Forum içinde bazı eklentiler yapmak istiyorum.

Tüm soru(n)lar ve tartışmalar; kullanım ile ilgili soru(n)lar.

Forum içinde bazı eklentiler yapmak istiyorum.

İleti cagatayh 13.11.2005, 00:37

Sorularım biraz fazla uzun uzun açıklayacağım.

1)
--------------------------------------------------------------------------------------------

Resim

a)öncelikle aslı olan üst resim. ben bunu 2. resimde ki gibi düzenlemek istiyorum. bunuda sanırım tema dosyalarından yapacağım ama nerdenve nasıl ?

b) resimde kırmızı ile çizilen yerde hepimizin bildiğği gibi Moderatör ve Admin yazıyordu.Onları dil dosyasından sildim ama bu çizili yerler kaldı. sanırım bunlarda tema dan siliniyor bu nerden yapılır?

c) admin ve modlar farklı renkle gösteriliyor. Bütün üye ve mod,admin vs hepsinin rengini aynı nasıl yaparız.

2)
-----------------------------------------------------------------------------------------------

Bu phpbb nin sitesinden mesaj sayısını artmasını önleyen bir mod indirdim ve onu severe yükledim.
sonra adres/modinstall.php olarak serverden modu da yükledim.

Fakat sadece benim istediğim bir bölümde mesajların artmasını engellemek istiyorum. Bu nerden yapılır ?

3)
-------------------------------------------------------------------------------------------------

Bu phpbb 2.0.17 de admin ve diğer modlar vs. üye olmayanların ranklarını özel yapıyoruz ve hep aynı kalıyor. Benim istediğim admin,mod ların da rütbeleri mesahla artsın. Bunu nasıl yaparız ?

4)
--------------------------------------------------------------------------------------------------

Resim

Yukarıda resimde kırmızı ile belirtilen yerde. "Bu bölümdeki moderetör" adlı yazı vardı. Aynı 1. sorudaki gibi onuda dil dosyasından sildim ama ":" diye bir karakter kaldı. Bu da yine olsa olsa temadandır ama nerden nasıl yapılır ?

5)
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Resim

Öncelikle bu bir yeni açılmış bir konu. sol kırmızı yuvarlak kısımda bu bölümde değilde,her konuda olmasını istediğim " Bu konun içinde bulunan üyeler ".Bunu hangi modla yapabiliriz . Ve nasıl ayarlarız

Ayrıca sağ tarafta yine bir okla belirtildildiği gibi, bu phpbb2 de bu özellik yok sanırım. Tablo renklerini ne kadar ayarlasamda araları bölen sarı çizgiler başka renk olmuyor. Ne oluyor . Arka kısmın ana rengi ile aynı oluyor. bunu ayrıca bir renk yapabilir miyiz nasıl ?

Son soru: Şimdilik sorularım bukadar. Aklıma geldikçe soracağım zaten. Son sorum bu forumun en üst kısmında 2-3 banner yüklemek istiyorum. bunu nasıl yapabilriz
cagatayh
Üye
Üye

İleti Curtis 13.11.2005, 07:42

Birincisi için açıklama yapmam zor o yüzden templates/temadın/index_body.tpl dosyanı buraya atarsan yapıp gönderebilirim...

Üçüncüsü için Kullanıcı Yönetimine gel yönetim panelinden ve orada Yönetim'e tıkla sonra oraya bir kullanıcı adı gir ve en aşağı indiğinde Rütbeleri göreceksin oradan "Hiç Özel Rütbe Atama"yı tıkla ve olacak...

Dördüncü için yine templates/temadın/viewforum_body.tpl 'yi buraya at yapıp gönderirim...

Beşincisi için bu modu kurman gerek...
Oraya .css'den ayrı renk yapamazsın ama resim koyabilirsin <td background="resim linki"></td> kodları ile...

Banner içinde overall_header.tpl dosyası ile oynaman gerek yapamazsan yine buraya at bir el atarız...
Kullanıcı avatarı
Curtis
Üye
Üye

Cvp: Forum içinde bazı eklentiler yapmak istiyorum.

İleti cagatayh 13.11.2005, 12:55

Teşekkür ederim. ben onların birrçoğunu verdiğiniz dosyalar içinde bulup deneyerek yaptım ve süper oldu. Tek sorunum

1- Admin ve modların da normal üye renginde olması.
2-bu post tun artmasını engelleyen mod yükledim bunu forumda sadece bir bölümde olmasını istiyorum bunu nasıl yaparım
3- modların admin paneline girişini nasıl engellerim.
cagatayh
Üye
Üye

İleti Curtis 13.11.2005, 22:47

Modlar zaten admin paneline giremiyor ki...

Bunu da kullandığıntemanınadı.css dosyasından yapıcan...Buraya atarsan yaparım...
Kullanıcı avatarı
Curtis
Üye
Üye

Soru(n)lar & Tartışmalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir