admin paneli izin guncelleme sorunu

phpbb2.de plus ile ilgili soru(n)lar ve tartışmalar.

admin paneli izin guncelleme sorunu

İleti bukalemun 09.02.2007, 17:19

phpbb plus forumumda admin paneline sorunsuz giriyorum sorunsuz sekilde izinleri guncellemek icin yan menuden sayfalara ulasiyorum ancak ornek olarak bolum izinlerini guncelledigimde guncellendi diyor ama hic bir degisiklik olmuyor tekrar dondugumde sayfaya eskisi gibi durdugunu goruyorum ayni sekilde yeni forum eklemeye calisiyorum sorunsuz hersey gozukuyor gonderiyorum yeni bilgileri ancak ok dedigi halde bolumu acmiyor kisacasi admin panelimde hersey normal gozukmesine ragmen guncellemeleri yaptigimda degistirmiyor yardimlariniz icin simdiden tesekkurlar....
Kullanıcı avatarı
bukalemun
Üye
Üye

İleti yeniaykarama 19.02.2007, 00:34

evet aynı sorunla bende karşı karşıyayım bu sorunu biri aydınlığa kavuşturabilirmi bende sadece forum izinlerinde kabul etmiyor diğer bölümler aktif ama neden bu şekil sorun veriyor hala çözemedim bari buna neden olan dosyaları yada bunu modlamı kuruyorlar onu deselerde modu bulup baksak eksikmi var bi yerlerde...
bilgin olmak için bize gelin mutlaka olusunuz www.bilginlerboard.com
yeniaykarama
Üye
Üye

İleti XeNo 19.02.2007, 00:39

Merhaba,

İzinlerinizin doğruluğundan (özellikle de yazma=write="w") emin olun (bkz: CHMOD). Eğer hiç bilmiyor iseniz, bu konuda size alan sağlayan şirket ile irtibata geçin ve sorununuzu iletin. Dosyalara erişmek için kullanacağınız yazma veya okuma gibi erişimleri kısıtlamış olabilirler.

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
XeNo
Üye
Üye

İleti yeniaykarama 19.02.2007, 04:17

evet dediğiniz gibi izinleri yapıyorum ama benim durumum şudur :

izinler doğru ch mod yapmayı biliyorum sorun include klasöründeki 4 dosyanın ch modu 666 yapınca sitede beyaz bir sayfa çıkması mesaj başlğı ikonları mesela yazma izini verince bakıyorum sql deki önceki mesaj ikonları içine yazılmış admin panele bakıyorum 2 satırda hata gösteriyor def_icons.php de hata nerden kaynaklanıyo anlayamadım daha önce hiç yapmadıydı 666 olması gereken inculude klasöründeki dosyaları 666 yapınca site bembeyaz durum bundan ibaret bi gariplik var
yeniaykarama
Üye
Üye

İleti nailgok 22.02.2007, 00:01

beyaz hata sorununu bir dosyadaki hatadan yaptıgını onceki yazılarda belirtim.o dasyayı bir değiştirin belki hatanız gider.
izin ayarlarına gelince 1 yılla yakın plus kullnaıyom hiç izinlerle karsılasmadım.izin ayarlayınca cache yi index.htm dısındakileri silin.tema onbelleğini silin.genelde duzeliyo cogu ayarlar.
elimden gelen bu kadar umarım cozersiniz.
Kullanıcı avatarı
nailgok
Üye
Üye

İleti yeniaykarama 23.02.2007, 02:32

plusdaki beyaz sayfa hatasını biliyorum onunla daha önce karşılaştım ve düzeltmiştim bu durum daha başka bir durum cevabını bumak zor olacak galiba foruma mesaj ikonları yükleyemiyorum yeni yazma izni olmadığından yardım lütfen...
yeniaykarama
Üye
Üye

Cvp: admin paneli izin guncelleme sorunu

İleti bukalemun 28.02.2007, 20:43

yeni aykarama

ben sorunu cozdum .Bir cok sey denememe ragmen sorunu halledemedim eski orjinal plus dosyalarini tekrar yukledim sorun kendiliginde cozuldu.Ancak hemen uyarayim bazi hatalarla karislasabilirsin yedeklerini almayi unutma kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
bukalemun
Üye
Üye

İleti XeNo 28.02.2007, 23:41

Merhaba,

Dosyaların tekrar gönderilmesi ile sorunların düzelmesi, açıkçası, daha önce de bahsettiğim noktada bir sorununuzun olduğunu gösteriyor: CHMOD.

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
XeNo
Üye
Üye

phpBB Plus

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir