Yine yeni yineden Türkçe karakter problemi

Kurulum, güncelleme, taşıma ilgili soru(n)lar.

Yine yeni yineden Türkçe karakter problemi

İleti fatihalp 15.07.2006, 16:10

Arkadaşlar çok sağlun forumu başarıyla taşıdım.(canver yönetimine ayrıca teşekkürler) Başlıktaki gibi türkçe karakter problemi var son olarak

Forumda yazanlar ve yaptıklarım:

ALEXIS yazdı:veritabanından olmadığına eminsen, kodları .htaccess adında bir dosya oluşturup içine kopyala sonra da root dizinine yükle.

[syntax="apache"]AddLanguage tr .tr
AddDefaultCharset ISO-8859-9
AddCharset ISO-8859-9 .iso8859-9 .latin9 .trk[/syntax]

LaviortH_cL yazdı:PhpBB ana klasöründe includes/page_header.php ve admin/page_header_admin.php dosyalarını bul ve en başlarına alttaki kodu ekle.

Kod: Tümünü seç
<?php

header ("Content-Type: text/html; charset=iso-8859-9");

?>

Bunları yaptım Fakat karakterler şöyle Dü?ünce Tart??ma Platformu veya yapt?klar? hakk?nda vs.
Beni şaşırtan birşeyde "Kişisel Mesajlar ,Oturum Aç " karakterlerin gözükmesi

Yüklediğim Yedeği iso-8859-9 ile aldım

Çok uğraştım ama türkçe karakterler ile birlikte yedek alamadım.Karakter setleri ile o kadar uğraşmama rağman aldığım yedeğe baktığımda yine ? işaretlerini görüyorum

Acaba sorun ne olabilir?
fatihalp
Üye
Üye

İleti REBooT 15.07.2006, 20:18

phpMyAdmin den Yedek Aldığında Genelde Bu Soru işareti olarak görünür zaten, Bunun için Admin Panelinden Yedek Almanı öneririm. olmazsa forumda olması lazım, tr karakter için .htaccess dosyası vardır, onla yap ( ama .htaccess her serverde çalışmayabilir Veritabanı Yedek Almayla da bi alakası yoktur sadece tr karakter desteği sağlar forumda bu :) )
Kullanıcı avatarı
REBooT
Üye
Üye

İleti fatihalp 15.07.2006, 21:21

cevap yazdığın için teşekkür ederim fakat 1-acp'den yedek alınca modların tablolarını almıyor 2-yukarıda yazdığım gibi .htaccess'i yaptım

:( :(
fatihalp
Üye
Üye

İleti REBooT 16.07.2006, 13:20

ben phpBB de Admin Panelişnden yedek alırım ve de tr karakterlerde de sorun olmaz, tablolar da gelir, tam yedek alacaksın. ayrıca tr karakter için bi mod vardı sitede ara, ama kopyala yapıştıra karşı işe yamıyo, tr karakterler düzelmiyo. Ama Ben Bunu Aştım kusura bakmayın ama veremem ;)
Kullanıcı avatarı
REBooT
Üye
Üye

Cvp: Yine yeni yineden Türkçe karakter problemi

İleti fatihalp 16.07.2006, 14:34

Arkadaşlar çok teşekkürler
REBooT arkadaşımın dediği gibi admin panelinden almayı denedim, yani hemen olmadı ama isteyince oluyor.

Böyle bir problem yaşarsanız birde arkadaşlar search tablolarını yedeğe ilave etmeyin ben o tabloların hataları yüzünden 1gün kayıp ettim.

Burdan sabri ünal'a gönülden teşşekkür ediyorum.Problem çözümünde bana saatlarini ayırdı diyebilirim

Sevgiyle
fatihalp
Üye
Üye

Kurulum, Güncelleme, Taşıma

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir