Çözemediğim Portal,Phpbb 2.0.19 ve mod hataları

Tüm soru(n)lar ve tartışmalar; kullanım ile ilgili soru(n)lar.

Çözemediğim Portal,Phpbb 2.0.19 ve mod hataları

İleti balalayka 21.01.2006, 06:56

arkadaşlar bi kaç adet sorunum var yardımcı olabilecek bi arkadaş varmı acaba ?

1- pano saati ; Yöetim bölümünden ayarlardan +2 yapıyorum -2 yapıyorum gene değiştiriyom bakıyorum bilgisayarımdaki saat ile arasında ne yaparsam yapayım 2 saatlik bir fark oluyor mesela alttaki resimde gördugunuz saat 04:32 iken

Resim

bilgisayarımdaki saat 06:32 bunu nasıl duzeltebilirim bilgisayarımdaki yani gerçek saat ile aynı olması gerekiyor :(

2- Tıklayın (lütfen reklam gibi görmeyin) bu adrese tıklayıp siteye girdiğinizde en altta arkadaşıma öner diye bir link var bu modu kurdum ama mail gönderirken bir hata ile karşılaşıyorum
karşılaştığım hata bu ;

Resim

bunu nasıl çözebilirim nerede eksiklik yaptım veya hata yaptım

3- yine yukarıda adresten siteme tıkladığınızda orta sayfada alt larda Son konular bölümü var ben bunu yan taraftan orta bölüme aldım ancak şu an son konuların olduğu yere ;

Bu adresteki Son konular bölümünden misal olarak en son 15 veya en son 20 konuyu portalda göstermek istiyorum veya hepsini bi kaç kere portal body tpl den editleme yaptım am bir türlü gösterttiremedim olmuyor bunu nasıl yapacagım hakkında bilgisi olan varmı ?

4- Kullanıcı Yönetim bölümünden kısıtlı yönetici secenegini tıklayıp herhangi bir uyenin üzerindeyken modulleri duzenle dediğim zaman ise

Fatal error: Cannot redeclare jr_admin_user_exist() in /home/eglenme/public_html/forum/admin/admin_jr_admin.php on line 63

bu hata ile karşılaşıyorum

Bilgi olarak bir hafta kadar önce 2.0.19 a guncelleme yapıldı 2.0.18 surumunde herhangi bir hata vermiyor idi.

5- guncelleme yaptıktan sonra Yine son olarak yönetim bölümünde Fotograf albumu yönetiminde CLowN SP Config böyle bir secenek çıkıyor ama burası full ingilizce bunu nasıl turkçeleştirebilirim veya turkçeleştirmesini nereden bulabilirim

arkadaşlar belki uzunca bir metin oldu ama bu 5 madde de bana yardımcı olursanız çok sevinirim şu an caresizim bir turlu bu hataları duzeltemedim

şimiden teşekkürler
Kullanıcı avatarı
balalayka
Üye
Üye

Cvp: Çözemediğim Portal,Phpbb 2.0.19 ve mod hataları

İleti CeNK 21.01.2006, 09:59

1- pano saati ; Yöetim bölümünden ayarlardan +2 yapıyorum -2 yapıyorum gene değiştiriyom bakıyorum bilgisayarımdaki saat ile arasında ne yaparsam yapayım 2 saatlik bir fark oluyor mesela alttaki resimde gördugunuz saat 04:32 iken

kendi profilindende yapman gerekir.
Kullanıcı avatarı
CeNK
Üye
Üye

İleti balalayka 21.01.2006, 14:25

cenk bana buyuk yardımların oldu gerek burda gerek senin sitende teşekkür ederim kendi profilim hiç aklıma gelmedi valla aynı şeyi ikinciye yapıyom saat olayı tamamdır kaldı digerleri :)
Kullanıcı avatarı
balalayka
Üye
Üye

İleti sabri ünal 21.01.2006, 15:51

email ile ilgili bir dosyayı bulamıyor... template içindeki email klasöründe bir dosya veya bir kaç dosya eksik... eğer localde bu hatayı alıyorsan... localde sendmail vs vs yüklü olmadığından (genelde) mail fonksiyonu çalışmayabilir...

fakat bu hata mesajında açıkça bir dosyan eksik diyor... dosya adıda tellafriend_email.tpl olması lazım :)

son konular recent.php phpbbhacks sitesinde var. orada yanlışım yoksa default sınır 5, sen onu istediğin rakamla değiştirebilirsin...

junior admin de bir fonksiyon iki kere deklare ediliyor, ben hiç çalıştıramamıştım :) ilgili satırı bir kontrol et...

bir de yazarken server rootundan itibaren yazma forum de gerisini yaz...

kolay gelsin...
Mutluyum, biraz komedi takılıyorum! sakın kızmayın yakında geçer, sebebini ben de bilmiyorum! yeni bir aşk da bulmuş değilim!
Kullanıcı avatarı
sabri ünal
Üye
Üye

İleti uSLaNMaZ 21.01.2006, 21:25

yaa ii güzel de biri bana ayrıntılı olarak dosyayı ftp ye nasıl upload etceğimi söleyebilirmi wartaz@gmail.com :?
uSLaNMaZ
Üye
Üye

İleti balalayka 22.01.2006, 06:56

sabri ilgine teşekkür ederim ama dediğin gibi bir dosyayı bulamadığı kesin gibi ingizliceden az biraz anlıyosam ama bulamadığı bu dosya hostumda ve ilgili yerde duruyo

Son konulara gelince son konular modu olduğunu biliyom ancak bunu portala orta bölüme koymak istiyorum forumda olmıcak foruma 3 lü blok ekledim ama ilk giren kişinin forumdaki en son başlıkları tarif gönderen yazar mazar yani aynı aşağıdaki resimdeki gibi olmalı bunu portala eklemek için ayrıca mod mu eklemem gerekiyo acaba zannetmiyorum ama portal body tpl dosyasını ne kadar editlediysem olmadı :(

Resim[/URL]

yaw bu jn admindeki olay acaba yapmadığım bir chmod ayarı mı diye aklıma geliyor olabilirmi ?

arkadaşlar özellikle ilk mesaJIMDAKİ 2 ve 4 cü maddeler benim için önemli bir çözum önerisi olan varsa sevinirm

saygılar

uSLaNMaZ yazdı:yaa ii güzel de biri bana ayrıntılı olarak dosyayı ftp ye nasıl upload etceğimi söleyebilirmi wartaz@gmail.com :?

uslanmaz ya browserına ftp.siteadresin.com/www/ diyerek bilgisayarından copyalayıp bu adresteki ilgili dosyalara yapıştır diceksin yada
http://www.hemenpaylas.com/download/649 ... o.rar.html bu adresten cute ftp 7.1 full surumu indireceksin rar şifresi: eglenmece.com

cyte ftp kullanımı basittir zorlanacagını sanmıyorum
Kullanıcı avatarı
balalayka
Üye
Üye

İleti uSLaNMaZ 22.01.2006, 13:00

iii güzelde host adresi ne oluyo ftp de direk adresimi yazcam yoksa host un ftp sinin adresinimi
uSLaNMaZ
Üye
Üye

İleti emrag 22.01.2006, 15:55

host adresini ftp.siteninadı.com şeklinde dolduracaksın. kullanıcı adı ve şifren standart olarak cpanelde kullandığın kullanıcı adı ve şifresi oluyor.
emrag
Üye
Üye

İleti balalayka 23.01.2006, 01:23

+1 emrag ın dediği gibi ama www isimli klasordeki dosyalarına atman lazım bu bi yana benim sorunlarımda bir çözulse
Kullanıcı avatarı
balalayka
Üye
Üye

Soru(n)lar & Tartışmalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir