Kurulum Sorunu

Kurulum, güncelleme, taşıma ilgili soru(n)lar.

Kurulum Sorunu

İleti alpertunga 28.11.2005, 20:12

Arkadaşlar selam. Ben php'ye merak sarmış garip bi hukukçuyum. phpBB'yi kurmaya çalıtım. olmadı. Burada yönetici bi arkadaşa mail gönderdim. burayı tavsiye etti. şimdi phpBB'nin türkçesini de yükledim. ama sorun hep aynı.

Veritabanı sunucu adresi: localhost
Veritabanı adı: .......................................YOK.......
Veritabanı kullanıcı adı: benim adım
Veritabanı şifresi: ...................................YOK.......
Veritabanı tablo önadları:phpBB_

Yönetici Ayarları

Yönetici e-posta adresi: benim e-posta adresim
Alan Adı: localhost
Sunucu portu: 80
Yazılım yolu: /frm/
Yönetici kullanıcı adı: benim adım
Yönetici şifresi: yazacağım şifre
Yönetici şifresi [ onay ]: ve yukarıdaki şifreye onay

Arkadaşlar sıkıntım veri tabanı adını bilmiyorum. Şifre ne şifesi. kafamdan mı yazacağım.. Ben PHP ayarlarını beceremedim ve EasyPHP 1.8 diye bi program yükledim. Bu program, sağolsun, benim yerime apache'yi MySQL'u ve diğerlerini kurdu ama veri tabanı adı ne ve neyin şifresi bilmiyorum. Bana yardım ederseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler. İyi çalışmalar
Kullanıcı avatarı
alpertunga
Üye
Üye

İleti Curtis 28.11.2005, 20:55

Dostum Yönetimin işine karışmak istemem ama bunun içinde bu sitede bölümler var;

http://www.canver.net/viewforum.php?f=24
Kullanıcı avatarı
Curtis
Üye
Üye

İleti radalin 28.11.2005, 20:58

localhost/mysql/ yaz tarayıcına. Oradan bir veritabanı yarat. Default olarak veritabanı admin ismi root tur. Ondan sonra zaten istediğin bilgileri saip oluyorsun. Şifre bölümünü de boş bırak.
Kullanıcı avatarı
radalin
Üye
Üye

İleti XeNo 28.11.2005, 23:41

alpertunga selamlar. Sana burayı tavsiye eden bendim bu arada =). Hoşgeldin aramıza.
Öncelikle şu makaleyi oku bence. Biraz da ben bir şeyler söyliyeyim :
Orada veritabanı adı dediği senin kendi oluşturduğun veritabanı adı. Onu phpMyAdmin ya da benzeri veritabanı yöneticileri yardımıyla oluşturacaksın. Bu veritabanı yönetici programlarında genelde Türkçe dil seçeneği de var. Yani zorlanacağını zannetmem. Veritabanı adını girip 'Veritabanı Oluştur'a tıklıyorsun ve yeni veritabanı oluşturulmuş oluyor.
Veritabanı kullanıcı adı ve şifresi de yine programları kurarken belirlediğin şifre ve kullanıcı adı. Eğer takılırsan tekrar sorabilirsin bizlere.
Kolay gelsin...
Kullanıcı avatarı
XeNo
Üye
Üye

Cvp: Kurulum Sorunu

İleti alpertunga 29.11.2005, 22:05

arkadaşlar bu forumda daha çok yeniyim.teşekkür burada yeri mi bilmiyorum ama ilginizden ötürü hepinize çok teşekkür ederim. şimdi başarmak için kendimde daha büyük bir güç duyuyorum. eksik olmayın :)
Kullanıcı avatarı
alpertunga
Üye
Üye

Kurulum, Güncelleme, Taşıma

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir