Düello,Hastahane

Arayıp da bulamadığınız eklentileri buraya sorabilirsiniz.

Düello,Hastahane

İleti Saruhan Mahmutoglu 13.01.2006, 22:11

Bir sitede görmüştüm şimdi üyelikler kapanmış ve beni banlamışlar.Sitede yukarıdan Düello Kulübüne basıyordun.Orda rakibini seçiyordun bir forum üyesini yani sonra düelloya başlıyorsun.Düello içinde böyle güçler alıyordun.Sonra tabi canın gidiyordu Hastahane gidiyordun orda canın 15 den azsa ameliyat oluyordun böyle 15 saat falan sürüyordu ameliyat ve o sürede forumda hiç gezemiyordun bir tablo geliyodu ameliyatınız devam ediyordu bu şekilde mümkün değil.Forumda giderken zehirleniyordun

Bir mod daha vardı.Forumda gezinirken para kaybedebiliyorsun yerden para bulabiliyorsun.Yerden eşya bulabiliyorsun
Bu modların olduğunu biliyorum.3 aydır arıyorum ama iz yok.Fiht Clup diyede arattan bir mod bile çıkmadı acaba bulabilir misiniz?

Yazım hataları için özür dilerim toplam 20 saniyeden daha erken yazdım
Kullanıcı avatarı
Saruhan Mahmutoglu
Üye
Üye

İleti Cengizhan 15.01.2006, 03:17

Saruhan kardes, o sistemlerin hepsi bende var ama oyle sak diye al sana modul sekilinde degil, eski.canver.net 'te iken dostlarimizla sag olsun modulleri gelistirdik, burada verilecegini pek sanmiyorum ama oyle moduller damdan dusme modul degil, hepsi update edilmis ve tekrar duzenlenmis modullerdir,
Belki beni tanirsin. web.tr/hogwarts 'i kurmustum, hala guncellemeleri suruyor, oraya bazi sistemler ekledim, daha da ekliyorum, eger begenirsen belki verebilirim istedigin modulleri ama bak belki diyorum, ortaklarim filan puruz cikartirsa bilemem,
Herneyse bu arada forumda moderatorlugunu verdim , iyi calismalar.
Cengizhan
Üye
Üye

İleti radalin 15.01.2006, 03:43

Tam olarak senin aradığın mod olduğu söylenemez ama bu tarz bir kaç modul biliyorum.

Cash Mod - para kazanmak için. Yerden falan para bulmuon ama foruma mesaj attıkça para kazanıyorsun. Aşağı yukarı altta sıralaycağım modların hepsi içinde lazım.

Moogie's RPG - Bence hazırlanmış en temiz ve en sorunsuz rpg sistemi. Yüklemesi zordur, yanlış bilmiyorsam artık geliştirmesi de yapılmıyor ama her şeyiyle hazır bir rpg sistemidir (Düello sadece diğer üyelerle değil aynı zamanda rastgele yaratıklarla da.). Özelleştirmesi de zordur.

ADR - www.phpbb-adr.com - phpbb sistemlerde en çok kullanılan rpg sistemidir. Özelleştirmesi çok kolaydır ve pek çok mod bulunabilir sitesinde. En son çıkan stabil sürüm 0.0.3.4. 1.0.0 sürümü geliştirme aşamasında ve hala beta. Yanlış bilmiyorsam download a kapalı. Ama siteden testing e katılabilirsin. Çok fazla bug var. Saymakla bitmez ama özelleştirmesi çok kolaydır. Moogie gibi her şeyiyle hazır gelmez. Üstünde uğraşman gerekiyor. Hem diğer üyelerle hemde senin ekleyeceğin yaratıklarla savaşma şansı var.

ADR Zone Mod - www.phpbb-adr.com - ADR üstüne yazılmış bir mod. ADR gerektirir. İşleri biraz daha güzelleştirir. Böyle daha bir şehir havası vermek için uğraşılmız falan filan.

Rabbitoshi - (www.phpbb-adr.com offical siteyi bilmiyorum)- Bir evcil hayvan beselemene yarar forumda. Son sürümü yanlış hatırlamıyorsam 2.0 dı. Hala yapım aşamasında da olabilir. Son sürümü ile petlerin ile birlikte ADR de savaş yapabileceksin.

Hiç birinin şu ana kadar dağıtılan bir türkçe versiyonuna rastlamadım. Kendim çeviri yaptım onlar için. Şimdilikte onları yayınlamayı düşünmüyorum. Üstünde oynama yapmam ve düzenlemem gereken çok şey var.
ADR, moogie ve rabbitoshi (1 küsür sürümü) için forumuma bakabilirsin. Ya da direk www.phpbb-adr.com adresini de kullanabilirsin.

Aklıma gelen düello lu modlar bunlar.
Kullanıcı avatarı
radalin
Üye
Üye

İleti Saruhan Mahmutoglu 15.01.2006, 12:40

Evet gördüm sağol.ADR var bende ama kullanımı çok zor.Gıcık kaptım.Türkçede değil.Hayvanlarla savaştımda insanla savaşamadım.
Kullanıcı avatarı
Saruhan Mahmutoglu
Üye
Üye

İleti radalin 15.01.2006, 17:11

PvP savaşları diye bir kısım var. Oradan savaşabiliyorsun insanlarla. Aslında kullanımı çok zor değil ama biraz açıklama yapman gerekiyor.
Kullanıcı avatarı
radalin
Üye
Üye

İleti Saruhan Mahmutoglu 29.01.2006, 16:24

Mesajı yeniliyorum 3 hafta :D

ADR nin şu an Türkçesini arıyorum
Kullanıcı avatarı
Saruhan Mahmutoglu
Üye
Üye

İleti murtaza 22.03.2006, 14:41

Bu modlar ile ilgili bir gelisme kaydedebilsiyseniz

Yayinlayabilirmisiniz anacim?

Sevgiyle
Ögretmenim canim benim , canim benim...
Seni ben pek cok , pek cok severim.
Sen bir anaaaa , sen bir baabaaaaaa
Kalani neyyydiii yaaa unuttum , bu siirin sözlerini ariyorum...
Kullanıcı avatarı
murtaza
Üye
Üye

İleti Pluton 22.03.2006, 15:01

bunların türkçe dil dosyalarını falan yapılsa ve kurulumunu ve nasıl kullanımı anlatan bir açıklama yapılsa çok iyi olur aslında
No CommEnT
Pluton
Üye
Üye

İleti Saruhan Mahmutoglu 22.03.2006, 15:25

ADR RPG bence kötü bişey ya.Düzgün bir düello modu olsada kullansak
Kullanıcı avatarı
Saruhan Mahmutoglu
Üye
Üye

İleti radalin 22.03.2006, 17:21

Moogie ADR de çok daha güzel bir mod bence. Çok daha tam bir mod. Ama ne yazık ki Moogie nin gelişmesi durduruldu. Daha doğrusu artık herhangi bir geliştirmeye uğraşan yok çünkü kodlaması çok çok zor. Bu yüzden bir çeviri sorunu da var.

ADR ise hala 1.0 versiyonunu yayınlamadı. Hala beta aşamasında yani. 1.0 versiyonu da çok yavaş bir şekilde gelişiyor ama siteyi takip ederseniz, eğer yazılan özellikler kullanılırsa güzel olurmuş gibi geliyor.

ADR nin bir türkçe çevirisi yok. Zamanında bende çok aradım, bulamadım. Mecburen kendim çevirdim ama dediğim gibi çeviriyi çok fazla kendime ve kafama göre yaptığım için bir dünya eksik hata ve çevrilmemiş yer var. Hatta çeviride biraz laçka bir çeviri olduğu için, bazı kullanıcıların hoşuna gideceğini düşünmüyorum. Ama zaman bulubailirsem, yayınlanabilecek bir sürümk için uğraşırım.

Bu modların kurulu olduğu bir kaç premodded da var. Biri benim kullandığım BBaCE ama tavsiye ediyor muyum, hayır. BBaCE in geliştirilmesinde desteğinde tema uyarlanmasında falanda çalıştım. İyi bir premodded olmasına rağmen bir türlü stabil bir forum kuramadık, durmadan başka yerlerde açılıyor. Son sürüm 4. sürümdü ama çok büyük hayal kırıklığı oldu bunun yerine bir 3.5 sürümü çıkarıldı ama ondan da 3 ten upgrade etme şansımız (ADR yüzünden) yoktu.

İkinci olarak bir DARKRPG isimli bir premodded gördüm. Kullanmadım. Sadece bir kere local e kurdum ama hani benim gözüme hitap etmedi. Ama güzel bir tema modifiye ederseniz nasıl olur orasını bilemem.

Eğer rpg oyunları ile falan ilgileniyorsanız www.shadowtek.net adresine biraz bakın. Site pek çok rpg oyununun test sitesi. Adminlerde ADR nin geliştirilmesinde falan çalışıyorlar.

Küçük bir dipnotta phpbb forumdan bağımsız olarak, bir de Legend of Green Dragon oyunu var. Ama ne yazık ki onunda bir türkçe versiyonu yok (www.frpnet.net adresindeki oyun.)
Kullanıcı avatarı
radalin
Üye
Üye

İleti Saruhan Mahmutoglu 22.03.2006, 17:47

Bu kadar uğraşıp yazmışsın sağol.Galiba türkçeleştirmek bana düştü
Kullanıcı avatarı
Saruhan Mahmutoglu
Üye
Üye

İleti murtaza 22.03.2006, 18:11

http://www.shadowtek.net/

iste bu site benim hayallerimin sitesi tema haric

yook yok anacim burada

hiiii cok güzeell yaaa

Sevgiyle
Kullanıcı avatarı
murtaza
Üye
Üye

İleti radalin 22.03.2006, 18:16

Sana çevrilmiş bir kısmı gönderirim, Ama üstünde değişiklik yapman gereken yerler var. Hele admin kısmını sıfırdan çevirmen gerekiyor.

(Sanırım sen benim siteme üye olmuştun. Eğer orada biraz karıştırdıysan, zaten ADR'nin (hatta bütün sitenin) biraz sıradışı bir çevirisi olduğunu fark etmişsindir. Bunun için gönül rahatlığı ile alın kullanın tepe tepe diyemiyorum. Bu aralarda çok ama çok yoğunum. Bunun içinde revize edip download a açmak gibi bir şansımda yok. Ama sana çevrilmiş dosyaları gönderirim.)

Shadowtek'in sitesi de çok abartı bir yer ya. Aradığın şeyi bulana kadar, ohooo. Ama işte bir test board u olduğu içinde normal. Ha ama bak onun kadar üyem olsun isterdim :)
Kullanıcı avatarı
radalin
Üye
Üye

İleti Pluton 22.03.2006, 18:16

LaLeCaN yazdı:http://www.shadowtek.net/

yook yok anacim burada

hiiii cok güzeell yaaa

Sevgiyle

nesi var ki :D
No CommEnT
Pluton
Üye
Üye

İleti radalin 22.03.2006, 18:18

Pluton yazdı:
LaLeCaN yazdı:http://www.shadowtek.net/

yook yok anacim burada

hiiii cok güzeell yaaa

Sevgiyle

nesi var ki :D

Nesi yok ki demek daha doğru olur :)
Kullanıcı avatarı
radalin
Üye
Üye

İleti Saruhan Mahmutoglu 22.03.2006, 22:04

Eyer bana diyorsan evet üye oldum mükemmel bir site.Valla yollarsan çok sevinirim.

Sitende RPG kısmındaki PvP savaşlarındaki modun aynısını arıyordum.O modun adı nedir acaba.Hani linki arena.php olan
Kullanıcı avatarı
Saruhan Mahmutoglu
Üye
Üye

İleti radalin 22.03.2006, 22:17

Moogie's RPG o modun ismi. Ama tek başına o modu bulabilir misin bilemeyeceğim.

En kısa zamanda sana dosyaları göndermeye çalışacağım.
Kullanıcı avatarı
radalin
Üye
Üye

İleti Saruhan Mahmutoglu 22.03.2006, 22:24

Kurulumu zor olan dimi ? :ühü

Eğer download linkini biliyorsan ekliyebilir misin acaba?
Kullanıcı avatarı
Saruhan Mahmutoglu
Üye
Üye

İleti murtaza 22.03.2006, 22:38

Bu sitedeki öncelikle
SU modülü istiyorum anacim

http://www.shadowtek.net/Forum/weblog

sonra

http://www.shadowtek.net/Forum/Pic_center.php

daha sonra

http://www.shadowtek.net/Forum/cms_view ... php?aid=6#

BULABILIRMISINIZ acaba?

Sevgiyle
Kullanıcı avatarı
murtaza
Üye
Üye

İleti purple 22.03.2006, 22:45

yaw bunları bilmiyorum fakat cback in rpg ile ilgili bir modu var. denemedim kurmadım ama bu ayarlarda ve güzel birşey olduğu kesin, cback hem güvenilir hem de iyi bir mod geliştirici
http://www.cback.de/cback_software/phpbb2mods.php
bu adreste en aşağıda cback rpg tools...
Kullanıcı avatarı
purple
Üye
Üye

Sonraki

İstek Bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir