yakında geçer, sebebini ben de bilmiyorum! yeni bir aşk da bulmuş değilim!
Kullanıcı avatarı
sabri ünal
Üye
Üye

Duyurular & Güncellemeler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir