Veritabanı ile ilgili soru?

Tüm soru(n)lar ve tartışmalar; kullanım ile ilgili soru(n)lar.

Veritabanı ile ilgili soru?

İleti toygar61 16.03.2007, 08:22

Merhabalar benim sorum şu olacak şahsıma ait bir phpbb forum sitem var gecenlerde 2.0.22 duyurulduğunda veritabanında gözüme bişey çarptı bendeki sürüm 2.0.21 veritabanında 29 tane tablo var merak edip bi tane 2.0.21 buldum ona baktım 30 tane tablo var sonra inceledim confirm tablosu bende yok sorunda oluşturmuyor ancak merak ettim bende eksikmi yoksa mod kurarken silmekmi gerektide sildim hatırlamıyorum? Bir sorun oluştururmu?
toygar61
Üye
Üye

Cvp: Veritabanı ile ilgili soru?

İleti Simuzer 16.03.2007, 10:26

phpbb_confirm tablosu, üye aktifleştirmede kullanılır. Ziyaretçi üye olur. Aktivasyon kodu üyenin mail adresine gönderilir... İşte buradaki aktivasyon kodunun veritabanında tutulduğu tablo.

Eğer, üye kaydında aktivasyon kapalı ise bi sorun teşkil etmez veya, üyelik aktivasyonu ile ilgili bir mod kurmuşsanız, bi ihtimal o mod bu tabloyu kaldırmış da olabilir ki hiç sanmıyorum. Muhtemelen yanlışlıkla silinmiş..

Bu tabloyu, veritabanında oluşturmak için;

[syntax="sql"]CREATE TABLE `phpbb_confirm` (
`confirm_id` char(32) NOT NULL default '',
`session_id` char(32) NOT NULL default '',
`code` char(6) NOT NULL default '',
PRIMARY KEY (`session_id`,`confirm_id`)
);[/syntax]

kodlarını, phpMyAdmin'de çalıştırınız, çalıştırmalısınız.
Kullanıcı avatarı
Simuzer
Geliştirme Grubu
Geliştirme Grubu

Cvp: Veritabanı ile ilgili soru?

İleti toygar61 16.03.2007, 20:00

Cevabın için teşekkürler bende yanlışlıkla silmiş olabilceğimi düşünüyorum.Akabinde aktivasyon kapalı forumda admin onayı ile üyelikleri aktif ediyorum saygılar çok işime yaradı verdiğin kodlar.
toygar61
Üye
Üye

Soru(n)lar & Tartışmalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir