phpbb plus destek yoksunu bir premod mu?

phpbb2.de plus ile ilgili soru(n)lar ve tartışmalar.

phpbb plus destek yoksunu bir premod mu?

İleti caveman 06.07.2007, 16:55

Herkese selam!

Foruma yeni üye oldum, benim sorunum şu meşhur plus 1.53 ile ilgili. Plus'ın destek(!) sitesi olan phpbb2.de sitesinde istediğimi bulamadığım için buraya yazmayı uygun buldum.

Benim forumum phpbb plus 1.53, 2.0.21 üstüne kurulu ve ctracker versiyonu ise 4.1.1

Aradığım şey 1.53a olmadan 2.0.22 nasıl yapabilirim ve ctrackeri nasıl 5.x e güncelleyebilirim (veya en azından 4.1.8)

Eğer ne yapacaksın plus'ı, geç şu x premoduna, hem gerektiği gibi destek al hem de güvenli ve hızlı bir forumun portalın olsun diyorsanız önerilerinizi bekliyorum. Aslında gönülde şöyle güzel portalı olan bir phpbb3 forumu kurmak var ama bunu yapabilmek beni aşabilir sanırım (baya bir aramama rağmen güzel anlatımlı bir plus 1.53 --> phpbb3) konusu bulamadım. Herkes veri kayıplarından bahsediyor)

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..
Kullanıcı avatarı
caveman
Üye
Üye

Re: phpbb plus destek yoksunu bir premod mu?

İleti NEFRİT 24.07.2007, 04:01

php plus ta aslında işleri karıştıran alt forum sistemi ve ct nin çok düşük versiyonlu olması. Şimdi phpBB plus u 1.53.a yapmadan phpBB 2.0.22 ye yükseltmen zor. Bu nedenle http://www.phpbb2.de sitesinden download --> update kısmından gerekli güncelleme dosyalarını al yada plus 1.53.a yı indirp içindeki update yi uygula ve diğer dosyaları değiştir.

CT ye gelince yapman gerekn olay çok kolay CT 4.1.1 sürümünü bir yerleden bul kendi sitesine bak. Sonrada orada anlatıulan kurulumun tam tersini yapıp kodları ve dosyaları plus içinden çıkart. Sonrada yeni srüüm CT yi bulup ki çok kolay bulursun, plus un üstüne kur olay bu kadar ...

NOT: Aslında plus çok basit bir sistemdir alt forum modu karışık hale getirmiştir onu...
Kullanıcı avatarı
NEFRİT
Üye
Üye

İleti caveman 26.07.2007, 15:21

Çok teşekkür ederim,

ct 4.1.1 i bulamadım yalnız aramalarım sırasında şununla karşılaştım;

http://www.phpbb-professionals.de/viewtopic.php?t=170

bu linkte anladığım kadarıyla 1.53a ve ct 5.03 hazır birleştirilmiş halde ve kuruluma hazır sunuluyor (almanca olduğundan anlamadım) ancak indiremedim. Bu konuda bilginiz var mı?

NEFRİT yazdı:Şimdi phpBB plus u 1.53.a yapmadan phpBB 2.0.22 ye yükseltmen zor.

Kusura bakma belki çok basit bir şey ama denemek amacıyla son 1.53a yı localhost ta kurdum (xampp) en son mysql yedeğini de bunun üzerine kurdum ancak portal ve duyuru kısmındaki başlıklar görünmesine rağmen diğer forum başlıkları yerine test forum 1 diye bir şey çıkıyor? Burda oldukça fazla sayıda başlık vardı halbuki.. Ayrıca resimler localhost ta yüklü olmamasına rağmen asıl siteden çekiyor :roll:

Acaba yanlış bir şey mi yaptım? Yedek alırken bütün tablo ve verileri işaretlemiştim orda bir sorun yok ama aktarırken bu problem niye oldu onu anlamadım.

Tekrar teşekkürler.

Not: Elimden geldiği kadar yedekleme, yedeği geri yükleme, localhost vb. gibi konularda araştırıp kendimce uygulamaya çalışıyorum sadece takıldığım veya anlamadığım konularda (arama yapıp istediğim sonuca ulaşamadığım için) yardım istemeye çalışıyorum. Umarım aynı şeyleri tekrar sorup forumu kirletmiyorumdur.
Kullanıcı avatarı
caveman
Üye
Üye

İleti NEFRİT 26.07.2007, 15:57

Registrierung erforderlich und vielleicht
eine kleine Willkommensmeldung im Forum!
Aktuell werden 2 Postings benötigt,

Hiç almancam yoktur ama burada siteye kayıt olmalısınız ve en az 2 mesajınız olmalıdır gibi bişeyden bahsediyor (Tabi yanlış anlamışta olabilirim ama hemen hemen böle bişeyden bahsetmiş)

Sahidende plus 1.53a ile ct nin son versiyonunu birleştirmişler bence alıp kullanmaya değer.

Neden albümdeki resimleri siteden çekiyor çünki phpbb_config tablonda sitenin adresi yazıyordur. Forum konu ve kategorilerinde ise test 1 forum gibi yazılar yazmasının nedeni cache den olabilr cache nin içindeki herşeyi silip forum ana sayfasına refresh çekmeyi dene.
Kullanıcı avatarı
NEFRİT
Üye
Üye

İleti caveman 26.07.2007, 16:17

Tam dediğiniz gibiymiş :D programı indirmeye başladım bile :D isterseniz buraya da yükleyebilirim.

Bu arada phpbb_config i düzenledim, cache klasörünü boşalttım ancak aynı sorun devam ediyor :?
Kullanıcı avatarı
caveman
Üye
Üye

İleti caveman 26.07.2007, 17:04

Yeni phpbb plusla ilgili;

localhosta kurunca problemsiz çalışsa da en son sürüm 1.0.6b ve ctracker 5.03 türkçe dil dosyalarını ekleyince hata veriyor:

Warning: include(./language/lang_turkish/lang_downloads.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in C:\Documents and Settings\EV\Desktop\xampplite\htdocs\phpbbplus\includes\functions.php on line 523

Warning: include() [function.include]: Failed opening './language/lang_turkish/lang_downloads.php' for inclusion (include_path='.;C:\Documents and Settings\EV\Desktop\xampplite\php\pear\') in C:\Documents and Settings\EV\Desktop\xampplite\htdocs\phpbbplus\includes\functions.php on line 523

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at C:\Documents and Settings\EV\Desktop\xampplite\htdocs\phpbbplus\includes\functions.php:523) in C:\Documents and Settings\EV\Desktop\xampplite\htdocs\phpbbplus\includes\page_header.php on line 920

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at C:\Documents and Settings\EV\Desktop\xampplite\htdocs\phpbbplus\includes\functions.php:523) in C:\Documents and Settings\EV\Desktop\xampplite\htdocs\phpbbplus\includes\page_header.php on line 926

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at C:\Documents and Settings\EV\Desktop\xampplite\htdocs\phpbbplus\includes\functions.php:523) in C:\Documents and Settings\EV\Desktop\xampplite\htdocs\phpbbplus\includes\page_header.php on line 927

Sanırım türkçeleştirme ile ilgili bir şeyler yapmak gerekiyor :(
Kullanıcı avatarı
caveman
Üye
Üye

İleti caveman 26.07.2007, 18:55

Yine ben 8)

Localhostta phpbb plus 1.53a kurulumunu (1.0.6b türkçe ile) yaptım ancak ACP de phpbb sürümünü 2.0.21 ve ctrackeri 4.1.1 gördü :cry: Ben de sadece ingilizce olarak kurdum bu sefer 2.0.22 ve ctracker 4.1.7 şeklindeydi, olması gerektiği gibi. Acaba bir yerde yanlış mı yapıyorum?

Bu arada forumların görünmeme problemini çözdüm :roll: ACP de forum yönetiminden yeni forum oluşturunca görünmeyen tüm başlıklar görünmeye başladı ve oluşturduğum yeni forumu silsem de ve diğer başlıklar sorunsuz görüntülenmeye devam etti. Kısaca localhost işini yavaş yavaş halledicem galiba 8)
Kullanıcı avatarı
caveman
Üye
Üye

İleti NEFRİT 26.07.2007, 20:16

Şimdi tabii dil paketleri içrisinde genellikle versiyonlar yazar yani türkçe dil paketinde düşük versiyon yazması önemli değil önemli olan php sistem dosyaları içerisindeki kodlar. Sorununa gelince includes klasörü içerisindeki DEF ismi ile başlayan dosyalara bak ne demek istediğimi anlarsın onlarda bir tür CACHE sistemi ile çalışıyor ve date base yerine oradan bilgiler alınıyor...
Kullanıcı avatarı
NEFRİT
Üye
Üye

İleti caveman 26.07.2007, 22:00

O halde kırmızı yazıyı dikkate almaya gerek yok, önemli olan bizim php 2.0.22 ve diğer modların güncel versiyonlarını kullandığımızı bilmemiz.

def_ ile başlayan 5 tane dosya gördüm, benim sorun yaşadığım da def_tree.php dosyasıymış anladığım kadarıyla 8) bütün forum başlıklarını burda gördüm, demek ki sorun bu dosyaların izni ile ilgili olabilir. Tabii windowsta chmod 777 yapamıyoruz sanırım.

Sayın NEFRİT bu arada imzanızdaki siteye baktım gerçekten çok güzel bir site. Bende de Sailormoon'un hangi sezon olduğunu bilmediğim (bir ara indirmiştim) divx leri var, işinize yararsa size gönderebilirim.
Kullanıcı avatarı
caveman
Üye
Üye

İleti NEFRİT 27.07.2007, 07:11

caveman yazdı:O halde kırmızı yazıyı dikkate almaya gerek yok, önemli olan bizim php 2.0.22 ve diğer modların güncel versiyonlarını kullandığımızı bilmemiz.

def_ ile başlayan 5 tane dosya gördüm, benim sorun yaşadığım da def_tree.php dosyasıymış anladığım kadarıyla 8) bütün forum başlıklarını burda gördüm, demek ki sorun bu dosyaların izni ile ilgili olabilir. Tabii windowsta chmod 777 yapamıyoruz sanırım.

Sayın NEFRİT bu arada imzanızdaki siteye baktım gerçekten çok güzel bir site. Bende de Sailormoon'un hangi sezon olduğunu bilmediğim (bir ara indirmiştim) divx leri var, işinize yararsa size gönderebilirim.

Evet yazıyı dikkatte almaya gerek yok şayet yazı canını sıkarsa dil paketinin içerisine girip oradaki 2.3 gibi olan sayıyı değiştirmen yeterli.

Evet def ile başlayan bir kaç dosyası var ve windows ta zaten otomatik men yazma izni veriliyor dosyalara verilmese idi CACHE isimli klasörün içerisine hiç bir dosya yaratılamazdı.

Bölümler eğer Türkçe seslendirme ise ewet işe yarayabilir :)
Kullanıcı avatarı
NEFRİT
Üye
Üye

İleti caveman 27.07.2007, 11:13

Çok teşekkür ederim,

Seslendirmeler türkçe değil malesef :( bir kaç yıl önce emuledan indirmiştim.
Kullanıcı avatarı
caveman
Üye
Üye

phpBB Plus

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir