[ HATA ] EXtreme Styles Bu hata daha önce alınmamış

"eXtreme Styles" gelişmiş stil modu ile ilgili konular.

[ HATA ] EXtreme Styles Bu hata daha önce alınmamış

İleti mastadon 01.02.2006, 21:12

Arkadaşlar kurarken hiç bir sorun yok.Admin panele geldiğim zaman sol taraftaki menülere,
Gelişmiş Stil
Ayarlar
Styles Management

ve alt tarafta ise ;

Tema Yönetimi
Menu

var buraya kadar sorun yok fakat belirttiklerimden herhangi birisine tıkladıgım zaman ,
Template->make_filename(): Error - template file not found: ../../xs_mod/tpl/frameset.tpl hatasını alıyorum nedir bu hata? :?
mastadon
Üye
Üye

İleti yigini 01.02.2006, 21:14

Moda ait dosyaları yeniden yollarsan sorun düzelir gibi.

Error - template file not found: ../../xs_mod/tpl/frameset.tpl
Kullanıcı avatarı
yigini
Üye
Üye

İleti mastadon 01.02.2006, 21:23

yigini yazdı:Moda ait dosyaları yeniden yollarsan sorun düzelir gibi.

Error - template file not found: ../../xs_mod/tpl/frameset.tpl

Arkadaşım attım ama yine aynı hatayı alıyorum.Modun içerisinde bulunan tpl klasörürünün içerisindeki dosyalarını /forum/templates/Lanparty/ nin içerisine attım.
Acaba bu dosyaları /forum/templates/Lanparty/admin/ içerisinemi atmam gerekiyordu?
Yada mod'un içerisinde bulunan tpl dosyasını direk /forum/templates/Lanparty/ nin içerisinemi atmam gerekiyor? (Ben sadece tpl klasörünün içerisinde bulunan dosyaları attım)
mastadon
Üye
Üye

İleti yigini 01.02.2006, 21:47

dosyalar ve klasörler aynı düzende atılmalı..

copy forumun kurulu olduğu dizin/admin/admin_xs.php to admin/admin_xs.php
copy forumun kurulu olduğu dizin/admin/xs_cache.php to admin/xs_cache.php
copy forumun kurulu olduğu dizin/admin/xs_chmod.php to admin/xs_chmod.php
copy forumun kurulu olduğu dizin/admin/xs_clone.php to admin/xs_clone.php
copy forumun kurulu olduğu dizin/admin/xs_config.php to admin/xs_config.php
copy forumun kurulu olduğu dizin/admin/xs_download.php to admin/xs_download.php
copy forumun kurulu olduğu dizin/admin/xs_edit.php to admin/xs_edit.php
copy forumun kurulu olduğu dizin/admin/xs_edit_data.php to admin/xs_edit_data.php
copy forumun kurulu olduğu dizin/admin/xs_export.php to admin/xs_export.php
copy forumun kurulu olduğu dizin/admin/xs_export_data.php to admin/xs_export_data.php
copy forumun kurulu olduğu dizin/admin/xs_frame_top.php to admin/xs_frame_top.php
copy forumun kurulu olduğu dizin/admin/xs_frameset.php to admin/xs_frameset.php
copy forumun kurulu olduğu dizin/admin/xs_import.php to admin/xs_import.php
copy forumun kurulu olduğu dizin/admin/xs_include.php to admin/xs_include.php
copy forumun kurulu olduğu dizin/admin/xs_include_import.php to admin/xs_include_import.php
copy forumun kurulu olduğu dizin/admin/xs_include_import2.php to admin/xs_include_import2.php
copy forumun kurulu olduğu dizin/admin/xs_index.php to admin/xs_index.php
copy forumun kurulu olduğu dizin/admin/xs_install.php to admin/xs_install.php
copy forumun kurulu olduğu dizin/admin/xs_style_config.php to admin/xs_style_config.php
copy forumun kurulu olduğu dizin/admin/xs_styles.php to admin/xs_styles.php
copy forumun kurulu olduğu dizin/admin/xs_uninstall.php to admin/xs_uninstall.php
copy forumun kurulu olduğu dizin/admin/xs_update.php to admin/xs_update.php
copy forumun kurulu olduğu dizin/admin/xs_main.cfg to admin/xs_main.cfg
copy forumun kurulu olduğu dizin/includes/template.php to includes/template.php
copy forumun kurulu olduğu dizin/language/lang_english/lang_xs.php to language/lang_english/lang_xs.php
copy forumun kurulu olduğu dizin/xs_mod/formIE.css to xs_mod/formIE.css
copy forumun kurulu olduğu dizin/xs_mod/images/button.gif to xs_mod/images/button.gif
copy forumun kurulu olduğu dizin/xs_mod/images/cellpic1.gif to xs_mod/images/cellpic1.gif
copy forumun kurulu olduğu dizin/xs_mod/images/cellpic2.jpg to xs_mod/images/cellpic2.jpg
copy forumun kurulu olduğu dizin/xs_mod/images/cellpic3.gif to xs_mod/images/cellpic3.gif
copy forumun kurulu olduğu dizin/xs_mod/images/cellpic4.gif to xs_mod/images/cellpic4.gif
copy forumun kurulu olduğu dizin/xs_mod/images/dot.gif to xs_mod/images/dot.gif
copy forumun kurulu olduğu dizin/xs_mod/images/spacer.gif to xs_mod/images/spacer.gif
copy forumun kurulu olduğu dizin/xs_mod/images/top_bg.gif to xs_mod/images/top_bg.gif
copy forumun kurulu olduğu dizin/xs_mod/images/top_bg2.gif to xs_mod/images/top_bg2.gif
copy forumun kurulu olduğu dizin/xs_mod/images/top_logo.jpg to xs_mod/images/top_logo.jpg
copy forumun kurulu olduğu dizin/xs_mod/style.css to xs_mod/style.css
copy forumun kurulu olduğu dizin/xs_mod/tpl/cache.tpl to xs_mod/tpl/cache.tpl
copy forumun kurulu olduğu dizin/xs_mod/tpl/clone.tpl to xs_mod/tpl/clone.tpl
copy forumun kurulu olduğu dizin/xs_mod/tpl/clone2.tpl to xs_mod/tpl/clone2.tpl
copy forumun kurulu olduğu dizin/xs_mod/tpl/config.tpl to xs_mod/tpl/config.tpl
copy forumun kurulu olduğu dizin/xs_mod/tpl/downloads.tpl to xs_mod/tpl/downloads.tpl
copy forumun kurulu olduğu dizin/xs_mod/tpl/edit.tpl to xs_mod/tpl/edit.tpl
copy forumun kurulu olduğu dizin/xs_mod/tpl/edit_data.tpl to xs_mod/tpl/edit_data.tpl
copy forumun kurulu olduğu dizin/xs_mod/tpl/edit_data_list.tpl to xs_mod/tpl/edit_data_list.tpl
copy forumun kurulu olduğu dizin/xs_mod/tpl/edit_file.tpl to xs_mod/tpl/edit_file.tpl
copy forumun kurulu olduğu dizin/xs_mod/tpl/export.tpl to xs_mod/tpl/export.tpl
copy forumun kurulu olduğu dizin/xs_mod/tpl/export2.tpl to xs_mod/tpl/export2.tpl
copy forumun kurulu olduğu dizin/xs_mod/tpl/export_data.tpl to xs_mod/tpl/export_data.tpl
copy forumun kurulu olduğu dizin/xs_mod/tpl/export_data2.tpl to xs_mod/tpl/export_data2.tpl
copy forumun kurulu olduğu dizin/xs_mod/tpl/frame_top.tpl to xs_mod/tpl/frame_top.tpl
copy forumun kurulu olduğu dizin/xs_mod/tpl/frameset.tpl to xs_mod/tpl/frameset.tpl
copy forumun kurulu olduğu dizin/xs_mod/tpl/ftp.tpl to xs_mod/tpl/ftp.tpl
copy forumun kurulu olduğu dizin/xs_mod/tpl/import.tpl to xs_mod/tpl/import.tpl
copy forumun kurulu olduğu dizin/xs_mod/tpl/import2.tpl to xs_mod/tpl/import2.tpl
copy forumun kurulu olduğu dizin/xs_mod/tpl/index.tpl to xs_mod/tpl/index.tpl
copy forumun kurulu olduğu dizin/xs_mod/tpl/install.tpl to xs_mod/tpl/install.tpl
copy forumun kurulu olduğu dizin/xs_mod/tpl/message.tpl to xs_mod/tpl/message.tpl
copy forumun kurulu olduğu dizin/xs_mod/tpl/style_config.tpl to xs_mod/tpl/style_config.tpl
copy forumun kurulu olduğu dizin/xs_mod/tpl/styles.tpl to xs_mod/tpl/styles.tpl
copy forumun kurulu olduğu dizin/xs_mod/tpl/uninstall.tpl to xs_mod/tpl/uninstall.tpl
copy forumun kurulu olduğu dizin/xs_mod/tpl/update.tpl to xs_mod/tpl/update.tpl
copy forumun kurulu olduğu dizin/xs_mod/tpl/update2.tpl to xs_mod/tpl/update2.tpl
copy forumun kurulu olduğu dizin/xs_mod/tpl/xs_footer.tpl to xs_mod/tpl/xs_footer.tpl
copy forumun kurulu olduğu dizin/xs_mod/tpl/xs_header.tpl to xs_mod/tpl/xs_header.tpl
Kullanıcı avatarı
yigini
Üye
Üye

Cvp: [ HATA ] EXtreme Styles Bu hata daha önce alınmamış

İleti mastadon 01.02.2006, 22:23

Yahu herşey doğru ama olmuyor bir türlü kafayı yiyecem vallaha.
2.0.19
Lanparty

Mod hk.
eXtreme Styles mod 2
MOD Version: 2.3.1

Arkadaşım bir sorumda şu olacak şu Chmod ''777'' hakkında bilgi verirmisin.Tam olarak nereye uygulayacağım bunu.Belkı hata buradan kaynaklanıyordur.
mastadon
Üye
Üye

İleti yigini 01.02.2006, 22:29

seninki yanlış upload gibi. Hatan chmod dan değil. ama /cache klasörünün izinleri 777 olacak. cache klasörüne sağ tıkla chmod 777 yap.
Kullanıcı avatarı
yigini
Üye
Üye

İleti mastadon 01.02.2006, 22:49

Benim yaptıklarım;

contrib\cash_mod içerisinde bulunan classes_cash klasörünü ftp ile ana sayfaya attım.

contrib\uninstall \ template var bide bunu ne yapacağımı bilmediğim için ellemedim.

Birde açıklama var yanında ;
The provided Files/Directories are:

- uninstall
Original template.php that you can use to uninstall this mod.
- cash_mod
Altered version of cash mod classes_cash.php for cash mod 2.2.2 that is compatible with this mod (thanks to DMaJ007 for contribution)
- lang_*
Translations. Upload it to directory "language" on your forum.

Root içerisinde bulunanları ise ;

Admin'i Admine

İncludes'i includes'e

Lang.Eng.'takini lang.Eng 'e

root\xs_mod\images'dakileri /forum/templates/Lanparty/images/ ' e

( cellpic1 , cellpic2 , cellpic3 , cellpic4 'ü ise kendi orjinal dosyalarımla değiştirdim yoksa forum ana sayfasına girdiğimiz zaman bazı bölümlerde değişik renkler çıkıyordu. )

root\xs_mod\tpl 'dekileri /forum/templates/Lanparty/ ' e

\root\xs_mod 'ta bulunan formIE yi ve style klasörlerini /forum/templates/Lanparty/ klasörüne attım.

Mod dosyasında birde

COPYING klasörü var onuda /forum/docs/ dosyasının içerisine attım.

chmod olayını ise ana sayfada bulunan cache dosyasını sağ tıklayıp değeri dediğiniz gibi 777 yaptım.

Yaptıklarımda herhangib ir hata varmı?
mastadon
Üye
Üye

İleti yigini 01.02.2006, 23:53

xs_mod klasörünü direk klasör olarak forumun bulunduğu klasöre atacaksın.. burada hatan var.

contrib ile ilgili bir işlem yapmana gerek yok yalnızca root klasöründekiler lazım sana.. copying dosyasıylada işin yok bu dosya lisanslama ile ilgili bilgiler içerir.
Kullanıcı avatarı
yigini
Üye
Üye

İleti mastadon 02.02.2006, 00:53

yigini yazdı:xs_mod klasörünü direk klasör olarak forumun bulunduğu klasöre atacaksın.. burada hatan var.

contrib ile ilgili bir işlem yapmana gerek yok yalnızca root klasöründekiler lazım sana.. copying dosyasıylada işin yok bu dosya lisanslama ile ilgili bilgiler içerir.

Teşekürler kardeş şimdi oldu.
mastadon
Üye
Üye

Cvp: [ HATA ] EXtreme Styles Bu hata daha önce alınmamış

İleti Deathtrip 04.04.2006, 00:56

Resim

ahanda resimli anlattım.. benzer bir sorunda benim başıma geldi.. bağlı bulunduğu link çok saçma :shock: ne yapabilirim.. ayrıca belirteyim, ben phpnuke kullanıyorum, bu da ona entegre olan phpbb 2.0.17 forumu.. yardımlarınızı bekliyorum..
Deathtrip
Üye
Üye

İleti Vinsanity 04.04.2006, 09:57

php-nuke için buradan destek alamazsın. Nukede çalışığ çalışmadığı konusunda da bir fikrim yok
Kullanıcı avatarı
Vinsanity
Üye
Üye

İleti Deathtrip 04.04.2006, 10:42

Vinsanity yazdı:php-nuke için buradan destek alamazsın. Nukede çalışığ çalışmadığı konusunda da bir fikrim yok

aslına bakacak olursan, bu sorunum nuke ile değil... tamamen phpbb ile alakalı! ama arada dipnot olarak düşmek istedim sadece... bu arada, nuke'ye entegre edilen zaten phpbb değilmi? yoksa benmi yanlış bilgi sahibiyim! :roll: teşekkürler!
Deathtrip
Üye
Üye

İleti Simuzer 04.04.2006, 12:02

Mutasyon geçirmiş bir PhpBB... Tamamen kodlamalar farklı. Çünkü Phpnuke ve phppost'ta phpbb bir mod olarak kurulur.
Kullanıcı avatarı
Simuzer
Geliştirme Grubu
Geliştirme Grubu

eXtreme Styles

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir