Türk Bayrağı ve Atatürk'e Saldırı (İnsanizm Forum Hack)

phpBB güvenliği.

Türk Bayrağı ve Atatürk'e Saldırı (İnsanizm Forum Hack)

İleti Emrak 05.04.2006, 16:41

Herkese merhaba,

Sevgi ve Kültür Sitesi adı altında yayın yapan www.insanizm.com 'un sahibiyim. Yaşanan son olaylarla birlikte milli birlik ve beraberliğimizin ön plana çıkarılması ve malum yerlere mesajlar verilmesi açısından son birkaç gündür dev bir Atatürk resmi ve Türk bayrağını sitemizde taşıyoruz. Aynı resim forumlarımızda da bulunmakta. Fakat teröre destek veren kimi Kürtler, bu görüntüye tahammül edemediler ve PhpBB tabanlı forumumuzu "hack"(?)lediler. Hacklenen sayfamız da Türk devletine küfürler yağdırıp, İmralı'daki yaratık lehine sloganlar attılar. (http://www.fulloyun.com/phpBB2/index.php) Velhasıl..

Büyük bir olasılıkla basit bir hack olayı gibi duruyor. FTP'den bağlanmaları pek olası da değil. Kontrol ettiğimde FTP'deki bütün her şey yerli yerinde. PhpBB dizinindeki bütün dosyaları yeniden attım. (templates, includes vs. klasör içindekileri atmadım) Fakat index.php'yi göndermeme rağmen sonuç değişmedi. Konu hakkında yardımcı olabilecek ve açıklama yapabilecek arkadaşlarımız varsa çok sevinirim.

İlgi ve alakanız için teşekkürlerimi sunuyorum. Saygılar
Emrak
Üye
Üye

İleti Vinsanity 05.04.2006, 19:08

yönlendirme yapmışlar gibi. Bir index.htm falan atmış olabilirler
Kullanıcı avatarı
Vinsanity
Üye
Üye

Cvp: Türk Bayrağı ve Atatürk'e Saldırı (İnsanizm Forum Hack)

İleti Emrak 05.04.2006, 19:53

FTP'den bir kez daha kontrol ettim, kendi attığım htm (html) dosyası dışında başka bir HTML dosyası mevcut değil. Garip bir şey yapmışlar çözemedim. config.php'nin bulunduğu dizindeki dosyaların içini kontrol ettim sonuç yok. Başka bir fikri olan varsa lütfen yazsın.
Emrak
Üye
Üye

Cvp: Türk Bayrağı ve Atatürk'e Saldırı (İnsanizm Forum Hack)

İleti donanimmerkezi 06.04.2006, 00:12

Aşağıdaki içeriğe sahip .htaccess dosyası yapıp roota atın.

[syntax="php"]RewriteEngine On
RewriteBase /
DirectoryIndex index.html index.php [/syntax]
donanimmerkezi
Üye
Üye

İleti yigini 06.04.2006, 00:29

bunlar meta kullanıyorlar, sql yedekte yönlendirdikleri adresi arayın sql injeksiyon ile nereye ne yapmışlar bakın.
Kullanıcı avatarı
yigini
Üye
Üye

Güvenlik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir