Forumlarda Büyük Harf Kullanımı

Site ile ilgili konular.

Forumlarda Büyük Harf Kullanımı

ALEXIS
21.10.2005, 05:50

Bazı üyelerimiz hala büyük harf kullanmakta, özellikle yeni üye arkadaşlarımız. Sitemizde büyük harf kulllanımı gerekmedikçe yasaktır.

Örnek vericek olursak;

Mesela bir arkadaş yardım istiyor, ve konuya şu şekilde bir başlık yazmış;

"phpBB HAKKINDA YARDIM İSTİYORUM!" Bu şekilde olmamalıdır!

"phpBB Hakkında Yardım İstiyorum!" şeklinde olmalıdır!

Ha büyük harf kullanmak gerekti. Mesela şöyle durumlarda büyük harf kullanımı serbesttir;

AMD, INTEL gibi kelimeleri büyük harfle yazmak doğrudur, buna birşey diyemeyiz.

Gereksiz yere büyük harf kullanımı hem göze hoş gelmiyor, hemde forum kuralları dahilince yasak. O yüzden forumlarda lütfen büyük harf kullanmayalım.
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İleti Emexci 20.05.2006, 11:15

Buna ek olarak;

B yerine ß niye kullaniliyor ? anlamis degilim ve lütfen bunu tekrarlamiyalim.
yardiiim, olmuyooo ama, yaw , ya peqi(peki olmali) gibi kelimeler bence haddinden fazla gereksiz ve kullanmamaya gayret gösterelim

"Bunu nasil düzeltirim ?" olacakken bazi arkadaslar "BuNu NaSiL DüZeLTiRiM ?" gibi yapiyo lütfen bunu tekrarlamayalim. anlami olmayan bi yazi türünü kullanmanin bi özelligi bence yok.

Kimseye özel bi tavir yok . kurallar acik ve net sitenizde ve heryerde düzgün Türkce kullanmaya gayret edelim.

Bu bi farklilik gercekten yaratmiyor. yardim istemesini nasil düzgün yaparsaniz okadar basit ve hizli cevap alirsiniz.

Saygilar.
Kullanıcı avatarı
Emexci
Üye
Üye

ALEXIS
20.05.2006, 20:23

İşte onu kurallarda özellikle yazdım, kesinlikle yasaktır diye, IRC dili, lamer Türkçesi...
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

Site Hakkında

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir