phpBB güvenlik modülü (phpBB Security 1.0.2)

phpBB güvenliği.

phpBB güvenlik modülü (phpBB Security 1.0.2)

ALEXIS
29.10.2005, 12:58

Başlıktada belirtildiği gibi phpbb güvenlik modülü phpbb forumunuzu daha güvenli bir hale getirmektedir böylece hacklenme riskinizi minumum a düşürmektedir

Özellikleri

1. Veritabanı yedekleme scripti sayesinde günlük yedekleriniz belirlediğiniz bir klasörde saklanabilir.

2. Forumdan uzaklaştırılan kullanıcıların ip numaralarını kolayca arayabilmek ve daha detaylı bilgilere ulaşabilmek için geliştirilmiş arama arayüzü.

3. 3 Dereceli DDoS saldırı koruması eklenmiştir.

4. allow_url_fopen fonksiyonu kontrolü forumda meydana gelebilecek bir güvenlik açığını kullanarak başka bir sitedeki bir dosyayı include etmelerini engellemektedir.

5. Kullanıcı profillerine gizli soru ve cevabı eklenmiştir böylece yanlış girişlerle hesabı bloke edilen kişi bu soruya cevap vererek hesabı açabilmektedir yada şifresini resetlemek isteyen kişi aynı şekilde bu soruya cevap vermek zorundadır bu sorunun cevabı veritabanında düz metin olarak saklanmaz md5 hash şeklinde saklanmaktadır.

6. Yönetici ve moderatör koruması getirilmiştir örneğin menulerden forumda yönetici sayısını 1 olarak ayarlarsanız hiç bir şekilde bir yönetici yada moderatör daha foruma eklenemiyecektir sql injection saldırılarına karşı bire bir.

7. Belirli tarayıcıları kullanan kişileri forumdan uzaklaştırma yetkisi örnek internet explorer gibi.

8. Belirli bir siteden gelen kullanıcıları forumdan uzaklaştırabilme yeteneği örnel yahoo.com gibi.

9. Cookie kontrol özelliği kullanıcılar tarafından değiştirilen cookieleri belirleyip geçersiz sayabilme yeteneği.

10. Yöneticiye hesabı kilitlenene kişiler hakkında email yada özel meesaj atabilme özelliği

11. fopen(),fwrite(),system() özelliklerini kontrol atında tutma kullanmaya çalışanları forumdan uzaklaştırma.

12. DDoS, Clike, UNION & SQL Injection saldırılarını anlayıp bu saldırı girişiminde bulunanları forumdan uzaklaştırma.

13. phpbb_sessions tablosunu bir limit altında tutarakt ablonun dolup error_creating new sessions hatasını almanızı engellemesi.

14. Admin klasörünü .htaccess ile şifreleyerek yönetici olarak yönetim paneline girmek istiyen birinin ekstra bir kullanıcı adı ve şifresi girmesini sağlaması.

1.0.2 sürümü için indirme adresi: http://phpbb-tweaks.com/down_db.php?page=cat&id=916

Türkçe dil dosyası: dload.php?action=file&file_id=92

Kurulum aşamaları

1. Modun zip dosyasını açtıktan sonra root klasöründeki bütün dosya ve klasörleri forum ana klasörünüze atıyorsunuz forum ana klasörü dediğim yer config.php nin bulunduğu dizin
language klasörü içindeki dil dosyası için biizm dil dosyamızıda kullanabilirsiniz tamamen türkçe olur

2. install klasöründeki içindeki installer.php dosyasını config.php nin bulunduğu yere yani forum ana klasörüne atıyorsunuz forumunuza yönetici olarak giriş yaptıktan sonra www.sitenizinadi.com/forumunuz/installer.php olarak çalıştırıyorsunuz ve karşınıza gelen ekranda şunları yapıyoruz:

Choose an admin config name yazan kısımın altına

admins_allowed yazın

Choose a mod config name yazan kısıma

mods_allowed yazın

Choose a disable config name yazan kısıma

block_unwanted yazın ve alttaki submit tuşuna basın şimdi karşınıza bir menu gelicek, aşağıdaki değişiklikleri yapmazsanız yönetici hesaplarını koruma özelliği çalışmayacaktır

includes klasörü içindeki phpbb_security.php dosyasını açın

Kod: Tümünü seç
return 'phpBBSecurity_max_admins';
kısmını bulun aşağıdaki ile değiştirin

return 'admins_allowed';

return 'phpBBSecurity_max_mods';

return 'mods_allowed';

return 'phpBBSecurity_use_max';

return 'block_unwanted';
dosyayı kaydedip çıkın ve installer.php yi silin şimdi yapmanız gereken kod değişikliği modun içindeki install.txt de bulabileceğiniz gibi ekteki dosyadada vereceğim

Son kısım admin klasörünün .htaccess ile şifrelenmesi

modun içindeki :file: rename.phpbbsecurity dosyasını notepad ile açın

http://www.perlscriptsjavascripts.com/perl/htreg/ bu adrese giderek admin paneli için koyacağınız şifreyi kutucuğa yazn ve encrypt tuşuna basın o sizin belirlediğiniz şifreyi unix tarzı şifreliyecektir benimkinin çıktısı
bu ew/osnPjNhhvg birde aklımıızdan kullanıcı adını belirledik diyelim dropby23 olsun notepad ile açtığımız rename.phpbbsecurity dosyasının içine şu formatta belirlediğimiz kullanıcı adı ve şifresini yazıyoruz dropby23:ew/osnPjNhhvg kullanıcı adı ve şifresini 2 nokta işareti ayırıyor ve bu dosyanın adını :file: .phpbbsecurity olarak değiştirip :folder: public_html/ klasörünüzün içine atıyoruz

şimdi :file: rename2.htaccess dosyasını da notepad ile açıyoruz içinde aşağıdaki kod yoksa ekleyin varsa ellemeden çıkın
[syntax="apache"]<Files .phpbbsecurity>
deny from all
</Files>[/syntax]
bu dosyayı da :folder: public_html/ klasörüne attıktan sonra adını :file: .htaccess olarak değiştiriyoruz.

şimdi :file: rename.htaccess dosyasını açın eğer aşağıdaki kod yoksa ekleyin varsa ellemeyin:

[syntax="apache"]require valid-user

AuthType Basic

AuthName "phpBB Security"

AuthUserFile "/home/{USERNAME}/public_html/.phpbbsecurity"[/syntax]
{USERNAME} kısmına kullanıcı adınızı yazıyorsunuz mesela cpanel için girdiğiniz kullanıcı adı neyse oraya onu yazıyorsunuz benimki dropby23 şifremde 123456 diyelim oraya sadece dropby23 yazıyoruz ve görünümü şu şekilde oluyor

[syntax="apache"]AuthUserFile "/home/dropby23/public_html/.phpbbsecurity"[/syntax]
bu kullanıcı adını yukarıda belirlediğimiz kullanıcı adı ve şifresiyle karıştırmayın burdaki kullanıcı adı yönetim panelinizdeki kullanıcı adıdır bu dosyayıda :folder: /forum/admin/ klasörüne atıyoruz ve adını :file: .htaccess olarak değiştiriyoruz böylece artık admin klasörüde şifre ile korunmaktadır modun kurulum işlemleri bitmiştir aklınıza takılan her kısmı sorabilirsiniz.
En son
ALEXIS
tarafından, 12.12.2005, 15:46 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 değişiklik yapıldı.
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İleti mgazi 21.11.2005, 14:00

EzPortal kullanıyorum ben.Daha önceden bi .htaccess dosyası vardı root da portal.php yönlendirmesi için.Root'a 2. .htaccess dosyasını atınca birincisini sildim.Site index.html den açılmaya başladı ben pe phpbbsecurty için root'a atılan .htaccess dosyasının başına Directory portal.php index.php index.htm index.html yazdım.Şimdi portal.php en açılıyor.Phpbbsecurity de sorun ermiyor gibi gözüküyor ama bunu yapmamda bi sakınca olmaz dimi?
En son mgazi tarafından, 21.11.2005, 17:48 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Kullanıcı avatarı
mgazi
Üye
Üye

İleti gökhan 21.11.2005, 14:22

ya arkadaşlar ben bu phpBB Security modu kurdum fakat sağlam bir çalışma performansı alamıyorum ki koruma yapacagınıda sanmıyorum yani sadece şifrelerini unutan kullanıcları uzaklaştırmak veya gizli soru fonksiyonu açısından çalışan bir mod gibi hiç bir saldırı eglemini durdurmuyor denemelerime göre. her neyse sorunmun şu e bunu kurmuş bulundum artık ve gizli soru olayına göre dizayn ettim profil sayfasını ve kayıt ol sayfasını oke herşey normal fakat phpbbturkiyede denemelerimden sonra şifremi 3 defa yanlış giriyorum ve kullanıcı acı e mail daha sonra gizli sorusu çıkıyor yanıylıyorum kilit açılıyor ben kendi sitemimde bunu ayarladım maksimum yanlış parola girişini 3 yaptım defalarca girmem ragmen kilitlemedi 5 yaptı sonuç aynı sorun ne olabilir bu birincisi.

ikinci olarak gizli güvenlik sorusu sistemi olarak bbbturkiye yani burası phpBB Security 1.0.2-TR mi kullanıyor ? ve sadece güvenlik sorusu olayın çalıştıracagım sade bir mod varmı yani çalışma sistemi aynen phpbbturkiye.com gibi varsa şayet phpBB Security 1.0.2-TR kaldırmayı ve onu kurmayı düşünüyorum yardım ederseniz sevinirim.
Kullanıcı avatarı
gökhan
Üye
Üye

ALEXIS
21.11.2005, 15:37

phpBB Security 1.0.2-TR var işte burda, mutlak bir yerde hata yapıyorsundur, sakin kafa ile yavaş yavaş anlayarak baştan yap...

Ayrıca kilitleme yaw hesabını :) Alexis'in PM kutusu doluyo :P
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İleti gökhan 21.11.2005, 15:44

:) sorun çözülene kadar klitleyip açacam abicim :) ya bak şuan bu mesajı yazarken bunu en aşşa 10 cu kuruşum şimdi bu mesajdan önce birkere daha kaldırdım tekrar burda okuyarak tekrar yapacagım benim öğrenmek istedigim sen hiç bir ayar yaptınmı bunda kurdugun sistem gibi çalışıyorumu yoksa ben kendi sitemde hesabı bir türlü kitleyemedim anlamadım sorun ne bakayım bir daha kurayım birde dedigim gibi sadece bu gizli soru yanıt olayı yapacak bir mod varmı yani bunu kurmak istemesem böyle bir şansım varmı ?

[size=12]Edit :[/size] tüm hepsini kaldırıp tekrar kurmaya çalıştıgım zaman kurulumda hata alıyorum sebebi nedir txt dosyasının hepsini kaldırdım myadminden phpbb_Security dosyasını kaldırdım arada tüm buna bağlı tabloları sildim ve yönetici olarak girdim dosyaları gerekli yere root a attım ok daha sonra yönetici olarak girdim ve installer.php çalıştırdım başka kaldırma işleminde yapmam gereken varmı ?
[syntax="html"]
DROP TABLE IF EXISTS phpbb_phpBBSecurity

Successfully Completed. CREATE TABLE `phpbb_phpBBSecurity` ( `ban_id` mediumint(8) NOT NULL auto_increment, `ban_ip` varchar(15) NOT NULL default '', `ban_reason` varchar(50) NOT NULL default '0', `ban_date` int(10) NOT NULL default '0', `ban_attempts` int(10) NOT NULL default '0', `ban_link` text NOT NULL, PRIMARY KEY (`ban_id`) ) TYPE=MyISAM PACK_KEYS=0 AUTO_INCREMENT=1;

Successfully Completed. INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('phpBBSecurity_login_limit', '3');

Successfully Completed. INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('phpBBSecurity_notify_admin', '1');

Successfully Completed. INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('phpBBSecurity_notify_admin_id', '2');

Successfully Completed. INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('phpBBSecurity_auto_ban', '1');

Successfully Completed. INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('phpBBSecurity_allowed_sessions', '50');

Successfully Completed. INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('admins_allowed', '2');

Error: Duplicate entry 'admins_allowed' for key 1
INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('mods_allowed', '0');

Error: Duplicate entry 'mods_allowed' for key 1
INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('block_unwanted', '1');

Error: Duplicate entry 'block_unwanted' for key 1
INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('phpBBSecurity_DDoS_Ban', '1');

Successfully Completed. INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('phpBBSecurity_Encoded_Ban', '1');

Successfully Completed. INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('phpBBSecurity_Union_Ban', '1');

Successfully Completed. INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('phpBBSecurity_Clike_Ban', '1');

Successfully Completed. INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('phpBBSecurity_SQL_Ban', '1');

Successfully Completed. INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('phpBBSecurity_File_Ban', '1');

Successfully Completed. INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('phpBBSecurity_Perl_Ban', '1');

Successfully Completed. INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('phpBBSecurity_total_attempts', '0');

Successfully Completed. INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('phpBBSecurity_Cback_Ban', '1');

Successfully Completed. INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('phpBBSecurity_Allow_Change', '0');

Successfully Completed. INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('phpBBSecurity_notify_admin_pm', '1');

Successfully Completed. INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('phpBBSecurity_notify_admin_em', '1');

Successfully Completed. INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('phpBBSecurity_DDoS_level', '1');

Successfully Completed. INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('phpBBSecurity_per_page', '100');

Successfully Completed. INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('phpBBSecurity_allowed_admins', '');

Successfully Completed. INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('phpBBSecurity_disallowed_agents', '');

Successfully Completed. INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('phpBBSecurity_disallowed_referers', '');

Successfully Completed. INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('phpBBSecurity_last_backup_date', '19');

Successfully Completed. INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('phpBBSecurity_backup_time', '18');

Successfully Completed. INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('phpBBSecurity_backup_on', '1');

Successfully Completed. INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('phpBBSecurity_backup_folder', 'backup');

Successfully Completed. INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('phpBBSecurity_backup_filename', 'backup');

Successfully Completed. ALTER TABLE phpbb_users ADD phpBBSecurity_answer TEXT NOT NULL;

Error: Duplicate column name 'phpBBSecurity_answer'
ALTER TABLE phpbb_users ADD phpBBSecurity_question TEXT NOT NULL;

Error: Duplicate column name 'phpBBSecurity_question'
ALTER TABLE phpbb_users ADD phpBBSecurity_login_tries smallint(5) NOT NULL default '0';

Error: Duplicate column name 'phpBBSecurity_login_tries'
ALTER TABLE phpbb_users ADD phpBBSecurity_pm_sent smallint(1) NOT NULL default '0';

Error: Duplicate column name 'phpBBSecurity_pm_sent'

Install complete. Please open phpbb_security.php that was provided with the download. Find the below & change it as posted below. Basically you are changing the return lines in each of the functions to reflect your new fields you just created. If you skip this step, your board WILL NOT function properly.

FIND function phpBBSecurity_AdminConfigName() { return 'phpBBSecurity_max_admins'; }

REPLACE WITH function phpBBSecurity_AdminConfigName() { return 'admins_allowed'; }

FIND function phpBBSecurity_ModConfigName() { return 'phpBBSecurity_max_mods'; }

REPLACE WITH function phpBBSecurity_ModConfigName() { return 'mods_allowed'; }

FIND function phpBBSecurity_UseSpecial() { return 'phpBBSecurity_use_max'; }

REPLACE WITH function phpBBSecurity_UseSpecial() { return 'block_unwanted'; }

CLOSE & SAVE

I have set your board to allow 2 admins & no mods. You need to goto the ACP -> General Admin -> Configuration & scroll down to phpBB Security :: Special Fields. And set the numbers correctly so your admins & mods can view the site.

NOW DELETE THIS FILE.
[/syntax]
En son gökhan tarafından, 21.11.2005, 16:12 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 değişiklik yapıldı.
Kullanıcı avatarı
gökhan
Üye
Üye

ALEXIS
21.11.2005, 16:05

.phpbbsecurity olaylarını salla yaw, ben onları yapmadım bile, yönetim dizini için extra güvenlik falan. Walla ayar yaptım mı ne bileyim bu site 3-4 aydır çalışır durumdaydı, 1000'lerce defa değiştirmişimdir ayarları :)
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İleti gökhan 21.11.2005, 16:09

kardeş şimdi sorun güvenlik değil ben saten sallmış durumdayım ben sadece gizli soru ve yanıt olayını istiyorum zaten onuda tek bulmadıgım için bu modu kuruyorum bana bu 3 hatalı girdiginde güvenlik sorusunu soracak bu sitedeki gibi tek istedigim bu sen benden önce cevap yazmışsın ben editlerken kurulumda neden böyle bir hata verdi dersin ?

yani error verdigi yerler ?

hadi alexis nerdesin akybolam bırakma bizi yardım et ağasın paşasın kıralsın :)
Kullanıcı avatarı
gökhan
Üye
Üye

İleti gökhan 21.11.2005, 22:35

ya buna banks la baktık sanırım sürümden oluyor 0 18 benim sürüm ve austin
http://phpbb-tweaks.com/forums.html-f-4 ... 0c29ce4102

burda vermiş fakat site paralı diyor al işte nasıl yapcaz bunu yardım et alexis :(

Enteresan birşey sıfır bir 2.0.18 kurdum sadece bu modu kurdum çalışıyor ee o zaman bunun 2.0.18 versiyonunu neden paralı yapmışlar anlamış degilim neyse bu sistem çalışıyor onu öğredik bana da sadece bu gizli soru önemli zaten demekki bende bu kurulumda eror hatalarından dolayı çalıştırmıyor yada birşeyle çakışıyor bu kurulumdaki error kısımlarını nasıl düzeltebilirim nedne veriyor bu hataları bir bakışta anlayan arkadaş yokmu ?

Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum ne oldu bbtürkiyedemi durakladı ii başlamıştık bir el atında çalıştıralım şunu :)

Error: Duplicate entry 'admins_allowed' for key 1
INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('mods_allowed', '0');

Error: Duplicate entry 'mods_allowed' for key 1
INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('block_unwanted', '1');

Error: Duplicate entry 'block_unwanted' for key 1
INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('phpBBSecurity_DDoS_Ban', '1');

Error: Duplicate column name 'phpBBSecurity_answer'
ALTER TABLE phpbb_users ADD phpBBSecurity_question TEXT NOT NULL;

Error: Duplicate column name 'phpBBSecurity_question'
ALTER TABLE phpbb_users ADD phpBBSecurity_login_tries smallint(5) NOT NULL default '0';

Error: Duplicate column name 'phpBBSecurity_login_tries'
ALTER TABLE phpbb_users ADD phpBBSecurity_pm_sent smallint(1) NOT NULL default '0';

Error: Duplicate column name 'phpBBSecurity_pm_sent'

installeri çalıştırdıgımda bu hataları neden veriyor nasıl düzeltebilirim ?

Edit : oke bu tabloların anlamı zaten var demekmiş iyide ben bunalrı config dende siliyorum nasıl var der enteresan yok abim çalıştıramadım bu modu phpbb 2.0.18sıfırında çalışıyor bende bir yerlerde çakışıyor sanırım ama çözemedim hatasızda ekliyorum hiç bir yerde hatada yapmıyorum sanırım bu kodları var gösterdigi için ayarları tutmuyor.
Kullanıcı avatarı
gökhan
Üye
Üye

İleti 3L3cTRic 24.11.2005, 00:34

ya bu encrypt şifreleme yapacağımız adres çalışmyor çalışan bi adres yokmu ??*
Kullanıcı avatarı
3L3cTRic
Üye
Üye

İleti gökhan 24.11.2005, 08:23

Modun Kendi Sitesindede var.

http://phpbb-tweaks.com/pass_gen.html
Kullanıcı avatarı
gökhan
Üye
Üye

Cvp: phpBB güvenlik modülü (phpBB Security 1.0.2)

İleti Gordack 28.11.2005, 00:03

Nu nedir?

installer.php yi açmaya çalışırken bu hatayı veriyor .

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /usr/hosts/domains/xxx/www.xxx.net/httpdocs/forum/installer.php:20) in /usr/hosts/domains/xxx/www.xxx.net/httpdocs/forum/includes/page_header.php on line 483

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /usr/hosts/domains/xxx/www.xxx.net/httpdocs/forum/installer.php:20) in /usr/hosts/domains/xxx/www.xxx.net/httpdocs/forum/includes/page_header.php on line 485

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /usr/hosts/domains/xxx/www.xxx.net/httpdocs/forum/installer.php:20) in /usr/hosts/domains/xxx/www.xxx.net/httpdocs/forum/includes/page_header.php on line 486

Neyse bu nasıl olduysa sonra halloldu. Ama şimdi başka bir sorun oluştu:
Ben şöyle bişey yaptım: Bu Securityi kurmadan önce subSilver templateini sildim başka bir template yüklüyü ama Security nin Templates klasörü içindeki dosyaları kendi template dosyamın içerisine attım. Sonra işte yükledim. Ama mesela Security nin Ayarlar kısmı bile çalışmıyodu.Daha doğrusu 1 menü hariç hepsi çalışmıyodu. Mesela Ayarlar kısmına tıladığımda couldnt not connect to xxx.tpl şeklinde yazıyodu. yani anlaşılan bu benim kendi eklediğim templatin içinde bu dosyaları yaratmamıştı.Bu sorunları halletmem için ne yapmam gerekiyor ? Lütfen yardımcı olun.
Gordack
Üye
Üye

İleti XeNo 28.11.2005, 01:05

installer.php dosyasını açarak :
<?

kodundan önce

ve

?>

kodundan sonra boşluk olup olmadığını kontrol et. Bu, karakterler de olabilir. Yani o kodlardan önce ya da sonra (belirtildiği şekilde) herhangi bir şey olmasın.

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
XeNo
Üye
Üye

İleti Gordack 28.11.2005, 22:09

Bu doğalmıdır ?

Member Tries menüsüne girmeye çalışınca bu uyarıyı veriyor.

Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in /usr/hosts/domains/xxx/www.xxx.net/httpdocs/forum/admin/admin_security.php on line 177
Gordack
Üye
Üye

İleti Göklerin Hakimi 06.12.2005, 22:11

Gordack yazdı:Bu doğalmıdır ?

Member Tries menüsüne girmeye çalışınca bu uyarıyı veriyor.

Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in /usr/hosts/domains/xxx/www.xxx.net/httpdocs/forum/admin/admin_security.php on line 177

Valla normal olmadığı kesin. Hata mesajı veriyo. Ama nedir ne değildir orasını üstadlar bilir.
Kullanıcı avatarı
Göklerin Hakimi
Üye
Üye

İleti DraGonS 10.12.2005, 12:14

http://phpbb-tweaks.com/forums.html-f-49

Arkadaşlar üye oldum girdim bu bölüme girebilmeniz için VIP grup a girmeniz lazım bunuun içinde para yollanamanız lazım dedi ya :(
DraGonS
Üye
Üye

Cvp: phpBB güvenlik modülü (phpBB Security 1.0.2)

İleti Oxygenç 10.12.2005, 20:30

installer.php yi çalıştırınca

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/oxy/domains/oxy.arash.bz/public_html/phpbb/installer.php:20) in /home/oxy/domains/oxy.arash.bz/public_html/phpbb/includes/page_header.php on line 483

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/oxy/domains/oxy.arash.bz/public_html/phpbb/installer.php:20) in /home/oxy/domains/oxy.arash.bz/public_html/phpbb/includes/page_header.php on line 485

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/oxy/domains/oxy.arash.bz/public_html/phpbb/installer.php:20) in /home/oxy/domains/oxy.arash.bz/public_html/phpbb/includes/page_header.php on line 486

hatası veriyor
installer.php yi çalışıtmayınca bende kod değişikliklerini klasörün içinden orjinal açıklamasında (ingilizcesinden) yaptım tekrar denedim ama gene hata verdi
Oxygenç
Üye
Üye

İleti XeNo 10.12.2005, 22:38

Yukarıda söylediğim şeyi dener misin sen de.
Sanırım kurulum dosyasında bir sorun var gerçekten de...
Kolay gelsin...
Kullanıcı avatarı
XeNo
Üye
Üye

İleti DraGonS 11.12.2005, 18:50

bu programın yeni versiyonları paralımı? ??

Çok saçma phpbb nin kendisi beleş güvenlik modu paralı çok saçma çok!
DraGonS
Üye
Üye

İleti XeNo 11.12.2005, 22:01

Bu MOD hakkında pek bir bilgim yok. Ama paralı olduğunu sanmıyorum. Yoksa koyulmazdı buraya. ALEXIS biliyordur bence. :roll:
Kolay gelsin...
Kullanıcı avatarı
XeNo
Üye
Üye

İleti Skullcrusher 12.12.2005, 07:04

http://phpbb-tweaks.com/down_db.php?page=cat&id=916

linkli cevap vermiyor http://phpbb-tweaks.com/ a (suan içindir umarım) ulaşılamıyor. bu dosyayı başka nerden temin edebilirim ?
Kullanıcı avatarı
Skullcrusher
Üye
Üye

Sonraki

Güvenlik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir