[Soru] Phpbb Security bi şekilde bazı IP'leri yasaklıyor!?

phpBB güvenliği.

[Soru] Phpbb Security bi şekilde bazı IP'leri yasaklıyor!?

İleti Diyalektik 09.10.2006, 17:40

Phpbb Security 1.03 kurulu. Kod değişikliklerini tek tek kontrol ettim ve hiç bir sorun bulamadım.
Yaşadığım soru(n)lar:

1- Bazı üyeler forumlara bırakın çevrim içi olmak, misafir olarak bile giremiyor. Oysa kullanıcı adı da ip'si de banlı değil/görülmüyor.
A kullanıcı adlı üye işyerinden (sabit ip'li) siteye girmek istediğinde "yasaklandınız" diyor, ama evinden giriş yapabiliyor... Sanki security modu ip ya da ip aralıklarını banlamış gibi. İyi de bu banlama bilgilerini (phpbb ban tablosunda değilse) nerede tutar bu meret?
Süreç şöyle sanırım: admin panel security'den ip araması yapıyoruz, sonra banlı ip bulunuyor, sonra o ip'nin yanında "banı kaldır" gibi bişey oluyor ve ona tıklayıp o banlı ip'nin banını kaldırıyoruz. Eğer böyleyse, bende banlı ip bulunamadığı için ban kaldıramıyorum ya; bana ban kaldırmak için "unban" komutunu gönderir misiniz?

2- topics_anywhere.php ye tıkladığımda şu uyarıyı veriyor ve erişimi engelliyor (ve elbette uyarı saçma! Çünkü güvenlik soru-cevabı var ve siteye sorunsuzca giriliyor)
    Üzgünüz, hesaplara güvenlik soruları eklediğimizden beri bu sizin ilk ziyaretiniz. Yapmanız gereken sadece profilinize gitmek ve bir soru ile cevap ekleyerek profilinizi güncellemek. Teşekkürler!
    Profilinize gitmek için buraya tıklayın
.
3- Saldırı girişimi kaydı tutulmuyor. İlk kurduğumda 1-2 kayıt tuttu, ama sonra o kayıtlar da silindi ve yeni kayıt da tutmaz oldu. Sorun nerde olabilir?
Kullanıcı avatarı
Diyalektik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İleti Diyalektik 10.10.2006, 12:18

Giriş yapılamayan ip numarasını bütün databse'de arattım. Birebir eşleşen hiç bir sonuç çıkmadı. Bunun üzerine ilk iki bölümü arattım (örneğin giriş yapamayan iki ip: 195.155 ve diğeri: 88.226) o zaman ctracker_loginhistory ve users tablolarında eşleşme oldu. Ama yasaklamaya sebep olabilecek şeyler değil; ilk kayıt-son ziyaret ip'leri felan...

Hasılı, şu uyarıyı verip, forumu görmeye dahi izin verdirmeyen şey ne olabilir ve bu yasaklama kaydı nerede tutulur?

"phpBB Security© Thinks You Should Go Away.

Bu siteden uzaklaştırıldınız.
    Eğer ulaştığınız bu mesajı sitedeki bir hatadan dolayı aldığınızı düşünüyorsanız, lütfen admin ile iletişime geçin
    "

Ve yukarıdaki 2 ve 3 numaralı soruların cevabı da meçhul hala... Var bi yerde bityeniği ama!?.
Kullanıcı avatarı
Diyalektik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İleti Diyalektik 11.10.2006, 13:06

Hadi ustalar şu işe bi el atın... Yukarıda detaylarını verdiğim üzere bazı ip'ler neden yasaklanır ve bu yasak kayııtları nerede tutulur?
Kullanıcı avatarı
Diyalektik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İleti sabri ünal 11.10.2006, 15:25

bölüm yetkilisi ve pano admini sayısı listedekilerden fazla ise bu hatayı veriyor bildiğim kadarıyla ! bence myadmin ile admin ve mod sayısını biraz incele ve sadece bir tane yetkili bırak...

sadece öneri, başıma geldiği kadarı bu kadar ve bu kadarını ancak biliyorum...
Mutluyum, biraz komedi takılıyorum! sakın kızmayın yakında geçer, sebebini ben de bilmiyorum! yeni bir aşk da bulmuş değilim!
Kullanıcı avatarı
sabri ünal
Üye
Üye

Cvp: [Soru] Phpbb Security bi şekilde bazı IP'leri yasaklıyor!?

İleti Diyalektik 11.10.2006, 17:07

Yok Sabri, bunla alakalı olduğunu sanmıyorum.
1- Admin ve mod sayıları varolandan az değil. phpmyadmin'den de kontrol ettim. Sorun görünmüyor.
2- Mod sayısı uyumsuızluğu olup da bi mod yasaklandığında, farklı bir uyarı mesajı veriyordu..
3- Yasaklanan ip'lere sahip kullanıcılar yönetici değil.

Sorunu bulmak çok zor; benim ümidim kalmadı. Ama en azından koyulan bir yasak var (ki şu anda 2 üye işyerinden giremiyor) ve ben bu yasaklama kaydını database'de bulamadım. Nerede tutulur bu meret; "o ip"den giriş yapmak istendiğinde sistem nereden kontrol eder ve yasaklar forumun görülmesini (ziyaretçi olarak bile izlenemiyor forumlar!).
Kullanıcı avatarı
Diyalektik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Güvenlik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir