Php plus ta beyaz sayfa

"premodded/geliştirilmiş sistemler" ile ilgili soru(n)lar ve tartışmalar.

Php plus ta beyaz sayfa

İleti potomya 21.11.2005, 17:12

Dün çalışan sitemde bugün bembeyaz bir sayfa açılıyor.. Session u phpmyadminden boşalt diyerek boşaltıyorum olmuyor. CHMOD ayarlarını bu sitede verilen bilgilere göre düzenledim yine olmadı. İndex ve portal php yi değiştim yine olmadı. Phpbb plus ve 2.0.17 paketini kullanıyorum
yardımcı olabilirseniz çok sevineceğim.. :(
potomya
Üye
Üye

İleti Vinsanity 21.11.2005, 17:23

Hostunla ilgili olmasın sakın? Görüştünmü hiç host sahibi bile?
Kullanıcı avatarı
Vinsanity
Üye
Üye

Cvp: Php plus ta beyaz sayfa

İleti potomya 21.11.2005, 17:27

Host la ne sorun olabilir ki? normalde çalışıyordu düne kadar tabi.. gerçi türkticaret.net in ne yapacağı belli olmaz ya neyse.. Ama söylenenleri yapıyorum düne kadar çalışan site şimdi neden çalışmaz. Hem hata gibi bişeyde yok. Bir hata verse ararız buluruz belki ama bembeyaz sayfa ne olur yardımcı olun :( :( :(
potomya
Üye
Üye

İleti Vinsanity 21.11.2005, 17:35

Bende onu demeye çalışıyorum zaten. Hiç bişey olmadan gittiyse siten ya birileri hacklemeye çalışmıştır ya da hostla ilgi bi problemdir. Sen bişi yapmadıktan sonra phpBB de neden problem olsun.
Kullanıcı avatarı
Vinsanity
Üye
Üye

İleti XeNo 21.11.2005, 19:19

Hostunla görüşmen doğru yol. Peki neden?
PHP sürümünü kontrol ettirmek için... 5.x'e geçmiş olma ihtimalleri %90 gibi bir şey. Hostunun PHP4.x'e geçmesini istemelisin. Ya da phpBBPlus'ın PHP5.x sürümüne uyumlu versiyonunu aramalısın ki zannedersem bu yoktu.
Kolay gelsin...
Kullanıcı avatarı
XeNo
Üye
Üye

İleti kikker 21.11.2005, 22:32

includes/functions_categories_hierarchie.php Ac

Asagidaki kodu bul
Kod: Tümünü seç
define('CACHE_TREE', true);

ve asagidaki kodla degistir
//define('CACHE_TREE', true);

Forum normal calisir hale gelir
kikker
Üye
Üye

İleti gökhan 21.11.2005, 22:44

eee çalıştımı :) çalışmadıysa birde makinana indir appserv veya başka birşey kur localde çalıştır bakalım hosttanmı sendenmi anlayalım.
Kullanıcı avatarı
gökhan
Üye
Üye

İleti potomya 22.11.2005, 09:49

arkadaşlar anlatmak istediğim site hostta bi haftadır çalışıyordu hack olayı olduğunu sanmıyorum. geçende kurmuştum yine aynı olmuştu. Bir hafta çalışıp bir hafta sonra bir anda gitmesi normalmi? Bugün hosting firmasını arıyacağım umarım çözülür. canver.net e baktım yine sorunlar aynı ama cevapları verilmemiş yani böyle bir sorun var ve çoğu kişi yeniden yüklemek zorunda kaldı bir hata varsa çözülmesi gerekir dimi :?
potomya
Üye
Üye

İleti gökhan 22.11.2005, 09:53

kikker yazdı:includes/functions_categories_hierarchie.php Ac

Asagidaki kodu bul

birde bu ardakadaşın dedigini denedinmi portal kullanmıyorum fakat başına gelmiş gibi kesin bir çözüm sunmus gibi görünüyor.
Kullanıcı avatarı
gökhan
Üye
Üye

İleti kikker 22.11.2005, 14:43

potomya yazdı:arkadaşlar anlatmak istediğim site hostta bi haftadır çalışıyordu hack olayı olduğunu sanmıyorum. geçende kurmuştum yine aynı olmuştu. Bir hafta çalışıp bir hafta sonra bir anda gitmesi normalmi? Bugün hosting firmasını arıyacağım umarım çözülür. canver.net e baktım yine sorunlar aynı ama cevapları verilmemiş yani böyle bir sorun var ve çoğu kişi yeniden yüklemek zorunda kaldı bir hata varsa çözülmesi gerekir dimi :?
Basimdan defalarca Gecti Normal Forum calisirken Hicbir degisiklik yapmadan beyaz sayfa cikiyor
Benim dedigimi Yaparsan Duzelip normal Halinde Calismaya baslar Bende en az 10 sefer basimdan gecti yeni plus kurdugumda her seferinden bu sekilde Duzelttim
kikker
Üye
Üye

İleti potomya 22.11.2005, 18:45

Asagidaki kodu bul

DEBUG MODE

SQL Error : 1030 Got error 12 from storage engine

SELECT aa.forum_id, g.group_id, g.group_name FROM phpbb_auth_access aa, phpbb_user_group ug, phpbb_groups g WHERE aa.auth_mod = 1 AND g.group_single_user = 0 AND g.group_type <> 2 AND ug.group_id = aa.group_id AND g.group_id = aa.group_id GROUP BY g.group_id, g.group_name, aa.forum_id ORDER BY aa.forum_id, g.group_id

Line : 587
File : functions_categories_hierarchy.php

yapınca bu hatayı verdi host firmasıyla görüştüm php5x e geçmemişler daha şimdi hata var aradığımı buldum ama yapamıyorum :(
potomya
Üye
Üye

İleti XeNo 22.11.2005, 19:25

Asagidaki kodu bul

categories hierarchy modundaki hatayı düzeltmişsin sanıyorum sen ama tabi ki kısmen.
Eğer bu kodlar nedeniyle oluyorsa bu hata (zannetmiyorum ama) aşağıdaki değişiklikleri de yap o halde :

/*
define('CACHE_WORDS', true);
define('CACHE_THEMES', true);
*/
Kullanıcı avatarı
XeNo
Üye
Üye

İleti XeNo 22.11.2005, 19:33

potomya yazdı:yapınca bu hatayı verdi host firmasıyla görüştüm php5x e geçmemişler daha şimdi hata var aradığımı buldum ama yapamıyorum :(

Bunun için öncelikle tablolarını onarmayı dene. Böyle bir hata ben hayatımda ilk kez görüyorum. phpBB Plus ile zaten ilişkili değilim ama böylesini ilk kez görüyorum. Tabloları onarmayı denemen sana yapabileceğim tek tavsiye.
Ama hostundan kaynaklanan bir sorun gibi duruyor. Sanki vt'da yer yokmuş gibi. Ya da veritabanında bir sorun var gibi. Tam emin değilim.
Kolay gelsin...
Kullanıcı avatarı
XeNo
Üye
Üye

İleti potomya 22.11.2005, 19:59

Alakanıza sonsuz teşekkürler..
phpmyadmin den session u boşalttım düzeldi.. Şu anda sorun yok ve çalışıyo.. yavaş yavaş öğreniyoruz :oops: Peki bu sorun muydu hata mıydı
editörlerden birisi bunu tam olarak yazarsa sanırım birçok arkadaşımız bu bilgiden faydalanacaktır..
potomya
Üye
Üye

İleti 3L3cTRic 23.11.2005, 21:08

XeNo yazdı:

Asagidaki kodu bul

categories hierarchy modundaki hatayı düzeltmişsin sanıyorum sen ama tabi ki kısmen.
Eğer bu kodlar nedeniyle oluyorsa bu hata (zannetmiyorum ama) aşağıdaki değişiklikleri de yap o halde :

/*
define('CACHE_WORDS', true);
define('CACHE_THEMES', true);
*/

Allah razı olsun bu kodu bulan arkadatan bütün sorunum halloldu valla ellerinize kollarınıza sağlık yaa..
Kullanıcı avatarı
3L3cTRic
Üye
Üye

İleti XeNo 23.11.2005, 21:12

potomya veritabanında yer yokmuş gibi demiştim ya meğerse o sessions tablosu imiş. Neyse sorunun halloldu ise sorun yok.
3l3ctric rica ederiz.
Kolay gelsin hepinize...
Kullanıcı avatarı
XeNo
Üye
Üye

İleti Sezerimcom 28.11.2005, 00:26

Asagidaki kodu bul

Cok cok tesekkürler ayni Sorunu bende simdi yasadim, senin bu verdigin kodu deyistirdim, Site acildi!
Sezerimcom
Üye
Üye

İleti balalayka 13.12.2005, 20:12

Sezerimcom yazdı:

Asagidaki kodu bul

Cok cok tesekkürler ayni Sorunu bende simdi yasadim, senin bu verdigin kodu deyistirdim, Site acildi!

abi bugun bende bu konuyla ilgili bir başlık açmıştım canvere ve iki kez yuklemiştim plusu yönetici bir arkadaşın da önerisi üzerine host firmamla konuştum derken oda beni buraya yönlendirdi burada biraz daha araşitırdım ve bu başlığı gördum ne bilim şu an aynı hata bendede var hayatımda bembeyaz bi sayfa açıldı hemde kendi forum adresimle :) şti den ne ftp ye ne cpanele giremiyor upload edemiyor duzenleyemiyorum eve gidince il işim sanırım bu olacak umarım bendede düzelir

herkese konu ile ilgili bilgileri ve deneyimleri için teşekkür eederimm
Kullanıcı avatarı
balalayka
Üye
Üye

İleti balalayka 14.12.2005, 01:47

potomya yazdı:Alakanıza sonsuz teşekkürler..
phpmyadmin den session u boşalttım düzeldi.. Şu anda sorun yok ve çalışıyo.. yavaş yavaş öğreniyoruz :oops: Peki bu sorun muydu hata mıydı
editörlerden birisi bunu tam olarak yazarsa sanırım birçok arkadaşımız bu bilgiden faydalanacaktır..

session u boşalttım derken buraya nereden giriyosun üstat yaw
ben cpanel +mysql +database +php my admin buraya kadar geliyom ama session denen olayı anlamadım ayrıca yukarıdaki gerekli kod değişikliklerini yaptım
şu session olayını açıklarsan bi de onu deniyim yaw
Kullanıcı avatarı
balalayka
Üye
Üye

İleti yigini 14.12.2005, 02:12

phpmyadmin de tablolar listelernirken, phpbb_sessions tablosunu işaretle altta seçili tabloyu boşalt/empty var. Silme sakın boşalt.
Kullanıcı avatarı
yigini
Üye
Üye

Sonraki

Premodded

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir