öğrenmek istedigim 4 sorunum var yardım pls

Tüm soru(n)lar ve tartışmalar; kullanım ile ilgili soru(n)lar.

öğrenmek istedigim 4 sorunum var yardım pls

İleti gökhan 30.11.2005, 16:04

1 Forumun Gzip i nerden açılıyor bulamadım

2 viewtopic_body.tpl kullanıcın kaç mesaj yazdıgını gösteren ibare var ona link vermek istiyorum ve kullanıcın attıgı tüm mesajları gösterecek yani burdaki gibi yiginiye sormuştum bunu fakat bir cevap alamadım o kücük kod lazım bana eski temamda yaptım bu temada beceremedim.
Not: Profil_view_body.tpl dekini kullandım ama olmadı.

3 bu başlıgı gezen üye olayı varya ben bunu sayıya çevirmek istiyorum örnek vbulletin gibi

Resim

4 bunu subforum rc 1.0.2 altına yazmıştım aama burda güncelliyeyim bu sobforumu vbulletin gibi yapmak istiyorum mesela 4 alt forumdan sonra sağa atacak 5. yi 5. 1 in hizasında sağda çıkacak aynen vbulletin tarzı php kodlarını çözemedigim için yan satıra geçiremedim kota veremedim 4 den sonra otamatik açsın ancak html olarak alt alta dizebiliyorum yani istedigim gibi yapamıyorum php den anlayan arkadaşlar demek istedigimi anlamışlardır ya bir mod yapılacak subforumu o hale dönüştürmek için herkez kullanacak ya istedigini direk dizsin istedigini 4 li halde kullanıcıların işine de yarayacaktır kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
gökhan
Üye
Üye

İleti radalin 30.11.2005, 18:14

1) gzip açmak için acp deki ayarlar bölümüne bak.

2) porfileview_body.tpl den aldığın kod tam olarak çalışmayacaktır çünkü ona denk gelen php kodlarını profileview.php den almıyorsun. Tam olarak dosyanın ismini de hatırlamıyorum. includes klasörünün içine bir bak.

4) Yapmak istediğin çok da zor değil sanırsam. hele xs kullanarak çok kolay olabilirmiş gibime geliyor. basit bi if komutu ile yapılabilir sanırsam. Ama tam olarak emin değilim.

Kod: Tümünü seç
<PHP $i = 0
for ( $i ;  ; $i++ )
{
if ( $i %4  )
?>
html kodları
<?PHP else ?>
html kodları 
<PHP }  ?>

Bu tarz bi şey olması lazım ama emin değilim.
Kullanıcı avatarı
radalin
Üye
Üye

İleti gökhan 01.12.2005, 10:07

kesin sonuçlar lazım bana radalin yani normal teknikleri bende biliyorum ama olmadıgı için buraya açıyorum konuyu eminb olgun şeyleri yaz bana :)
Kullanıcı avatarı
gökhan
Üye
Üye

Soru(n)lar & Tartışmalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir