Orion'daki modları plus'a yükleyebilirmiyiz.

phpbb2.de plus ile ilgili soru(n)lar ve tartışmalar.

Orion'daki modları plus'a yükleyebilirmiyiz.

İleti zikromen 30.05.2006, 20:05

Şu anda orion kullanmaktayım. bazı hoşumagiden kullanmak istediğim modları oriona yüklemek istiyorum ama her mod yüklenmiyor. Orion için yazılmış olmalı yüklenmesi için. orion şimdilik zayıf destek veriyor.

Plus ile orion birbirine çok yakın. hatta aynı gibi. Plus birazdaha gelişmiş. Plusa geçmek istedim. En azından destek bulabilirim. çoğu mod beklentimide karşılıyo. fakat orionun kullandığı bazı modlar plus ın kullandığından daha kullanışlı. Orionda kullanılan BBCODE çok kullanışlı. Biçimlendirmek istediğin kelimeyi birkere seçtikten sonra seçili metne birkaçtane biçimlendirme uygulayabiliyorsunuz. Yani her biçimlendirme için metni tekrar seçmenize gerek yok. ve bir artısıda mesaj alanına sığmayan altta kalan bir metne biçimlendirme uyguladığınızda imleç en üste çıkmıyor. yerinde kalıyor.

Ayrıca oriondaki takvime etkinlik eklenebiliyor. Plusda etkinlik eklemek için konu açmak gerekiyor. Açtığın konuyu takvime eklemek güzel (fazla gerekli olmasada) ama etkinlik eklemek için mesaj yazmak gerekmesi kötü.

Yani Anlayacağınız ORION daki bbcode ve takvim modlarını PLUS ınkilerle değiştirebilirmiyiz. değişme imkanı varsa bu bence herkes için iyi olacaktır. bence daha kullanışlı olur.
Kalite Ayrıntıda Gizlidir.
Kullanıcı avatarı
zikromen
Üye
Üye

İleti sabri ünal 30.05.2006, 21:34

plus ile orion geliştiricileri arkadaş.... :) ikisi de alman...

orion plusa göre daha dayanıklı ve güvenli... fakat kullanabilmek biri hayli yetenek istiyor...

destek ise kullanan kişilerin sayısı ile ilgili... şu an için öyle bir yoğunluk göze çarpmıyor... geliştiricilerinin de böyle bir çabasını göremiyorum...

sonuç olarak... elimizden gelen desteği sunmaya çalışırız, çalışıyoruz...
Mutluyum, biraz komedi takılıyorum! sakın kızmayın yakında geçer, sebebini ben de bilmiyorum! yeni bir aşk da bulmuş değilim!
Kullanıcı avatarı
sabri ünal
Üye
Üye

İleti albay 14.06.2006, 19:44

sana önerim şudur arkadaşım.plustaki takvim modunu kaldır.ama dikkat et doğum günü moduyla birlikte çalışıyor hata yapma ihitmalin var.Oriondaki takvimi kur belki olur.
Kullanıcı avatarı
albay
Üye
Üye

phpBB Plus

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir