plus forumu ve phpbb nin farkı nedir?

phpbb2.de plus ile ilgili soru(n)lar ve tartışmalar.

plus forumu ve phpbb nin farkı nedir?

İleti erhanby 12.03.2007, 13:40

merhaba arkadaşlar,

şöyle bir sorum olacak... plusın forumu ve phpbb nin forumu arasında farklar nedir? mesela güncelleştirme bakımından olsun modların kullanımı açısından olsun aynı mıdır? mesela güncelleştirme kodları aynı mıdır? sizce hangisi daha avantajlı? yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.
Resim
erhanby
Üye
Üye

Cvp: plus forumu ve phpbb nin farkı nedir?

İleti süvari 12.03.2007, 17:32

Forum bazında (mesaj panosu bazında) çok fark yok sadece plus birkaç modül eklenerek geliştirilmiştir. Ancak en önemli fark plus bir portal hizmeti sunar. Güncellemelerde saf forum kullanmak çok daha kolaydır ancak ister istemez modüllerle geliştirmek gerekir. Bir güncelleme sözkonusu olduğu zaman plus için değiliklik olması durumunda o da düzenlenip kullanıcıların hizmetine sunuluyor bir şekilde. İlle de ben en sağlam olanını isterim derseniz saf phpbb forum kurun.
Kullanıcı avatarı
süvari
Üye
Üye

İleti nailgok 13.03.2007, 21:14

duz phpbb de fala mod yoktur. tek tek mod kurarsın.arada hata verir kurdugun mod.uyum zor olur.plus kendinden modludur.hantal calısır ama ozellikleri modları coktur.
Kullanıcı avatarı
nailgok
Üye
Üye

İleti silent_imploring 13.03.2007, 23:27

Daha önce sorulan bir soru ama; plus'a hantal demek az gelir. Plus gerçekten çok ama çok hantal.

Ayrıca içinde kullanılmayan bir çok modül barındırıyor. İhtiyacınız olanı biliyorsanız salt kurup üzerine kendiniz modül çıkın. Hem az hem doğru modüller kurulmuş olur böylece.

Ayrıca salt phpBB'nin tema seçeneği çokken plus'ta çok azdır.
Teşekkür etmeyi bilmiyorsanız ya da Telif Haklarını Korumayacaksanız Yardım İstemeyin!..
Kullanıcı avatarı
silent_imploring
Üye
Üye

İleti nailgok 15.03.2007, 22:42

silent_imploring yazdı:Daha önce sorulan bir soru ama; plus'a hantal demek az gelir. Plus gerçekten çok ama çok hantal.

Ayrıca içinde kullanılmayan bir çok modül barındırıyor. İhtiyacınız olanı biliyorsanız salt kurup üzerine kendiniz modül çıkın. Hem az hem doğru modüller kurulmuş olur böylece.

Ayrıca salt phpBB'nin tema seçeneği çokken plus'ta çok azdır.

çok çok hantal oldugunu sanmıyom.sunucunuza gore değişir.bende hızlı acılıyo.tema konusuna gelince plus ı olan kendi temasını editleyerek yapmalı.yoksa arkadasın dediği gibi tema bulamasın.3 tema var.bide benim canver nette kendi editlediğim temayı sayarsak 4.bilmeyen için kullanması zor bir forum.ayrıca gereksiz modları var.misal boşu bouna takvim modu kurmuslar.kişisel galeri kurmuslar.ama md kurmayı bilmeyen için ideal.
Kullanıcı avatarı
nailgok
Üye
Üye

phpBB Plus

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir