Sql Sorunu[Önemli Bakın Lütfen]

Tüm soru(n)lar ve tartışmalar; kullanım ile ilgili soru(n)lar.

Sql Sorunu[Önemli Bakın Lütfen]

İleti Gordack 03.12.2005, 19:02

Arkadaşlar bir tane web sunucum var. Bunda MySQL 4.1.13 yüklü. Forumum belli bir zaman sonra Avaible Memory(Sql hatası) vermeye başlıyor. Sunucumun Şirketiyle görüştüm bana ; benim sql serverımın maximum 300 bağlantı kaldırabileceğini söyledi ve problemimin büyük bir ihtimallen şu olduğunu söyledi: forumunuza her tıklandığında sql le bağlantı açılıyor ama forumdan çıkıldığında o bağlantı kapanmıyor ve sürekli yeni insanlar girdiğinde artıyor ve en sonunda limit doluyor.Forumumun sql bağlantısını kullanıcı forumdan çıktıktan sonra kapanması gerektiğini söyledi.

Şimdi eğer böyle bir problemle varsa, nasıl halledebilirim? Neyi editlemem gerekiyor yada bunun yeni bir updatei varmıdır ? Forumum şuanda 80 civarı üyesi var ve maximum 8 online oldu şimdiye kadar. daha şuanda böyle problemler yaşıyorsam ,ilerde ne yaparım bilmiyorum. Forumum: phpBB-2.0.18
Gordack
Üye
Üye

İleti yigini 03.12.2005, 19:15

Bence şirketinin bu konuda dediğinden fazla teknik kısıtlaması var. Bunun için yapılacak bir şey ben bilmiyorum. Alexis sql cache den bahsediyordu bir ara bununla ne kadar alakalı onuda bilmiyorum ona bir sorayım ben.
Kullanıcı avatarı
yigini
Üye
Üye

Soru(n)lar & Tartışmalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir