Site adresinizi güncelleyin

Pano Kuralları, Yenilik ve Duyurular. Site ve pano kullanımı ile ilgili bilgiler.

Site adresinizi güncelleyin

ALEXIS
15.06.2006, 02:00

Tüm kullanıcıların site adresi bölümü temizlenmiştir, bundan önce kayıt olan ve yeni kayıt olacak kullanıcılar hesap bilgilerindeki "Web sitesi" bölümüne phpBB yazılımının kurulu olduğu sitelerinin adresini yazmaları gerekmektedir. Kurulu bir phpbb panonuz yok veya kendi makinenizde çalışıyorsanız, farklı bir site yazmak yerine boş bırakınız.

Hesap bilgilerinde, site adresinde phpbb olmayan bir adres veya yanlış bilgi yazanlara, phpBB İmza Konusu yazısında detaylı olarak anlatılan maddeleri ihlal edenlere yönetim olarak yardım etmeme kararı almıştık.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Site & Pano Kuralları na eklenen yeni madde:

A. Üye Kayıt

2. Hesap bilgilerindeki "Web sitesi" bölümüne phpBB yazılımının kurulu olduğu sitelerinin adresini yazmanız gerekmektedir. Kurulu bir phpbb pononuz yok veya kendi makinenizde çalışıyorsanız, farklı bir site yazmak yerine boş bırakınız.
En son
ALEXIS
tarafından, 17.06.2006, 11:30 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 değişiklik yapıldı.
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İleti bandelas 15.06.2006, 22:08

Evet İyi fikir emeğe saygı olması gerekir..
Kullanıcı avatarı
bandelas
Üye
Üye

ALEXIS
15.06.2006, 22:18

natteri yazdı:Benim Türkçe çeviri paketim Canver'e ait değil diye yardım alamayacakmıyım ben şimdi...

Sevgili natteri, imza konusunu okudunuz mu acaba? Şöyle başlıyor:

canver.net olarak phpBB yazılımı için hazırlamış olduğumuz Türkçe dil dosyalarındaki imzaların özellikle değiştirilmesinden rahatsızlık duymaktayız

Yazı ve kuralı değiştirdim, yeniden okuyun !
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İleti balalayka 16.06.2006, 12:11

natteri yazdı:
- Pano'nun aşağısındaki "Türkçe Çeviri: canver.net" yazısını ve linkini değiştirebilir miyim?

Bu yazıyı anlam kavramı değişmeyecek şekilde değiştirebilirsiniz örnek olarak "Türkçe Çeviri: canver.net" yazısının linkini değiştirmeden "TR Çeviri: canver.net" gibi çevirebilir, kısaltabilirsiniz. Onun dışında linkin değiştirilmesi "Türkçe Çeviri: www.siteadiniz.com" gibi birşey yazılması sonucunda herhangi bir yasa bulunmamasına rağmen "canver.net Türkçe phpBB Destek" sitesinden hiç bir yardım bekleyemezsiniz. Kara listeye eklenmeniz de olasıdır.

Evet okudum bu yazıyor...

Bende sonuçta "Türkçe Çeviri: www.siteadiniz.com" yazmıyor... Türkçe çeviriyi aldığım sitenin adı yazıyor...

Aslında ben söylemek istediğimi anlatamıyorum sanırım. Mesela diyelim ki ben türkçe çeviriyi oturdum kendim yazdım... Bu durumda da oraya "Türkçe Çeviri: Bana aittir" diye yazma hakkına sahibim.

Asıl demek istediğim phpBB konusunda yardım alabilmek için sizin Türkçe çeviri paketinizi kullanmayı zorunlu kılıyorsunuz. Bu yanlış bir uygulama bana göre... İnsanların özgürlüğünü sınırlıyorsunuz..

Olur da ben sizin paketi indirmiş ve yüklemiş olurum ve orada değşiklik yaparım o zaman yardım etmeyin tabiki haklısınız. Ancak sizin kuralınıza göre aşağıda "Türkçe Çeviri: canver.net" yazmıyorsa kesinlikle yardım etmiyoruz anlamı çıkıyor...

aynen katılıyorum ...
Kullanıcı avatarı
balalayka
Üye
Üye

İleti CeNK 16.06.2006, 12:33

Konu saptırılmasın
YÖNETİCİ gayet açık bir dille anlatmış.

TR çevirisi kime aitse onun yazılı olması yeterlidir.
Eğer canver in TR dosyası ise Canver imzasını silemezsiniz.
Ama başkasına ait bir TR çevirisi ise onu silip yerine Canver de yazmamalısınız.

keza gene canverın yada başka birisinin TR dil dosyası ise bunları silip kendi isminizide yazmazsınız.
Template dosyaları içinde geçerlidir bu.

phpBB Group un imzasına zaten dokunmayacaksınız.
Kullanıcı avatarı
CeNK
Üye
Üye

İleti Napster 16.06.2006, 20:20

Kendi türkçe dil dosyalarıyla karşılaştırırlar sanırım :? Arkadaşlar konuyu iyice dağıttınız.Bu kadar uzatmaya gerek yoktu.Gereken bilgiler ALEXIS tarafından belirtilmiş.
En son Napster tarafından, 16.06.2006, 20:30 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Napster
Kullanıcı avatarı
Napster
Üye
Üye

İleti CeNK 17.06.2006, 00:13

KONU KESİN ve NET!!!!

phpBB imzalarını silen kimseye bundan sonra YARDIM YOK!

İmzaları silmeyin.
Bu imza canver olur yada direk phpBB group olur.

Bir sorununuz olduğunda ilk bakılacak yer WEB SİTENİZDİR.

Eğer orada imzalara ve emeği gecenlere bir müdahaleniz olursa bizden ve en başta kendi adıma konuşmam gerekirse benden YARDIM BEKLEMEYİN!

Bu başlık ve alt mesjları temizlenmiştir.
Kullanıcı avatarı
CeNK
Üye
Üye

Cvp: Site adresinizi güncelleyin

İleti elvis 17.06.2006, 09:33

ALEXIS yazdı:Kurulu bir phpbb ponunuz yok veya kendi makinenizde çalışıyorsanız, farklı bir site yazmak yerine boş bırakınız.

Yukarıda bir yazım hatası var. Bilgilerinize.
Kullanıcı avatarı
elvis
Üye
Üye

İleti ThE_Unforgiven 17.06.2006, 11:26

İlginç birşey olmuş açıkça söylemek gerekirse.Peki ne zamana kadar güncellememiz gerekiyor porfillerimizi?

Eğer sitem var ama yazmak istemiyorsam ne olacak?
Kullanıcı avatarı
ThE_Unforgiven
Üye
Üye

İleti yigini 17.06.2006, 17:32

"farklı bir site yazmak yerine boş bırakınız."
Kullanıcı avatarı
yigini
Üye
Üye

Cvp: Site adresinizi güncelleyin

İleti yigini 17.06.2006, 17:34

elvis yazdı:
ALEXIS yazdı:Kurulu bir phpbb ponunuz yok veya kendi makinenizde çalışıyorsanız, farklı bir site yazmak yerine boş bırakınız.

Yukarıda bir yazım hatası var. Bilgilerinize.

düzeldi.
Kullanıcı avatarı
yigini
Üye
Üye

Kurallar & Duyurular

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir