phpBB güvenlik modülü (phpBB Security 1.0.2)

phpBB güvenliği.

İleti Vinsanity 16.12.2005, 17:59

Hostunun kontrol panelinden klasör şifreleme olayı ile yapabilirsin bunu. Aynı sayılır ikiside. Bununla uğraşma istersen.
Kullanıcı avatarı
Vinsanity
Üye
Üye

Cvp: phpBB güvenlik modülü (phpBB Security 1.0.2)

İleti forumotesi 17.12.2005, 12:52

Warning: main(./extension.inc): failed to open stream: No such file or directory in C:\Inetpub\vhosts\forumotesi.net\httpdocs\forum\install\installer.php on line 13

Warning: main(): Failed opening './extension.inc' for inclusion (include_path='.;./includes;./pear') in C:\Inetpub\vhosts\forumotesi.net\httpdocs\forum\install\installer.php on line 13

Warning: main(./common.): failed to open stream: No such file or directory in C:\Inetpub\vhosts\forumotesi.net\httpdocs\forum\install\installer.php on line 14

Warning: main(): Failed opening './common.' for inclusion (include_path='.;./includes;./pear') in C:\Inetpub\vhosts\forumotesi.net\httpdocs\forum\install\installer.php on line 14

Fatal error: Call to undefined function: session_pagestart() in C:\Inetpub\vhosts\forumotesi.net\httpdocs\forum\install\installer.php on line 16

ben daha install linkini yazar yazmaz bu hatayı aldım acaba sorun nerde??
forumotesi
Üye
Üye

İleti Misafir 18.12.2005, 02:27

lochalhost olar kurdum bu sekilde nasil olucak
Misafir

İleti mgazi 25.12.2005, 20:05

Arkadaşlar yeni bir forum kuruyorum.Kullandığım phpbb sürümü 2.018 ve kurulu olan mod phpbbstyles.com'daki simple subforums 1.01.phpbb security'i kurdum sonra siteden çıkıp yeniden girmeye çalıştığımda şu hatayı alıyorum

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/alkusne/public_html/1111/cache/tpl_ca_aphrodite_green.overall_header.php:7) in /home/alkusne/public_html/1111/includes/phpbb_security.php on line 1224
phpBB Security© Thinks You Should Go Away.

phpbb_security.php dosyasının 1224 üncü satırı ise şu

setcookie($cookie .'_data', '', time(), $board_config['cookie_path'], $board_config['cookie_domain'], $board_config['cookie_secure']);

Cookie leri silince siteye giriyorum bir kereliğine sonra bir daha çıkınca aynı sorun ile karşılaşıyorum.

Ne yapmam lazım??
En son mgazi tarafından, 05.02.2006, 20:47 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Kullanıcı avatarı
mgazi
Üye
Üye

İleti sultan 30.12.2005, 09:00

ben bu phpbb security yi kurdum ama aşağıdaki hatayı veriyor ve siteme giremiyorum.Aslında acayip dikkatli kurdum modu.Şimdi ne yapmam gerekiyor bana söylermisin?

Kod: Tümünü seç
Warning: main(./includes/phpbb_security.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/akademik/public_html/common.php on line 239

Warning: main(): Failed opening './includes/phpbb_security.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/akademik/public_html/common.php on line 239

Fatal error: Call to undefined function: phpbbsecurity_blocks() in /home/akademik/public_html/common.php on line 240
Kullanıcı avatarı
sultan
Üye
Üye

ALEXIS
30.12.2005, 10:06

phpbb_security.php dosyasını includes/ dizininin içine at.
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İleti mainlove 31.12.2005, 09:11

Peki Suan admin Menude Sanki Mod Bi şeyler Yapıyormuş gibi Ayarlar ve güvenlik seviyeleri Var... Ben kurdum calısıyorda yada ben hala oyle sanıyorum... neden bi değişiklik yok sadece kurlumda hata vardı onua önemsemeyin denmiş... önemsemedik en son önerilen nedir bu konuda....

şimdi ben bu modu nasıl silerim... :) asıl sorun bu yukarda yazan sorunların hepsini bende yasadım ve suan sonucu silmek olarak buldum...

3 Kere yanlış Yazıyorum Ama tık yok hesapta ayarlar bölümünde Uzaklaştır olarak ayarlı güvenlik....

Yanlış ya da aktive edilmemiş bir kullanıcı adı veya yanlış bir şifre girdiniz

Bir daha denemek için buraya tıklayın

Ana Sayfaya gitmek için buraya tıklayın
mainlove
Üye
Üye

İleti Napster 31.12.2005, 17:27

Bana üzerinde oynamalar yapılmış phpbb security dosyalarını verebilir misiniz? Eğer sizde sitenize kurduysanız lütfen dosyaları buraya koyabilir misiniz? Şimdiden çok teşekkürler.
Napster
Kullanıcı avatarı
Napster
Üye
Üye

İleti Diyalektik 01.01.2006, 16:15

Foruma kayıt olmak için açılan formun en altında yer alan güvenlik soru ve cevabında sürekli su ya da benzeri ibareler oluyor:
Güvenlik Sorusu: Marmara Univ. kim calisiyor?
Güvenlik Cevabı: d14a876bd390ea97acd115b864562f5

Yani o alanlar boş olmalıyken, dolu geliyor!
Bir arkadaşımızın önerisi üzerine MyAdmin'de phpbb_users tablosundan sec ans. ve que. satırlarında yer alan bilgileri sildim. Sildikten sonra üyelik formunda soru/cevap alanı bir süre boş kalıyor, ama daha sonra tekrar -son kaydolan- bir üyenin soru/ve şifreli cevabı kayıt formunda yer alıyor...
Bu sorun nereden kaynaklanıyor olabilir? Ne yaparsam üyelik formundaki güvenlik soru/cevap alanın boş tutabilirim?
Kullanıcı avatarı
Diyalektik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İleti Curtis 01.01.2006, 16:34

Onlar MD5 şeklinde cevaplar, her halükarda onu md5 olarak kaydediyor ve çalıştırıyor
Kullanıcı avatarı
Curtis
Üye
Üye

İleti Diyalektik 01.01.2006, 16:43

Yeni üye olacaklar için Kayıt Formu'ndan bahsediyorum ben. Kayıt Formu'nda Güvenilk soru/cevap alanı boş olmalıyken, dolu oluyor (örnek form için buraya tıklayabilirsin)..?
Kullanıcı avatarı
Diyalektik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İleti Diyalektik 02.01.2006, 20:34

Sorunuma çözüm olabilecek bir fikri olan yok mu arkadaşlar?
Kullanıcı avatarı
Diyalektik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

ALEXIS
03.01.2006, 09:01

tabloları kontrol etsene bir, varsayılan olarak dolu geliyor olabilir, aklıma başka bir şey gelmiyor.
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İleti Diyalektik 03.01.2006, 11:23

MyAdmin'de phpbb_users tablosundan sec ans. ve que. satırlarında yer alan bilgileri sildim. Ama bir süre sonra yeniden benzer şey oluyor. Bir süre sonra başka bir soru/cevap varsayılan olarak tabloya ekleniyor! Siliyorum, tekrar..?
Kullanıcı avatarı
Diyalektik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İleti balalayka 03.01.2006, 22:14

Diyalektik yazdı:Yeni üye olacaklar için Kayıt Formu'ndan bahsediyorum ben. Kayıt Formu'nda Güvenilk soru/cevap alanı boş olmalıyken, dolu oluyor (örnek form için buraya tıklayabilirsin)..?

usta emin değilim çünkü henüz ben kurmadım bu modu bu akşam bende deniyecegim banada lazım açıkcası ama sana bir fikir olması açısındna bir ihtimal (tekrar söyluyorum emin değilim)
forum/profile.php dosyasını frontpage de açıp bi kontrol etsene ctrl+f diyerek bi arattır soruyuda cevabıda yada iiden iyiye bi incele soru ve cevap ile ilgili bişeyler bulursan belki ondan kaynaklanıyor olabilir

ben linkine tıkladığımda ; soru ; ben kimim? cevap ; 2e53f77b984b4c73ad7fb409116c629f
bu geldi karşıma ancak dediğimi bi yap belki bu dosyadan kaynaklanıyordur :shock:

ayrıca arkadaşlar bende phpbb plus 1.52 kurulu bu guvenlik modu ile uyumlumudur bende kursam bir sakıncası varmı acaba yoksa plus için ayrı bir guvenlik modu varmı bu sorumunda cewvabını alabilirsem bu akşam bende kuracagım yardımınızı bekliyorum

saygılar...
Kullanıcı avatarı
balalayka
Üye
Üye

İleti Napster 03.01.2006, 23:12

Ya arkadaşlar sitesinde phpbb security veya ctracker kurulu olan arkadaşlar dosyaları bana gönderebilirler mi? Yada bu sitede dosyalar bölümüne değişiklik yapılmış yani güvenlik modülü kurulmuş dosyalar konulabilir mi? Bu benim için çok önemli.Şimdiden çok teşekkürler.
Napster
Kullanıcı avatarı
Napster
Üye
Üye

İleti Diyalektik 04.01.2006, 12:34

Hayır, profile.php ile ilgili herhangi bir düzenleme ya da sorun yok.
profile_add_body.tpl var, ama onda da herhangi bir sorun yok. Yani ne diyorsa onu yapmışım...
Ve/fakat hala üyelik formuna rasgele soru/cevap ekleniyor. Daha doğrusu "son" üye olan kişinin soru ve şifreli cevabı yazılıyor ve ben database'den silene dek formda o soru/cevap kalıyor. Siliyorum database'den, 2-3 yeni üyeden sonra yine "son kaydolan" üyenin soru/cevabı beliriyor!

-----------------------------------
----[ OPEN ]-----------------------

templates/*/profile_add_body.tpl

----[ FIND ]-----------------------

<!-- END switch_avatar_local_gallery -->
   <!-- END switch_avatar_block -->

----[ ADD, AFTER ]-----------------

<!-- Start: phpBB Security -->
   <tr>
     <td class="catSides" colspan="2" height="28">&nbsp;</td>
   </tr>
   <tr>
      <th class="thSides" colspan="2" height="12" valign="middle">{PS_TITLE}</th>
   </tr>
   <tr>
      <td align="left" class="row2" colspan="2">
         <span class="genmed">
            {PS_EXP}
         </span>
      </td>
   </tr>
   <tr>
      <td align="left" valign="bottom" class="row1">
         <span class="genmed">
            {PS_QUESTION}
         </span>
         <br>
         <span class="gensmall">
            {PS_QUESTION_EXP}
         </span>         
      </td>
      <td align="left" valign="middle" class="row2">
         <input type="text" name="PS_question" value="{PS_Q}" class="post" size="50">
      </td>      
   </tr>
   <tr>
      <td align="left" valign="bottom" class="row1">
         <span class="genmed">
            {PS_ANSWER}
         </span>
         <br>
         <span class="gensmall">
            {PS_ANSWER_EXP}
         </span>         
      </td>
      <td align="left" valign="middle" class="row2">
         <input type="text" name="PS_answer" value="{PS_A}" class="post" size="50">
         <span class="gensmall">
            {PS_A_EXP}
         </span>
      </td>      
   </tr>   
   <!-- End: phpBB Security -->

----[ CLOSE & SAVE ]---------------
Kullanıcı avatarı
Diyalektik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İleti balalayka 04.01.2006, 13:47

arkadaşlar bende phpbb plus kulanıyorumm ve

http://siteadım.com/forum/install.php deyince
aşağıdaki hatayı aldım

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/eglenme/public_html/forum/installer.php:20) in /home/eglenme/public_html/forum/includes/page_header.php on line 673

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/eglenme/public_html/forum/installer.php:20) in /home/eglenme/public_html/forum/includes/page_header.php on line 675

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/eglenme/public_html/forum/installer.php:20) in /home/eglenme/public_html/forum/includes/page_header.php on line 676

şimdi bu neyin nesidir nabcaz ??

biri bu hataları tam anlamıyla bi açıklasada bizde sorunsuz bi şekilde kursak !!!

chmod ayarlarından mı acaba butun upload ettiğim dosyaları 777 olarak ayarladım ama ayaralamadan öncede aynı hatayı veriyodu !!!
Kullanıcı avatarı
balalayka
Üye
Üye

İleti Bilisim 07.01.2006, 04:11

Fatal error: Call to undefined function encode_ip() in C:\Program Files\Apache2\htdocs\portal\includes\phpbb_security.php on line 520

Arkadaşlar phpbb security'i 2.0.19 sürümlü bir phpbb ye kurdum yukarıdaki hatayı verdi. PHPBB Security tablosunu oluşturmuş ama hata var :(
(ben phpbbyi kurarken db başı phpbb_ değil portal_ diye kurmuştum onunla alakası olabilirmi)
Bilisim
Üye
Üye

acill

İleti InQeNe 07.01.2006, 15:16

Türkce dilini indirecegim zaman bunu yapior nedendir ?
Bu dosyayı bir başka siteden indiremezsiniz!
InQeNe
Üye
Üye

ÖncekiSonraki

Güvenlik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir