Php olan uzantılar html oldu fakat sayfa açılmıyor

Tüm soru(n)lar ve tartışmalar; kullanım ile ilgili soru(n)lar.

Php olan uzantılar html oldu fakat sayfa açılmıyor

İleti ercuhuzur 08.10.2007, 16:51

Sorunla karşılaşmadan önce bbcodebox için direk sorgulama yaptırdım
phpmyadminden şu kodları direk sorgulattım

#
# Table structure for table 'phpbb_bbc_box'
#

CREATE TABLE phpbb_bbc_box (
bbc_id smallint(5) unsigned NOT NULL auto_increment,
bbc_name varchar(255) NOT NULL,
bbc_value varchar(255) NOT NULL,
bbc_auth varchar(255) NOT NULL,
bbc_before varchar(255) NOT NULL,
bbc_after varchar(255) NOT NULL,
bbc_helpline varchar(255) NOT NULL,
bbc_img varchar(255) NOT NULL,
bbc_divider varchar(255) NOT NULL,
bbc_order mediumint(8) DEFAULT '1' NOT NULL,
PRIMARY KEY (bbc_id)
);

#
#-----[ SQL ]-------------------------------------------------
#
# -- bbc box config
#

INSERT INTO phpbb_bbc_box VALUES (1, 'strike', '1', '0', 's', 's', 'strike', 'strike', '0', '10');
INSERT INTO phpbb_bbc_box VALUES (2, 'spoiler', '1', '0', 'spoil', 'spoil', 'spoiler', 'spoiler', '0', '20');
INSERT INTO phpbb_bbc_box VALUES (3, 'fade', '1', '0', 'fade', 'fade', 'fade', 'fade', '0', '30');
INSERT INTO phpbb_bbc_box VALUES (4, 'rainbow', '1', '0', 'rainbow', 'rainbow', 'rainbow', 'rainbow', '1', '40');
INSERT INTO phpbb_bbc_box VALUES (5, 'justify', '1', '0', 'align=justify', 'align', 'justify', 'justify', '0', '50');
INSERT INTO phpbb_bbc_box VALUES (6, 'right', '1', '0', 'align=right', 'align', 'right', 'right', '0', '60');
INSERT INTO phpbb_bbc_box VALUES (7, 'center', '1', '0', 'align=center', 'align', 'center', 'center', '0', '70');
INSERT INTO phpbb_bbc_box VALUES (8, 'left', '1', '0', 'align=left', 'align', 'left', 'left', '1', '80');
INSERT INTO phpbb_bbc_box VALUES (9, 'link', '1', '0', 'link=', 'link', 'link', 'alink', '0', '90');
INSERT INTO phpbb_bbc_box VALUES (10, 'target', '1', '0', 'target=', 'target', 'target', 'atarget', '1', '100');
INSERT INTO phpbb_bbc_box VALUES (11, 'marqd', '1', '0', 'marq=down', 'marq', 'marqd', 'marqd', '0', '110');
INSERT INTO phpbb_bbc_box VALUES (12, 'marqu', '1', '0', 'marq=up', 'marq', 'marqu', 'marqu', '0', '120');
INSERT INTO phpbb_bbc_box VALUES (13, 'marql', '1', '0', 'marq=left', 'marq', 'marql', 'marql', '0', '130');
INSERT INTO phpbb_bbc_box VALUES (14, 'marqr', '1', '0', 'marq=right', 'marq', 'marqr', 'marqr', '1', '140');
INSERT INTO phpbb_bbc_box VALUES (15, 'email', '1', '0', 'email', 'email', 'email', 'email', '0', '150');
INSERT INTO phpbb_bbc_box VALUES (16, 'flash', '1', '0', 'flash width=250 height=250', 'flash', 'flash', 'flash', '0', '160');
INSERT INTO phpbb_bbc_box VALUES (17, 'video', '1', '0', 'video width=400 height=350', 'video', 'video', 'video', '0', '170');
INSERT INTO phpbb_bbc_box VALUES (18, 'stream', '1', '0', 'stream', 'stream', 'stream', 'stream', '0', '180');
INSERT INTO phpbb_bbc_box VALUES (19, 'real', '1', '0', 'ram width=220 height=140', 'ram', 'real', 'real', '0', '190');
INSERT INTO phpbb_bbc_box VALUES (20, 'quick', '1', '0', 'quick width=480 height=224', 'quick', 'quick', 'quick', '1', '200');
INSERT INTO phpbb_bbc_box VALUES (21, 'sup', '1', '0', 'sup', 'sup', 'sup', 'sup', '0', '210');
INSERT INTO phpbb_bbc_box VALUES (22, 'sub', '1', '0', 'sub', 'sub', 'sub', 'sub', '1', '220');

#
#-----[ SQL ]-------------------------------------------------
#
# -- config
#

INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('bbc_box_on', '1');
INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('bbc_advanced', '0');
INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('bbc_per_row', '14');
INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('bbc_time_regen', '0');
INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('bbc_style_path', 'default');

Sorunu gidermek için
modu sildim eski dosyaları geri attım

Arkadaşlar foruma BBcode Box Reloaded kurdum çalıştıramayıncada eski sistemi geri yükledim veritabanı yedeğim yok

php ile olan kategoriler html uzantılı oldu ve modu kaldırmama rağmen sayfalar açılmıyor

Acaba bu sorguyu yanlış felanmı yaptım direk phpmyadmine girdim ve veritabanını secip sorgula dedim

şuan herşey html ama sayfalara girilmiyor
ercuhuzur
Üye
Üye

Re: Php olan uzantılar html oldu fakat sayfa açılmıyor

İleti WILT 08.10.2007, 17:22

SQL'lerle alakası yok, forumun yedeğini attıysan çalışması lazım? Ancak tabii bu sırada sıfır bir config.php atıp, bilgileri silmiş olabilirsin. :)

config.php dosyan boşsa, makalelere bak, orada işine yarayacak makaleyi bulacaksın.
Galatasaray Basketbol Portalı
"Ne gülüyorsun, bu anlattığım senin hikayen!"
Kullanıcı avatarı
WILT
Üye
Üye

İleti ercuhuzur 08.10.2007, 19:47

kardeş config php sağlam yeniden sıfır bir phpbb attım aynı veritabanını kullandım ama gene aynı sorun

nedir acaba bunun cözümü bbcodebox kurduktan sonra oldu bu sorun

sitedeki kategorilerin uzantısı html olarak gözüküyor gene

ve sayfalar bulunamıyor
ercuhuzur
Üye
Üye

İleti ercuhuzur 08.10.2007, 20:07

htaccess dosyasımı acaba çözemedim bi türlü
ercuhuzur
Üye
Üye

İleti WILT 08.10.2007, 20:45

config.php dosyan bomboş değil ise ve halen sorun alıyorsan, dosyaları tam olarak doğru atıp atmadığını kontrol etmeni öneririm. Çünkü emin ol girilen sqlle forumda aldığın hatanın uzaktan yakından alakası yok. Bence sen eklentinin yükleme dosyasını al ve değişiklikleri geri yapmayı dene, belki yeni attığın dosyalar tam olarak yüklenenememiştir.

Sorununu halledersen de ayrıca, Advanced BBCode Box eklentisini kurmanı öneririm, phpbbhacks.com'da var.
Galatasaray Basketbol Portalı
"Ne gülüyorsun, bu anlattığım senin hikayen!"
Kullanıcı avatarı
WILT
Üye
Üye

İleti Cybernet 09.10.2007, 10:59

ercuhuzur yazdı:htaccess dosyasımı acaba çözemedim bi türlü

anladığım kadarıyla ftp programı üzerinden yedekleme işlemleri yapmışsın . bu nedenle htaccess dosyasının yedeğini yerine koyman veya yeniden yapılandırman gerekli diğer bir yöntemde seo keyword yapılandırması kaldırman gerekli.

en kolay yöntem seo yöntemlerinden hangisini kullanmışsan ona göre .htaccess dosyasını ona göre yeniden yapılandır.
Kullanıcı avatarı
Cybernet
Üye
Üye

Soru(n)lar & Tartışmalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir