görsel doğrulama kodu

phpBB güvenliği.

görsel doğrulama kodu

İleti fatal_error 03.02.2006, 12:59

arkadaslar siteme görsel doğrulama kodu eklemek istiyorum bunun için bi mod var mi yardimci olurmusunuz..
fatal_error
Üye
Üye

İleti mgazi 03.02.2006, 13:07

Arkadaşım Mod'a gerek yok forumun'un yönetim panelinde ki genel ayarlara gir.Orda "Görsel Kayıt Doğrulama kodu" gibi ismini tam olarak hatırlayamadığım bir şey var.onu evet olarak seç isteğin gerçekleşir.
Kullanıcı avatarı
mgazi
Üye
Üye

İleti alper 03.02.2006, 14:44

illa da mod kurmak istersen anti robotic registration flood mod var onu kurabilirsin başarılı bi mod bende bu işe yeni başlayan olarak onayını veririm yani :D yalnız modu kurmadan admin panelinden görsel doğrulamayı kapalı konuma getir yoksa iki tane görsel onay kodun olur sölemesi :D
alper
Üye
Üye

Cvp: görsel doğrulama kodu

İleti Panzehir 04.02.2006, 11:09

Yönetim panelinde sen1n söyledin sekilde veya benzeri isim yok gecm1york1 arkadas1m
Panzehir
Üye
Üye

İleti alper 04.02.2006, 18:30

arkadaşım yönetim panelinden genel yönetim altındaki ayarlar bölümüne bakarsan "görsel kayıt doğrulamaya izin ver" yazdığını görürsün. tema yüklediysen o başka bazı temalarda bu bölüm eklenmemiş. onu kendin ekleyeceksin. eski.canver.net'i biraz araştır bu konu orda açılmıştı sanırım...
alper
Üye
Üye

İleti asdfghj 23.03.2006, 12:18

aynı sorunu ben de yaşıyorum.
sanırım yüklediğim temadan dolayı bu bölümdeki metin görünmüyor.
yönetim panelinden tahmini olarak açmıştım fakat bu defa da üye kayıt sayfasında güvenlik resmi göründü ama yine "resimdeki karakterlerin aynısını vs." hiçbir yazı görünmedi. bu nasıl eklkenebilir?

---

bu arada mail.ru emaillerini kullanarak foruma bir yığın üyelik yapılmaya başlandı.
asdfghj
Üye
Üye

İleti Vinsanity 23.03.2006, 15:37

makalelerde nasıl eklenebileceğine dair yazılar var. Onlara bakıp ekleyebilirsin ;)
Kullanıcı avatarı
Vinsanity
Üye
Üye

İleti w1nona 24.03.2006, 10:19

mgazi yazdı:Arkadaşım Mod'a gerek yok forumun'un yönetim panelinde ki genel ayarlara gir.Orda "Görsel Kayıt Doğrulama kodu" gibi ismini tam olarak hatırlayamadığım bir şey var.onu evet olarak seç isteğin gerçekleşir.

Ben öle birşey Göremedim :?
w1nona
Üye
Üye

İleti alper 24.03.2006, 20:28

sanırım bu yükledğin temadan kaynaklanıyor. bunu çözmek için eski.canver.net te kodları vardı ama sanırım sql problemi çıkmış :D ama illaki istiyorsan anti robotic registration flood diye bir mod var onu kurabilirsin. bkz. www.phpbbhacks.com :D ben sana bu modu tavsiye ederim. işe yarıyor... ya da bende vardı sanırım ki varmış :D al bari... :D

Kod: Tümünü seç
yeni temanda /templates/teman/admin/board_config_body.tpl yi aç

bunu bul

<tr>
<td class="row1">{L_ACCT_ACTIVATION}</td>
<td class="row2"><input type="radio" name="require_activation" value="{ACTIVATION_NONE}" {ACTIVATION_NONE_CHECKED} />{L_NONE}&nbsp; &nbsp;<input type="radio" name="require_activation" value="{ACTIVATION_USER}" {ACTIVATION_USER_CHECKED} />{L_USER}&nbsp; &nbsp;<input type="radio" name="require_activation" value="{ACTIVATION_ADMIN}" {ACTIVATION_ADMIN_CHECKED} />{L_ADMIN}</td>
</tr>

altına bunu ekle

<tr>
<td class="row1">{L_VISUAL_CONFIRM}<br /><span class="gensmall">{L_VISUAL_CONFIRM_EXPLAIN}</span></td>
<td class="row2"><input type="radio" name="enable_confirm" value="1" {CONFIRM_ENABLE} />{L_YES}&nbsp; &nbsp;<input type="radio" name="enable_confirm" value="0" {CONFIRM_DISABLE} />{L_NO}</td>
</tr>

profile_add_body.tpl yi açtemplates tema klasörünün içinde

bunu bul

<tr>
<td class="row1"><span class="gen">{L_CONFIRM_PASSWORD}: * </span><br />
<span class="gensmall">{L_PASSWORD_CONFIRM_IF_CHANGED}</span></td>
<td class="row2">
<input type="password" class="post" style="width: 200px" name="password_confirm" size="25" maxlength="32" value="{PASSWORD_CONFIRM}" />
</td>
</tr>

altına bunu ekle
eğer temayı phpbb.om dan indirdiysen bu 2. işlemi yapmana gerek yok zaten ekliyeceğin satırlar orda evcut

<!-- BEGIN switch_confirm -->
<tr>
<td class="row1" colspan="2" align="center"><span class="gensmall">{L_CONFIRM_CODE_IMPAIRED}</span><br /><br />{CONFIRM_IMG}<br /><br /></td>
</tr>
<tr>
<td class="row1"><span class="gen">{L_CONFIRM_CODE}: * </span><br /><span class="gensmall">{L_CONFIRM_CODE_EXPLAIN}</span></td>
<td class="row2"><input type="text" class="post" style="width: 200px" name="confirm_code" size="6" maxlength="6" value="" /></td>
</tr>
<!-- END switch_confirm -->

eski.canver.net'ten alıntıdır...
alper
Üye
Üye

Güvenlik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir