Forumuma neler oldu :?

Tüm soru(n)lar ve tartışmalar; kullanım ile ilgili soru(n)lar.

Forumuma neler oldu :?

İleti the_nobody 18.11.2005, 23:43

Kusura bakmayın başınızı yine ağrıtacam ama ne yapayım? http://thenameless.siteburg.com/phpBB2/index.php :( forum açılmıyor :( ama mesela ana sayfam açılıyor veya easy mo kurulum sayfam açılıyor :? ama forum açılmıyor, öüle boş ekran duruyor, 4-5 kişiye sordum, 4-5 kişide de aynı şey :o forum açılmıyor :? lütfen biriniz yardım etsin, yanlış hatırlamıyorsam en son şu kodu sql.php dosyası olarak phpBB2 klasörünün içine koymuştum. :scared:
[syntax="php"]<?php

$sql = array (
0 => 'INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES (\'smilie_columns\', \'4\')',
1 => 'INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES (\'smilie_rows\', \'5\')',
2 => 'INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES (\'smilie_window_columns\', \'8\')',
);

@set_time_limit(0);
if(!@file_exists('config.php')) die('config.php not found. make sure you have uploaded file to your forum directory.');
include('config.php');
$db = mysql_connect($dbhost, $dbuser, $dbpasswd);
if(!$db) die('Cannot connect: ' . mysql_error());
$res = mysql_select_db($dbname);
if(!$res) die('Cannot select database "' . $dbname . '": ' . mysql_error());
for($i=0; $i<count($sql); $i++)
{
if($table_prefix !== 'phpbb_') $sql[$i] = preg_replace('/phpbb_/', $table_prefix, $sql[$i]);
$res = mysql_query($sql[$i]);
if(!$res) { echo 'error in query ', ($i + 1), ': ', mysql_error(), '<br />'; }
}
echo 'done (', count($sql), ' queries).';

?>[/syntax]
Kullanıcı avatarı
the_nobody
Üye
Üye

İleti XeNo 18.11.2005, 23:56

phpMyAdmin ya da benzeri veritabanı uygulamalarından biri ile phpbb_config tablosunu tara ve oradan domain adresin ile cookie ayarlarını kontrol et. Öncelikle bunu kontrol etmen yararına olacaktır.
Kolay gelsin...
Kullanıcı avatarı
XeNo
Üye
Üye

İleti the_nobody 21.11.2005, 14:54

Ya ben de phpMyAdmin yoktu (gerçi hala yok :roll: ) indirdim 3 gün önce ama yükleyemedim, şifremi veya kullanıcı adımı yanlış diyo ama doğru olması lazım :S e peki phpMyAdmin'i kurunca nasıl yapacam, yane forumu nasıl eski haline getirecem? Nese ben Yüklemeye becerirsem buraya yazarım, boşa yazma şimdi :D
Kullanıcı avatarı
the_nobody
Üye
Üye

İleti gökhan 21.11.2005, 15:40

phpmyadmin senin hostunda var olan bir tablo yönetim sistemidir bu foruma kurulmuyor bu hep kurulu forumu buna kuruyoruz :)
Kullanıcı avatarı
gökhan
Üye
Üye

İleti the_nobody 25.11.2005, 16:25

gökhan yazdı:phpmyadmin senin hostunda var olan bir tablo yönetim sistemidir bu foruma kurulmuyor bu hep kurulu forumu buna kuruyoruz :)

haaaaa :o sağol yaa :) nese yardımlarınız için teşkkür ederim, bana yardım edebilecek birini buldum ama yine de gelecem tabi buraya :D benden kurtulamazsınız, peki phpMyAdmin'i tüm hostlar destekliyo mu? yani php'yi destekliyosa destekler mi? nese boşverin, sağolun :D
Kullanıcı avatarı
the_nobody
Üye
Üye

İleti gökhan 25.11.2005, 17:09

zaten hostunu alırken linux tabanlı paketlerde sana yazar varmı yokmu hepsinde olmayabiliyor mysql mysql olan tüm linux paketlerde phpmyadmin bulunuyor.
Kullanıcı avatarı
gökhan
Üye
Üye

Soru(n)lar & Tartışmalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir