Birthday Add-ON Zodiac ve Birthday ADD-ON Chinese Zodiac'ta sorun

phpbb2.de plus ile ilgili soru(n)lar ve tartışmalar.

Birthday Add-ON Zodiac ve Birthday ADD-ON Chinese Zodiac'ta sorun

İleti personalhomepage 11.06.2006, 20:24

Iyi Akşamlar Arkadaşlar,

siteye üye olalı çok oluyor ama bu ilk mesajım.Siteme sıfır bir phpBB2 Plus 1.53 kurulumu yaptım.Yapar yapmaz phpBB 2.0.21 çıktı. Hemen kod değişikliklerini yaptım ve sql güncellemesini kurdum.Yani buraya kadar sorun yok.

Sonra buradan indirdiğim Türkçe Dil Paketini ve bu siteden fiappleblue temasının Plus 1.53 için son düzenlenmiş halini indirip kurdum.

Bugün ise fazlalık gördüğüm bir iki Mod'u silmek istedim.Bunlardan biri de Birthday ADD-ON'unun ek özellikleri olan

Birthday ADD-ON Zodiac's v1.0.5
Birthday ADD-ON Chinese Zodiac's v1.0.1 ve
Birthday ADD-ON Chinese Zodiac's on viewtopic v1.0.0
modları silmek istedim.

Viewtopic'te çin zodyak resimlerini gösteren yukardaki listedeki son modifikasyonu sildiğimde hiç bir sorun yaşamıyorum.Ama kalan iki Mod'u silmek istediğimde devamlı sorunlar oluşuyor.

Diğer ikisinde fiappleblue.cfg dosyasına eklenmiş 12'şer satırlık kodlamalar var.Onları sildiğimde site boş bir sayfa halinde açılıyor.

Ayrıca fiappleblue.cfg içindeki kodları silmediğim vakit ama kalan kodları sildiğimde ise includes/usercp_viewprofile.php dosyasında sorun çıkıyor.

Sorun hep aynı satırda

Kod: Tümünü seç
Satır 255: else
Satır 256: {
Satır 257:    $u_search_author = urlencode(str_replace(array('&amp;', ''', '&quot;', '&lt;', '&gt;'), array('&', "'", '"', '<', '>'), $profiledata['username']));
}

Sorunun explorer sayfasındaki yazısı ise şu
Kod: Tümünü seç
Parse error: syntax error, unexpected T_CONSTANT_ENCAPSED_STRING, expecting ')' in ............../includes/usercp_viewprofile.php on line 257

Bu sorunları çözmemde yardımcı olacak olan arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.
personalhomepage
Üye
Üye

İleti DraGonS 13.06.2006, 13:01

ya aslında canver.net bize bu phpbb2 plus 1.53 de şu doğum günü eklentilerinin tek tek kaldırılışını anltsa resimlerle hem phpbb 1.53 çooook dha hızlı hale getiririz hemde artık bu soru sormada kalkar??
DraGonS
Üye
Üye

Cvp: Birthday Add-ON Zodiac ve Birthday ADD-ON Chinese Zodiac'ta sorun

İleti personalhomepage 14.06.2006, 16:45

Arkadaşım ben sorunun çözümünü buldum.

[syntax="php"]$u_search_author = urlencode(str_replace(array('&amp;', ''', '&quot;', '&lt;', '&gt;'), array('&', "'", '"', '<', '>'), $profiledata['username']));[/syntax]

dan oluşan ve benim dosyamda 257.ci satır olan bu kodları da silince sorun kalmıyor.Galiba bu da birthday add-on ların plusa uyarlanırken eklenen satırlarından olmuş ve modun kendinde yok.birkaç gün oldu daha sorun yaşamadım o yüzden büyük ihtimalle sorun kalkmıştır.

Gerisini zaten Mod'un kendini www.phpbb2.de'den indirerek modu yükler gibi kaldırabilirsin.Yani kodları aratıp sadece sileceksin eklemek yerine.Değiştirilen yerleri ise eski haline getireceksin sadece.Sorun yaşamasaydım 10 dakika da halletmiştim bunu.
personalhomepage
Üye
Üye

phpBB Plus

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir