ftp deki güvenlik açıgını nasıl kapatıcaz?

phpBB güvenliği.

ftp deki güvenlik açıgını nasıl kapatıcaz?

İleti fatihbaz 25.03.2006, 04:20

bagzı hacker arkadaşlar bi sitenin(bizim bi arkadaşın sitesi oda :)) güvenlik açıgı oldugunu söyledi...siteye güvenlik modlarını kurdum(hayret,nasıl oldu ise :) ).tekrar bi bakın dedim.site tamam ama ftp de haala açık var dediler.bunu nasıl kapatıcaz acaba?

not : aslında burada sormak dogrumu bilmiyorum çünkü direk olara phpbb ile ilgili degil.ama sonuçta phpbb ile kurulu bi sitenin ftp güvenligini de sorabilirim herhalde diye düşündüm..yardımcı olursanız bayagı sevaba girersiniz.arkadaş "siteyi hacklayecekler" filan diye hop oturup hop kalkıyo :)
Kullanıcı avatarı
fatihbaz
Üye
Üye

İleti emrag 25.03.2006, 09:30

ben korkularınızın yersiz olduğunu düşünüyorum. eğer hackleyebilcek olsalardı çoktan yapmışlardı. bahsettiğin kişiler büyük ihtimalle lamerden başka bi şey değil ;)
emrag
Üye
Üye

İleti Pluton 25.03.2006, 09:54

emrag yazdı:ben korkularınızın yersiz olduğunu düşünüyorum. eğer hackleyebilcek olsalardı çoktan yapmışlardı. bahsettiğin kişiler büyük ihtimalle lamerden başka bi şey değil ;)

+1 ve ftp açığını siz kapatamassınız. Host şirkeit kapatır
No CommEnT
Pluton
Üye
Üye

İleti fatihbaz 25.03.2006, 13:41

yani hosta mı bildirsin diyorsunuz?
bide ben hackden anlamam yani lamer mıdır nedir orasını bilmem.ama adamları 4 yıldır tanıyorum.yani arkadaşlarım onlarda.ben istedim güvenligi kontrol etmelerini.onlarda ftp deki açıktan bahsetti.bana da bi program gönderdiler al istersen sende bak diye..(tabi ben bişey anlamadım ama açıkları gösterdigi bölümde sadece ftp ile ilgili yazılar vardı :) )neyse o zaman yinede söyliyim hosta bi sorsun bu konuyu arkadaş....ilginize teşekkürler...
Kullanıcı avatarı
fatihbaz
Üye
Üye

İleti Pluton 25.03.2006, 14:46

evet host yapabilir ancak ftdeki sorun makinedeki sorundur onuda siz yapamassınız
Pluton
Üye
Üye

İleti sabri ünal 25.03.2006, 21:45

fatihbaz yazdı:yani hosta mı bildirsin diyorsunuz?
bide ben hackden anlamam yani lamer mıdır nedir orasını bilmem.ama adamları 4 yıldır tanıyorum.yani arkadaşlarım onlarda.ben istedim güvenligi kontrol etmelerini.onlarda ftp deki açıktan bahsetti.bana da bi program gönderdiler al istersen sende bak diye..(tabi ben bişey anlamadım ama açıkları gösterdigi bölümde sadece ftp ile ilgili yazılar vardı :) )neyse o zaman yinede söyliyim hosta bi sorsun bu konuyu arkadaş....ilginize teşekkürler...

yazıyı bana gönderirsen server güvenliğiyle uğraşan ve kendi alanında -bence- hacker olan bir arkadaşa sorabilirim...

ftp açığı php kodlarıyla direk ilintili değildir.
Mutluyum, biraz komedi takılıyorum! sakın kızmayın yakında geçer, sebebini ben de bilmiyorum! yeni bir aşk da bulmuş değilim!
Kullanıcı avatarı
sabri ünal
Üye
Üye

İleti fatihbaz 25.03.2006, 22:01

hosta mail attık ve ftp de gerçekten açık varmış.şimdi kapattılar...yardımlarınız için teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
fatihbaz
Üye
Üye

Güvenlik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir