Zararlı üyeyi silemiyorum

phpBB güvenliği.

Zararlı üyeyi silemiyorum

İleti sonageldik 30.11.2006, 18:25

Son üyem siteme Hacked falan filan diye index atmış. Forum yönetiminden bakıyorum böyle bir kullanıcı yok diyor. Üye listesine bakıyorum kullanıcı görünüyor. www.teknodiyar.com/forum blackgan isimli üyeyi nasıl silerim ve siteme nasıl üye olduğunu ve açığımın ne olduğunu öğrenebilirmiyim? Şimdiden teşekkür ederim sizlere.
sonageldik
Üye
Üye

İleti sabri ünal 30.11.2006, 19:54

öncelikle index göremiyorum, fakat php my admin ile girip üye adını bulabilirsin ve silebilirsin fakat indexsi hangi açığı kullanarak bastığını öğrenmende yarar var...
Mutluyum, biraz komedi takılıyorum! sakın kızmayın yakında geçer, sebebini ben de bilmiyorum! yeni bir aşk da bulmuş değilim!
Kullanıcı avatarı
sabri ünal
Üye
Üye

İleti sonageldik 30.11.2006, 22:14

indexi sildim dostum, MKPortalın yaygara açığını kullanarak havm mack bişiler zırvalamış. Hack değil tabi ufak bi rahatsızlık. Benim anlamadığım forumda üye yönetiminde bunu göremiyorum. Tamam phpmyadmin bölümünden silerim bir şekilde fakat nasıl bu şekilde üyelik kaydı yapmış bu eleman. Üye listesinde görünüyor, son kaydolan üye olarak görünüyor ama üye yönetiminde panelde ismini göremiyorum. Bu açık neden kaynaklanır ve nasıl kapatırım
sonageldik
Üye
Üye

İleti sabri ünal 01.12.2006, 18:01

mkportal açığı, hakkında pek bilgimiz yok... mk portal phpBB den tamamen ayrı bir konu, mkportal destek forumlarını araştırabilirsin...
Mutluyum, biraz komedi takılıyorum! sakın kızmayın yakında geçer, sebebini ben de bilmiyorum! yeni bir aşk da bulmuş değilim!
Kullanıcı avatarı
sabri ünal
Üye
Üye

Güvenlik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir