Cannot redeclare phpbb_schild

phpbb2.de plus ile ilgili soru(n)lar ve tartışmalar.

Cannot redeclare phpbb_schild

İleti CrazYAngeR 07.11.2007, 18:06

PhpBB Plus 1.5.3 'e reputation v 1.0.0 kurdum. Daha önce bu modu sorunsuz olarak farklı farklı sistemlere ekledim. Hiç bir sorun yaşamadım. Ama plus a ekleyince sorunla karşılaştım.

Fatal error: Cannot redeclare phpbb_schild() (previously declared in /home/afedersi/public_html/includes/bbcode.php:33) in /home/afedersi/public_html/includes/bbcode.php on line 33

Bu hatayı hem rep puanı verirken hemde istatistik sayfasına girdiğimde alıyorum sadece. Bu hatayı nasıl kaldırabilirim. Hatta bu hata'dan nasıl kurtulurum desem yeri olabilir belki.

Ek olarak "phpbb_schild" sanırsam shadow yazı stili. O koda ait tüm satırları kaldırınca bu sefer bi alttali bbcode satırını hata gösteriyor.

Rep puanı sayfasındaki hatayı net göstermek isterdim ama üyelik şartı var. O yüzden istatisk sayfasını herkese açık bıraktım. http://afedersin.net/reputation.php?a=globalstats

İnşallah bi çözüm yolu çıkar.

Saygılar....
Kullanıcı avatarı
CrazYAngeR
Üye
Üye

Re: Cannot redeclare phpbb_schild

ALEXIS
09.11.2007, 13:21

Bu sorun aynı fonksiyon ard arda çağırıldığında ortaya çıkar. Ya çakışmayı bulup düzeltin ya da hata verin fonksiyonu yalıtmayı deneyin:

Kod: Tümünü seç
"phpbb_schild()";
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

Re: Cannot redeclare phpbb_schild

İleti CrazYAngeR 09.11.2007, 13:54

Alexis. O koda ait satırı silmeyi bende denedim ama bir alttaki bbcode satırı hata verdi bu sefer değişen hiç birşey olmadı. Ama asıl düşünülmesi gereken şu var. Reputation bbcode ihtiyacı olmayan birşey, ve mantıken bbcode include etmesi saçma. Bu düşünceler doğrultusunda reputation.php dosyasını açıp 43. satırda var olan ;

Kod: Tümünü seç
include($phpbb_root_path . 'includes/bbcode.'.$phpEx);

satırını sildikten sonra hata ortadan kalkıyor ve sorunsuz çalışmaya başlıyor.

Şimdi diyeceksinizki eğer reputation ın bbcode a ihtiyacı yok ise neden eklenmiş. Açıklıyayım.

Kişiye rep (karizma) verirken not düşebiliyoruz. Yani sade bir metin alanı var. Kişiler isterse bu metin alanına bbcode yazabiliyor. Her ne kadar o bölümde bbcode tagleri yoksada yazılabiliyor manual olarak. Ama reputation.php den bbcode satırını kaldırdığımız için orada hiç bir şekilde bbcode ları göremeyiz. Netice olarak.

O metin alanında yazılan yazılan bbcode lar ve içeirk kişiye özel mesajla gidiyor. Ve privmsg.php içinde zaten bbcode mevcut orada bbcode lar aslına uygun gösterilir. Yani burada bir sorunumuz yok. Ama reputation ın istatistik bölümü var o istatistik bölümünde bbcode lar çalışmaz. Zaten sade bir metin alanında bbcode etiketleri olmadığından kimsenin bbcode yazacağını sanmam.

http://afedersin.net/reputation.php?a=globalstats Bu sayfa istatistik sayfasıdır. Sizde buradan görebilirsinizki : D (normalde bitişiktir) olan gülme kodu yazıldığı gibi gösteriyor.

Umarım açıklayıcı olmuştur.

Saygılar,
Kullanıcı avatarı
CrazYAngeR
Üye
Üye

phpBB Plus

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir