phpbb plus dan phpbb ye geçiş yapmak

phpbb2.de plus ile ilgili soru(n)lar ve tartışmalar.

İleti silent_imploring 17.06.2006, 00:19

Olduğunu göstermek ve yardım etmek için resimli anlatıyorum buyrun isyeten takip etsin.

Kafamda şöyle bir fikir oluştu. Mantığı kavramak açısından anlamnız önemli.

Önce bir plus kuracağım. Sonra başka bir database'de salt phpBB kuracağım. Plus'ta daha önce bahsettiğimiz değişiklikleri yapacağım, sonra 2 tane myadmin açacağım.

myadmin'e gelip

plus'un

phpbb_themes_name ve phpbb_themes ile salt'ın phpbb_themes_name ve phpbb_themes 'inin aynı olmasını sağlayacağım.

Bunu yaparken daima salt'tan plus'a geçireceğim.

En son olarak yine 2 tane myadmin açıkken;

plus'un tüm table'larını seçeceğim ve salt'ta bulunan table'ların tick'ini kaldırağım. Böylece tüm tablolar, mesajlar, dosyalar, PM'ler kalsın, hata çıkmasın.

Önce Plus forum kuruyorum. Bir kaç değişiklik yapıyorum ki mesaj üye ve forumun değişmediğini gösterelim.

Plus'u phpBB2 olarak kurdum. 3 üye 3 Forum 3 başlık ve 3 cevap yazdım.

Bu arada tek pislik olsun diye plus 2.0.20 iken salt'ı 2.0.21 kuracağım. Sorun çıkmadığını görün diye :) :D

Resim

--> Salt kurduğumun resmini koymuyorum çünkü gerek duymuyorum.

Şimdi plus klasörü olan phpBB2'nin içini boşaltma vaktidir!!

Resim

işte boşaldı!

Resim
Şimdide salt phpBB dosyalarını, yeniden zipten çıkarttığımız(güvenlik için) phpBB 2.0.21'den alıyor ve plus klasörü olan phpBB2 'ye atıyoruz.

Fakat şu klasörleri almıyoruz.

:-1: install
:-1: contrib .

ve şu dosyada yolda kalıyor.

:-1: config.php

şimdi bakın sitemize girmek işteyince nasıl bir hata veriyor ve biz nasıl tamir ediyoruz.

Önce hatanın resmi ;

Resim

Şimdide tasarladığım gibi yapıyorum...

Myadmin'lerimi açıyor ve eşliyorum...

Resim

Gördüğünüz gibi farklılar. Hepsini eşlemezseniz. Subblack gibi bir forumla karşılaşabilirsiniz :D :evil:

Plus'un themes'inin Son hali böyle oluyor ;

Resim

ve sitemizi yenileyince bu görüntüye kavuşuyoruz

Resim

Fakat daha işimiz bitti demedim fark ettiyseniz 8)

Plus DataBase'sini temizlemek zorundayız. Çünkü zaten asıl yavaşlatan karmaşık ve çoklu database'miz di değil mi?

Bakın korumanız gereken database'ler.

Ve eğer album falan kuracağım diyorsanız ilgili Modülleirn databaselerini silmeyinki veri kaybına uğramayasınız..

phpbb_auth_access
phpbb_banlist
phpbb_categories
phpbb_config
phpbb_confirm
phpbb_disallow
phpbb_forum_prune
phpbb_forums
phpbb_groups
phpbb_posts
phpbb_posts_text
phpbb_privmsgs
phpbb_privmsgs_text
phpbb_ranks
phpbb_search_results
phpbb_search_wordlist
phpbb_search_wordmatch
phpbb_sessions
phpbb_sessions_keys
phpbb_smilies
phpbb_themes
phpbb_themes_name
phpbb_topics
phpbb_topics_watch
phpbb_user_group
phpbb_users
phpbb_vote_desc
phpbb_vote_results
phpbb_vote_voters
phpbb_words

Kod: Tümünü seç
Aşağıdaki komutu uygulamak istediğinizden emin misiniz?  :
DROP TABLE `phpbb_acronyms`, `phpbb_album`, `phpbb_album_cat`, `phpbb_album_comment`, `phpbb_album_config`, `phpbb_album_rate`, `phpbb_album_sp_config`, `phpbb_anti_robotic_reg`, `phpbb_attach_quota`, `phpbb_attachments`, `phpbb_attachments_config`, `phpbb_attachments_desc`, `phpbb_banner`, `phpbb_banner_stats`, `phpbb_bookmarks`, `phpbb_captcha_config`, `phpbb_color_groups`, `phpbb_ct_filter`, `phpbb_ct_viskey`, `phpbb_ctrack`, `phpbb_extension_groups`, `phpbb_extensions`, `phpbb_flags`, `phpbb_forbidden_extensions`, `phpbb_hacks_list`, `phpbb_jr_admin_users`, `phpbb_kb_articles`, `phpbb_kb_categories`, `phpbb_kb_config`, `phpbb_kb_results`, `phpbb_kb_types`, `phpbb_kb_votes`, `phpbb_kb_wordlist`, `phpbb_kb_wordmatch`, `phpbb_link_categories`, `phpbb_link_config`, `phpbb_links`, `phpbb_news`, `phpbb_pa_auth`, `phpbb_pa_cat`, `phpbb_pa_comments`, `phpbb_pa_config`, `phpbb_pa_custom`, `phpbb_pa_customdata`, `phpbb_pa_download_info`, `phpbb_pa_files`, `phpbb_pa_license`, `phpbb_pa_mirrors`, `phpbb_pa_votes`, `phpbb_plus`, `phpbb_portal`, `phpbb_profile_fields`, `phpbb_quota_limits`, `phpbb_shout`, `phpbb_stats_config`, `phpbb_stats_modules`, `phpbb_topic_view`;
?

diyor bizde evet diyoruz. Ama genede bi göz gezdirin LÜTFEN GERİ DÖNÜŞÜ OLMAYACAK!

SQL sorgunuz başarıyla çalıştırılmıştır diyor. Bizde forumumuzun son haline bakıyoruz 8) 8) 8)

Resim

Galerideki resimleri birliklte incelemek isterseniz plustannormale adlı galerimin adresi;

http://www.filehigh.com/viewgallery.php?f=20850

Emeğe saygı :+1: sizin için randevuma geç kaldım :lol: :scared:

Bu arada yapamayan varsa yardımcı olabilirim inş.

Selametle
Kullanıcı avatarı
silent_imploring
Üye
Üye

İleti emrearslan87 18.06.2006, 11:34

çok teşekkürler inceleyelim
emrearslan87
Üye
Üye

İleti sabri ünal 08.07.2006, 01:10

başlık bölündü ve önemli yapıldı,

bu arada bu işlemin bence ön kısmı, eksik kalan kısımları şöyle sıralayabilirim

user tablosuna girdirilen değerler temizlenmiyor
config tablosuna girdirilen değerler temizlenmiyor
forum tablosuna girdirilen değerler temizlenmiyor...

bunlar kesin, bunun yanında diğer tablolar da da değişiklik yapılıyor, sürümden sürüme değiştiği için bunları kesin olarak söylemek zor, fakat bu işlemden sonra siz phpBB ile plustan çevirdiğiniz tabloları karşılaştırabilirsiniz ve gereksiz satırları, sütunları ve columnleri temizleyebilirsiniz...

yine plus için bu işlemi otomatik yapan bir dosya bulduydum, fakat eski sürümler için olduğundan pek işe yaramamıştı...

paylaşım için ellerine, dillerine sağlık ustam, başlığı geç farkettim :)
Mutluyum, biraz komedi takılıyorum! sakın kızmayın yakında geçer, sebebini ben de bilmiyorum! yeni bir aşk da bulmuş değilim!
Kullanıcı avatarı
sabri ünal
Üye
Üye

İleti sideLord 21.09.2006, 23:36

Bunun tam tersini nasıl yaparız acaba?
sideLord
Üye
Üye

İleti moonlight 22.09.2006, 12:18

sideLord yazdı:Bunun tam tersini nasıl yaparız acaba?

arama yapmak iyidir.
http://www.canver.net/phpbbden-plusa-gecis-vt1870.html
Kullanıcı avatarı
moonlight
Üye
Üye

İleti crazyworld 22.09.2006, 14:55

aslında clean tables diye bir dosya olması lazım phpbb nin asıl tablolarını bırakıyoo geri kalanları temizliyoo uğraşmak istemeyen onunla yapabilir
crazyworld
Üye
Üye

İleti silent_imploring 27.09.2006, 17:48

öncelikle kendi konuma flood yapmak geleneğim değildir özür dilerim ama

""Ve eğer album falan kuracağım diyorsanız ilgili Modüllerin databaselerini silmeyinki veri kaybına uğramayasınız.. ""

kısmını yapmanıza yardımcı oluyor mu clean tables?
Teşekkür etmeyi bilmiyorsanız ya da Telif Haklarını Korumayacaksanız Yardım İstemeyin!..
Kullanıcı avatarı
silent_imploring
Üye
Üye

İleti crazyworld 14.10.2006, 10:50

ben localde denemiştim o kısma yardımcı olmuyoo plus la gelen tabloları kaldırıyoo ve galiba bende normal phpbb ye geçicem çok yavaş çalışmaya başladı sitem :(

Edit:Geçtim :) şuan bir sorun yok gibim ama bazı kullanıcıların avatarlar gitti :) onları görüntü kirliliği yapıo x işareti çıkıyo onu nasıl düzeltirim
crazyworld
Üye
Üye

İleti kernel 02.11.2006, 14:36

evet, ben daha basit bir yontemle gectim. Fakat plusta hiyerarsi modu var, phpbb de yok. bu yuzden plusdaki alt forumlar phpbb de cikmiyor, o zaman gecmis olmanin bir manasi kalmiyor. saf phpbb ye ise sorunsuz hiyerarsi modu kurmak ise ustalarin isi... 3-4 saat suruyor ve onlarca hata alabiliyorsunuz.. Henus kimse kuramadi...
kernel
Üye
Üye

İleti silent_imploring 09.11.2006, 10:31

Öyleyse sana bir tüyo :) phpBB-2.0.20'nin hazır hiyerarsi kurulmuş dosyaları var internette onu al ve kur. Sonra da phpBB-2.0.20 to phpBB-2.0.21 code-changes güncellemesini uygula. 4 saat yerine 30 dakikada bitiyordu yanlış hatırlamıyorsam.
Teşekkür etmeyi bilmiyorsanız ya da Telif Haklarını Korumayacaksanız Yardım İstemeyin!..
Kullanıcı avatarı
silent_imploring
Üye
Üye

İleti crazyworld 10.11.2006, 19:02

silent bu konudaki yardımların tartışılmaz çokk sağol ;)
crazyworld
Üye
Üye

phpBB Plus

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir