phpBB güvenlik modülü (phpBB Security 1.0.2)

phpBB güvenliği.

Cvp: phpBB güvenlik modülü (phpBB Security 1.0.2)

İleti cemilonline 12.01.2006, 03:27

Benim istediğim sadece DDos saldırılarından korunmak şu anda hiç bir güvenlik modu kurmuş değilim ancak 3 kez DDos saldırısına uğradım mass user CerBerinde yardımları ile mass user delete ile sildim ve eski haline getirdim herseferinde ama gene saldırmıycakları ne malum bunu engellemenin yolu nedir benim istediğim sadece DDos saldırısını engellemek yardımlarınız için şimdiden sağolun...
Kullanıcı avatarı
cemilonline
Üye
Üye

İleti DraGonS 12.01.2006, 04:48

phpbbsecurity nin 1.0.3 ü çıktı ama forumuna paralı üye olmaz lazım 3 dolar aylığı anca öyle indirebiliriz :(. Ne kadar saçma ya phpbb nin kendisi bedava mod u paralı . Hey Allah'ım ya... Bide adam demiş. Bu güne kadar hep çalıştım ama destek çıkan olmadı felan demiş ... VİP üyelerden biri ile bağlantıya geçtim yeni phpbb security iyollarmısın diye ama umut yok gibi cevab ı yapamam download bölümünde eski versiyonu var onu indir dedi bende şimdi bişeyler daha yolladım belki yardım eder...
DraGonS
Üye
Üye

İleti InQeNe 17.01.2006, 16:09

ben herşeyi düzgün yaptım ama yeni kayitta en altda bu gizli soru olayi yok nedendir ??
InQeNe
Üye
Üye

İleti GreeNEyeS 17.01.2006, 16:27

InQeNe yazdı:ben herşeyi düzgün yaptım ama yeni kayitta en altda bu gizli soru olayi yok nedendir ??

install.txt dosyasinda anlatilan kod degisikliklerini yapmamissin :P
En son GreeNEyeS tarafından, 01.02.2006, 19:09 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
GreeNEyeS
Üye
Üye

İleti silent_imploring 18.01.2006, 23:16

1.3 indirdim 1.2 dil dosyası hala geçerlimidr?

bide paralı falan değil ben indirdim :D

Hala indiremeyen varsa eklenti olarak göndereyim
Kullanıcı avatarı
silent_imploring
Üye
Üye

İleti fatihbaz 27.01.2006, 05:40

arkadaşlar ben lycosdaki siteyi yeni hosta taşıdım ama bi sorun var.siteme bu mod haricinde yüklemem gereken ne var güvenlik için?sadece bu yeter mi yoksa başka neler yüklemeliyim sizce?
En son fatihbaz tarafından, 29.01.2006, 19:16 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Kullanıcı avatarı
fatihbaz
Üye
Üye

İleti balalayka 29.01.2006, 15:50

ya arkadaşlar ben bunu kurdum ama yönetici olarak giriş yapabilirsem sanırım kurulumu tamalıcam ama bu mod u ve dosyaları ekledikten sonra adminolarak giriş yapamıyorum daha bir kere giriş yapmayı denedim ama bana çok fazla yanlış giriş yaptığımdan dolayı hesabımı kitledi açmaya çalıştığımda ise herhangi bir gizli gizli soru ve cevap olmaasına ragmen bendne gizli soru istiyo nabcem şimdi ben :( yönetici olarak girsem kurulumu başlatcam ama beni tanımıyo forum ben dahil hiç bir üyeyei acil biriris cevap veririse sevinirim
Kullanıcı avatarı
balalayka
Üye
Üye

İleti balalayka 29.01.2006, 19:30

arkadaşlar yokmu bana cvp verecek bugun aktif etmek zorundayım forumumu şu an dediğim gibi ne ben ne başka uye foruma giremiyoruz acaba neden admin girişine izin vermiyor nerede hata yapmış olabilirim :( bir kere girmeme ragmen çok fazla hata yapıldı hesap kitlendi diyor husisi yeni uey kaydı yaptım ilk giriş denememde yine aynı hata :( acil yardım please
Kullanıcı avatarı
balalayka
Üye
Üye

İleti odabasi45 30.01.2006, 05:53

bende phpBB-2.0.19 bunu kurmam gereklimi yoksa içinde varmıdır?
odabasi45
Üye
Üye

İleti balalayka 30.01.2006, 09:23

evt odabası kurman kerekiyor ama benim karşılaştığım soruna çözum yokmu acaba
Kullanıcı avatarı
balalayka
Üye
Üye

İleti balalayka 30.01.2006, 22:17

Login olmak istediğim zaman ;

Bu hesap için çok fazla yanlış şifre girildi. Hesap kilitlenmiştir. Hesabın kilidini kaldırmak için tıklayınız.

DEBUG MODE

SQL Error : 1054 Unknown column 'phpBBSecurity_login_tries' in 'field lis

installer.php yi çalıştırdığım zaman ;

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/eglenme/public_html/phpbb/installer.php:20) in /home/eglenme/public_html/phpbb/includes/page_header.php on line 678

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/eglenme/public_html/phpbb/installer.php:20) in /home/eglenme/public_html/phpbb/includes/page_header.php on line 680

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/eglenme/public_html/phpbb/installer.php:20) in /home/eglenme/public_html/phpbb/includes/page_header.php on line 681

arkadaşlar ikinci kez bu securtiy yi kuruyorum hatta şuan kullandığım forum hricinde hostumda bir forum daha kurdum onda denedim installer.php yi çalıştırdığım zaman yukarıdaki hatayı veriyor ve hiç bir şekilde foruma ne admin olarak nede uye olarak giriş yapılmıyor

yukarıdaki hatanın sebebini anlasam sanırım duzgun şekilde kurulacak ama anlamıyorum biri bana bunu açıklayabilirmi :(

ha birde ;

page_header.php dosyasındaki

678. satır : header ('Cache-Control: private, pre-check=0, post-check=0, max-age=0');

680.satır ; header ('Expires: 0');
681.satır ; header ('Pragma: no-cache');

bunlar ne anlama geliyor buradaki sorunu çözsem sanırım problem çözulecek sanıyorum ama anlayamadım :( yardımcı olabilecek biri varmı ?
Kullanıcı avatarı
balalayka
Üye
Üye

İleti GreeNEyeS 01.02.2006, 20:58

Arkadaslar bende su anda calisiyo ama siteye giris yapinca bu hatayi veriyo cookieleri temizliom yine ayni herkeste hata bu.

phpBB Security© Thinks You Should Go Away.

Hesabınız ile cookie uyumsuzluğu var bilgisayarınızdaki cookie'leri temizleyip yeniden giriş yapmayı deneyin.
Bu mesajı site ile ilgili bir hatadan dolayı aldığınızı düşünüyorsanız, yönetici ile irtibat kurun.

Bu hatadan sonra ana sayfaya tiklayinca normal giris yapmis olunuyo ama ana sayfaya yonlendirmek yerine bu hata cikiyo?? :cry:
Kaldirip 1.2.3 kurdum sorun cozuldu bunun icindeki dosyalardada phpbb son versiyonlarinda cikan bu cookie hatalarinin fixlendigi yaziyo :lol:
GreeNEyeS
Üye
Üye

İleti silent_imploring 02.02.2006, 21:53

ÇOK ÖNEMLİ BİR HATA VAR!!(!) YARDIM EDİN NE OLUR

sitemde normalde hiç sorunsuz çalışıyordu fakat 2 üyeden aynı şikayet geldi.

ilk 3 denemede Yanlış kullanıcı adı girdiniz hatası sonrasındada

YASAKLI BIR KULLANICI ADI GIRDINIZ hatası veriyormuş. 2 üyemde kullanıcı adının ve şifresinin doğru olduğundan, bende yasaklı kullanıcı isimlerinin boş olduğundan eminiz. Ayrıca üyelerin hesaplarının kilitlerini ellerimle un-lock ettim. Yeni şifrelerini önce bir notepad'e yazdım ordan kopyalayıp yapıştırdım ve kaydettim. Sonra aynısı log-in penceresinde girdim. Ama yine aynı hata :( yanlış, aktif edilmemiş bir kullanıcı adı girdiniz. Sitemizde aktivasyon gerekmiyor. kapalı.
Kullanıcı avatarı
silent_imploring
Üye
Üye

İleti oskimert 04.03.2006, 20:56

abi link kırık cıkdı ingilene bilecemi websitesinde varda spnish bi bak istersen
oskimert
Üye
Üye

İleti Dead 04.03.2006, 23:44

Arkadaşlar Phpbb 2.0.19 Kullanıyorum.. Bu Modu Kurduğumda;

Parse error: parse error, unexpected T_RETURN in /home/xxxx/public_html/forum/includes/phpbb_security.php on line 52

Bu Hatayı Veriyor, Yardımcı Olursanız Sevinirim..
Dead
Üye
Üye

İleti XeNo 04.03.2006, 23:51

phpbb_security.php dosyası mod ile gelen dosya. Onda böyle bir hata çıkması olası değil. Ancak ve ancak dosyayı indirirken ya da gönderirken kırılmalar olmuş olabilir. Ya da siz kodları biraz karıştırmışsınızdır. Ondan olmuştur. Ve yine muhtemelen kodların bitimlerinde ya da başlangıçlarında orada olmaması gereken kodlar vardır ya da olması gereken kodlar yoktur. Gibi...
Temiz bir kopyasını (yeniden indirdikten sonra) göndermeniz sizin yararınıza. Şimdi o satırdaki kodları istemeye hiç gerek yok.
Kolay gelsin...
Kullanıcı avatarı
XeNo
Üye
Üye

İleti Dead 04.03.2006, 23:59

Eklediğim Kodlar İle Orjinal Kodlar Arasında Boşluk Bıraktım Ondan Olabilir mi?
Dead
Üye
Üye

İleti fatihbaz 05.03.2006, 00:04

arkadaşlar siteye bu modu kurdum ama bi hata alıyorum.giriş yaparken beni hatırla dedigim zaman aşagıdaki hata çıkıyor...

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/fatihbaz/public_html/includes/template.php(127) : eval()'d code:1) in /home/fatihbaz/public_html/includes/phpbb_security.php on line 1224
phpBB Security© Thinks You Should Go Away.

Hesabınız ile cookie uyumsuzluğu var bilgisayarınızdaki cookie'leri temizleyip yeniden giriş yapmayı deneyin.
Bu mesajı site ile ilgili bir hatadan dolayı aldığınızı düşünüyorsanız, yönetici ile irtibat kurun

2 . si de en altta

# # If you dont want to show the people who get caught: Protected by phpBB Security © phpBB-Amod
phpBB güvenlik modülü 14 saldırı girişimini engelledi. (Türkçe çeviri: phpBB Türkiye)
# # If you want to show the poeple who get caught: Protected by phpBB Security © phpBB-Amod
phpBB güvenlik modülü 14 saldırı girişimini engelledi. (Türkçe çeviri: phpBB Türkiye)

bu yazı var.bu normalde bu şekilde mi oluyor.yani aynı şeyin 2 kez yazması normal mi yoksa bi hata mı yapmışım?yaptıysam nasıl düzeltebilirim?teşekkürler...
Kullanıcı avatarı
fatihbaz
Üye
Üye

İleti XeNo 05.03.2006, 00:10

Dead: Alakasız yerlerde boşluklar bıraktıysanız tabii ki olabilir. Zira orada girdiğiniz bir boşluk da pekala kod olarak algılanacak ve hata verecektir.

fatihbaz: İlk hatada phpbb_security.php dosyasına bakın ve:

Kod: Tümünü seç
<?php

kodundan önce ve

Kod: Tümünü seç
?>

kodundan sonra herhangi bir karakter olup olmadığı kontrol edin ve varsa silin. Bu karakter boşluk da olabilir.

İkinci hatanıza gelince de, overall_footer.tpl dosyasına orada belirtilen kodu 2 kere eklemişsiniz. Birini silin.

Kolay gelsin...
Kullanıcı avatarı
XeNo
Üye
Üye

İleti fatihbaz 05.03.2006, 00:16

en üstte bulunan <?php dan önce ve en sonda bulunan ?> dan sonra boşluk dahi yok...
Kullanıcı avatarı
fatihbaz
Üye
Üye

ÖncekiSonraki

Güvenlik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir