phpBB Security 1.0.3 Çıktı

phpBB güvenliği.

phpBB Security 1.0.3 Çıktı

İleti REBooT 02.02.2006, 11:57

##############################################################
##
## MOD Title: phpBB Security
##
## MOD Author: aUsTiN => austin_inc@hotmail.com
##
## MOD Description: Please read the Features.txt
##
## MOD Version: 1.0.3
##
## MOD Help: http://phpbb-tweaks.com/
##
## Installation Level: Easy
##
## Installation Time: 20 Minutes
##
## Files To Edit: 14
##
## Included Files: 12
##
##
## Author Notes:
##
##
## Copyright © phpBB-Amod, 2003-2006
##
## Feel free to see it in action at http://phpbb-amod.com/
##
## If the copyright is removed or not in place, you WILL NOT
## receive support. Its a matter of respect to the ones who
## take the time to give yall these scripts.
##
##
## MOD History:
##
## Jan 10th 2006 - Version 1.0.3
## - Read the Docs/Features.txt
##
## Mar 20th 2005 - Version 1.0.2
## - Read the Docs/Features.txt
##
## Jan 05th 2005 - Version 1.0.1
## - Added chr Prevention
## - Added file write & file open Prevention
## - Recoded usercp_register edits (worked out all issues)
## - Added Sanity Worm prevention
## - Added pagination to the caught page
## - Added the link they used to get banned to the caught page
## - Highlights ips with red if they have ever posted on your site
##
## Dec 10th 2004 - Version 1.0.0
## - Beta Released
##
##
## Before Adding This MOD To Your Forum, You Should Back Up All Files Related To This MOD
##
##
## Definitions:
##
## Root: Folder your config.php is located
## templates/*/: Your template folder (All template folders are suggested)
## lang_*/: Your current language folder (All lang folders are suggested)
##

kurulumunu ve türkçeleştirmesini yapacak bilgili kişiler aranıyor :wink:
Eklentiler
phpbb_security.zip
(44.8 KiB) 1027 defa indirildi
Kullanıcı avatarı
REBooT
Üye
Üye

Cvp: phpBB Security 1.0.3 Çıktı

İleti REBooT 02.02.2006, 12:13

1.0.2 den haberim var! FUUK dostum ama güncel sürüm kullanılmasından yanayım :evil:
Kullanıcı avatarı
REBooT
Üye
Üye

İleti sabri ünal 02.02.2006, 20:32

Kod: Tümünü seç
#==== Added in 1.0.3
$lang['PS_modcp_verify']         = 'Lütfen şifrenizi doğrulayınız.';
$lang['PS_modcp_verify_fail']      = 'Şifreniz doğru değil, Geri dönün & Tekrar deneyin.';
$lang['PS_guest_max']            = 'Her IP adresi için izin verilen oturum sayısı.';
$lang['PS_guest_max_exp']         = 'This is helpfull for people who DDoS sites & get through. With alot of programs, all the guests will have the same IP. This will eliminate that problem.';
$lang['PS_pass_match']            = 'Password Match';
$lang['PS_pass_match_exp']         = 'If this is set to enabled, users passwords will not be allowed to be the same as their usernames when they make accounts.';
$lang['PS_pass_min_length']         = 'Minimum şifre uzunluğu';
$lang['PS_pass_min_length_exp']      = 'If this is set to enabled, then users will have to make passwords longer than what you set it to below.';
$lang['PS_pass_length']            = 'Minimum Characters Allowed';
$lang['PS_mass_pass_reset']         = 'Bütün şifreleri resetle';
$lang['PS_mass_pass_reset_exp']      = 'If you click this, all users will have to update their passwords next time they visit.';
$lang['PS_pass_force']            = 'It appears this is your first visit since the admins have forced all users to change their passwords. So please click %shere%s and update your password. Thanks.';
$lang['PS_pass_force_error']      = 'You <b>have</b> to update your password. Please press back &amp; try again.';
$lang['PS_pass_length_error']      = 'Üzgünüz. Şifreniz en az %s karakter uzunluğunda olmalıdır.';
$lang['PS_pass_match_error']      = 'Üzgunuz. Şifreniz üye adınızla aynı olamaz.';
$lang['PS_pass_error']            = 'You cant force a minimum password length and not have a minimum length set.';

ben başlatmış olayım... :) hatta beni ingilizce dersinden bırakan ayşe teyzeye inat ben tamamlayacağım... :)
Mutluyum, biraz komedi takılıyorum! sakın kızmayın yakında geçer, sebebini ben de bilmiyorum! yeni bir aşk da bulmuş değilim!
Kullanıcı avatarı
sabri ünal
Üye
Üye

İleti GreeNEyeS 02.02.2006, 22:48

2 yer haric tamam :) onlarida tam olarak anlayamadim yazamadim daha dogrsu oralarida yapabilen arkadas olursa tamamdir. Kolay gelsin.

[syntax="php"]#==== Added in 1.0.3
$lang['PS_modcp_verify'] = 'Lütfen şifrenizi doğrulayın.';
$lang['PS_modcp_verify_fail'] = 'Şifreniz Yanlış, Geri Tuşuna Basarak &amp; Tekrar Deneyin.';
$lang['PS_guest_max'] = 'Her ziyaretçi için izin verilen en fazla oturum sayısı.';
$lang['PS_guest_max_exp'] = 'This is helpfull for people who DDoS sites &amp; get through. With alot of programs, all the guests will have the same IP. This will eliminate that problem.';
$lang['PS_pass_match'] = 'Benzer Şifre';
$lang['PS_pass_match_exp'] = 'Bu özelliği açarsanız, kullanıcılar şifrelerini kullanıcı adları ve benzeri bir şey yapamazlar.';
$lang['PS_pass_min_length'] = 'En Az Şifre Uzunluğu';
$lang['PS_pass_min_length_exp'] = 'Bu özelliği açarsanız, kullanıcılar en az izin verilen uzunlukta şifre yapmak zorunda kalacaktır.';
$lang['PS_pass_length'] = 'İzin Verilen En Az Karakter';
$lang['PS_mass_pass_reset'] = 'Tüm Şifreleri Sıfırla';
$lang['PS_mass_pass_reset_exp'] = 'Buna tıklarsanız, tüm kullanıcılar sonraki ziyaretinde şifrelerini yenilemek zorunda kalacaktır.';
$lang['PS_pass_force'] = 'Güvenlik için tüm şifreleri sıfılardığımızdan itibaren bu ilk ziyaretiniz. Lütfen %sburaya%s tıklayın ve şifrenizi güncelleyin. Teşekkürler.';
$lang['PS_pass_force_error'] = 'Şifrenizi <b>yenilemeniz</b> gerekiyor. Lütfen geri tuşuna basarak &amp; tekrar deneyin.';
$lang['PS_pass_length_error'] = 'Şifreniz en az %s karakter uzunluğunda olmalıdır.';
$lang['PS_pass_match_error'] = 'Güvenlik için şifreniz kullanıcı adınız ve benzeri olmamalıdır.';
$lang['PS_pass_error'] = 'You cant force a minimum password length and not have a minimum length set.';[/syntax]
GreeNEyeS
Üye
Üye

phpBB Security 1.0.3 optimasyonu

İleti sabri ünal 05.02.2006, 21:47

iki gündür internete siteye giremiyorum. msn zaten duruma uğramış, birileri elini benden hızlı tutmuş...

ağlamak istiyorum... fakat ben parsel koymuştum 8) hani, neyse elinize sağlık...

ben de yaptığım dil dosyasını ve biraz daha hazlasını buraya ekliyorum....

Kod: Tümünü seç
Ps upgrade 103 güncellemesi dosyaları optimasyonu ...

#
##---------------------------[ find in admin/index.php ]------------
#

$secfile = @file('http://phpbb-tweaks.com/secver.txt');
   $msg = '';
   $msg .= '<table align="top" class="forumline" width="100%">';
   $msg .= '   <tr>';
   $msg .= '      <th align="center" valign="middle" class="thTop" width="100%">';
   $msg .= '         phpBB Security Status';
   $msg .= '      </th>';
   $msg .= '   </tr>';
   $msg .= '   <tr>';
   $msg .= '      <td align="left" width="100%" class="row2">';
   $msg .= '         <span class="genmed">';
   if (!$secfile)
      $msg .= 'Sorry, I was unable to get version data at this time. Please try later.';

if ($secfile)
      {
   $newest_ver = $secfile[0];
   $this_ver    = $board_config['phpBBSecurity_version'];

if ($newest_ver == $this_ver)
         $msg .= 'The newest release is <b>'. $newest_ver .'</b>. The version you are using is
         <b>'. $this_ver .'</b>. So I would have to say you are up to date!';
      else
         $msg .= 'The newest release is <b>'. $newest_ver .'</b>. The version you are using is
         <b>'. $this_ver .'</b>. So I would have to say you need to upgrade ASAP!';
      }

$msg .= '         </span>';
   $msg .= '      </td>';
   $msg .= '   </tr>';
   $msg .= '   <tr>';
   $msg .= '      <th align="center" valign="middle" class="thTop" width="100%">&nbsp;</th>';
   $msg .= '   </tr>';
   $msg .= '</table>';
   echo $msg;

@
@@------------------------------------------[replace]---------------------------
@

#==== Start: == phpBB Security ==============
   $secfile = @file('http://phpbb-tweaks.com/secver.txt');
   $msg .= '<h1>Security Durumu</h1>';
   if (!$secfile)
      $msg .= '<p><font color="red">Security sitesiyle bağlantı kurulamadı. Sürüm bilgisi kontrol edilemiyor. Daha sonra tekrar deneyin.</font>';

if ($secfile)
      {
   $newest_ver = $secfile[0];
   $this_ver   = $board_config['phpBBSecurity_version'];

if ($newest_ver == $this_ver)
         $msg .= '<font color="green">En güncel sürüm <b>'.$newest_ver.'</b> olarak gözükmektedir. Şu an <b>'. $this_ver .'</b> sürümünü kullanmaktasınız. Daha güncel bir sürüm bulunmamaktadır!</font>';
      else
         $msg .= '<font color="red">En güncel sürüm <b>'. $newest_ver .'</b> olarak gözükmektedir. Şu an <b>'. $this_ver .'</b> sürümünü kullanmaktasınız. Yeni sürümü edinmeyi ihmal etmeyin!</font>';
      }

echo $msg;
#==== End: ==== phpBB Security

#============ add in lang_turkish/lang_phpbb_securit.php =========

$lang['PS_modcp_verify']                = 'Lütfen şifrenizi doğrulayınız.';
$lang['PS_modcp_verify_fail']           = 'Şifreniz doğru değil, Geri dönüp tekrar deneyin.';
$lang['PS_guest_max']                   = 'Her IP adresi için izin verilen oturum sayısı.';
//tercümesini tam olarak anlayamadım...
$lang['PS_guest_max_exp']               = 'This is helpfull for people who DDoS sites &amp; get through. With alot of programs, bütün misafirler tek IP adresine sahiptir. Bu seçenek, bu problemi gidermektedir.';
//$lang['PS_guest_max_exp']               = 'This is helpfull for people who DDoS sites &amp; get through. With alot of programs, all the guests will have the same IP. This will eliminate that problem.';
$lang['PS_pass_match']                  = 'Parola Hesapla';
$lang['PS_pass_match_exp']              = 'Bu seçenek <b>Açık</b> olarak seçildiğinde, üyelik kaydında, üye adı ile üye şifresinin aynı olmasına izin vermez.';
$lang['PS_pass_min_length']             = 'Minimum şifre uzunluğu';
$lang['PS_pass_min_length_exp']         = 'Bu seçenek <b>Açık</b> olarak seçildiğinde, üye şifreleri için belli bir uzunluk belirlemeye izin verir.';
$lang['PS_pass_length']                 = 'Minimum şifre uzunluğu';
$lang['PS_mass_pass_reset']             = 'Bütün şifreleri resetle';
$lang['PS_mass_pass_reset_exp']         = 'Bu seçenek seçildiğinde, bütün üyeleri gelecek ilk girişlerinde şifrelerini güncellemeye zorlar.';
$lang['PS_pass_force']                  = 'Bu, forum yöneticisinin bütün eski parolaların değiştirilmesi isteğinden sonraki ilk girişiniz. Lütfen %sburaya%s tıklayın ve parolanızı güncelleyiniz. Teşekkürler.';
$lang['PS_pass_force_error']            = 'You <b>have</b> to update your password. Please press back &amp; try again.';
$lang['PS_pass_length_error']           = 'Üzgünüz. Şifreniz en za %s karakter uzunluğunda olmalıdır.';
$lang['PS_pass_match_error']            = 'Üzgunuz. Şifreniz üye adınızla aynı olamaz.';
//emin değilim
$lang['PS_pass_error']                  = 'İzin verilen şifre uzunluğunu ve izin verilmeyen şifre uzunluğunu belirleyiniz.';
En son sabri ünal tarafından, 06.02.2006, 16:04 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Mutluyum, biraz komedi takılıyorum! sakın kızmayın yakında geçer, sebebini ben de bilmiyorum! yeni bir aşk da bulmuş değilim!
Kullanıcı avatarı
sabri ünal
Üye
Üye

İleti mgazi 05.02.2006, 23:50

Arakdaşlar sitemde topics anyhere mod'u kuruluydu sorunsuz bir şekilde kullanabiliyordum.Daha sonra PhpBB Security 1.0.3 'ü kurdum. şimdi www.abcd.com/topics_anywhere.php linkine tıkladığımda aşşağıdaki mesaj çıkıyor.Çıldırmak üzereyim.Phpbb security de tüm ayarları kapalı yaptım ama yine de olmadı.

Sorry, it appears this is your first visit since we added the security questions to accounts. You will only be able to view your profile until you update it and add a question and answer. Thanks!

Click here to goto your profile.

Haaa bu arada gizli sorumu ve cevabımı girmiş durumdayım.yinede sorun çıkartıyor.Ve benim topic_anyhere.php ye mutlaka ulaşmam lazım.Nasıl ulaşabiliceğim hakkında bir fikri olana var mı?
Kullanıcı avatarı
mgazi
Üye
Üye

İleti Vinsanity 06.02.2006, 00:20

phpbb security hesabına bir soru ve cevap ekler. üstte porfil bölümüne girip onları doldurursan böyle bir hata almaman gerekir.
Kullanıcı avatarı
Vinsanity
Üye
Üye

İleti mgazi 06.02.2006, 11:04

Evet eklediğini biliyorum.Zaten önceden profilimde bir gizli soru ve cevap eklemiştim.Sitenin hiç bir yerinde böyle bir uyarı vermiyor.Sadece topic_anywhere.php de veriyor.Sildim bir daha yükledim,gizli soru ve cevabımı yeniden girdim ama yine aynı uyarıyı verdi.
Kullanıcı avatarı
mgazi
Üye
Üye

Güvenlik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir