Google Sitemap konularında Tecrübeliler iyi bir makale yazabilirler mi?

phpBB için Arama Motoru Optimizasyonu

Google Sitemap konularında Tecrübeliler iyi bir makale yazabilirler mi?

İleti webci 12.08.2006, 16:28

Google Sitemap olayının en ince ayrıntısına,ipuçlarına kadar bu hususta bilinçli ve tecrübeli birisi canver.net'te iyi ve uzun bir makale hazırlayabilir mi?
Canver.net'te baktığımda Phpbb seo konusunda konuların parça parça çok dağınık olduğunu görüyorum.Bunların hepsini içerisine alan,hepsini kapsayan bir makale hazırlanabilir mi?
Şimdi google'da ara bulursun diyeceksiniz.Kaç kere denedim.Phpbb için iyi bir türkçe makale hiçbir yerde yok.Her yerde konular bölük börçük.Toparlanmış bir başlık istiyorum.
Teşekkürler...
webci
Üye
Üye

İleti sabri ünal 12.08.2006, 18:01

iki gündür sitemap konusunda araştırma yapıyorum...

eğer amacımız sadece forumumuzdaki başlıkların ve forumların indexlenmesiyle austinin yaptığı ve canverin belirttiği mod + pentapenguinin yaptığı mod forumlar için yeter

eğer siten daha geniş çaypılsa sitemap hazırlayan sitelere git ve bir sitemap hazırlat, sonra yukarıdakileri liste dışı bırak...

böylesi bir durumda elinde tam 6 tane sitemap olacaktır...

eğer benim gibi archive modu da kullanıyorsan bu liste 7 tane olacaktır...

bunların google abiye tanıtılması konusunda hala araştırma yapıyorum
Mutluyum, biraz komedi takılıyorum! sakın kızmayın yakında geçer, sebebini ben de bilmiyorum! yeni bir aşk da bulmuş değilim!
Kullanıcı avatarı
sabri ünal
Üye
Üye

İleti webci 12.08.2006, 18:22

merakla bekliyorum araştırmanın sonucunu.Google'da çok görüyorum hem arşiv hem de forumunu endeksleten.Fakat onlar çoğunlukla vbulletin oluyorlar.
Ben asıl phpbb için birden fazla sitemap eklenebilir mi?Bunu merak ediyorum.
webci
Üye
Üye

ALEXIS
12.08.2006, 20:28

Uzantıları konu-adı.html yapan sitemap modunu yükleyin ve google ye bunu tanıtın. Başka neye ihtiyacınız anlamadım.

Bununla beraber, mesela makale modu için, dosyalar modu için ayrı sitemap yapılması lazım.

Googleye tanıtmakta sorun yok, googlenin zaten bu özelliği içeren bir sayfası var. gmail hesabınız ile giriş yapıyorsunuz. Ancak sitemap'ın indexlenmeye etkisi hala meçhul!

google sitemap:
https://www.google.com/webmasters/sitemaps/
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İleti webci 12.08.2006, 20:39

onlar tamam bende.Fakat olayın detayını merak ediyorum.Ne nasıl oluyor?Ne yaparsak banlanırız?Ne yaparsak daha hızlı ekleniriz indexe?Diğer detaylar vs...
Ben .html yapan sitemap modunu kurdum fakat arasıra indexe bazı sayafalarım alınıyor.Ara sıra da siliniyor.Mesela şu an tüm sayfalarım gitti.
webci
Üye
Üye

İleti yaso19 13.08.2006, 00:25

ALEXIS yazdı:Uzantıları konu-adı.html yapan sitemap modunu yükleyin ve google ye bunu tanıtın. Başka neye ihtiyacınız anlamadım.

Bununla beraber, mesela makale modu için, dosyalar modu için ayrı sitemap yapılması lazım.

Googleye tanıtmakta sorun yok, googlenin zaten bu özelliği içeren bir sayfası var. gmail hesabınız ile giriş yapıyorsunuz. Ancak sitemap'ın indexlenmeye etkisi hala meçhul!

google sitemap:
https://www.google.com/webmasters/sitemaps/

bende sana katılıyorum ALEXIS. daha bi yararını göremedim ben sitemap ın. hatta onu ekledikten sonra pagerankım da bile düşüklük oldu :? sürekli de sitemap sayfalarını geliştiriyolar fakat galiba daha altyapıları hazır değil. bilmiyorum işte ama örnein benim sitemde ters giden bişeyler var, bundan eminim..
Kullanıcı avatarı
yaso19
Üye
Üye

İleti webci 13.08.2006, 19:21

bende de var.2 gündür tüm sayfalarım siliniyo.Yeni sitemap ekleyince öyle olur diyolar fakat göreceğiz.
webci
Üye
Üye

Re: Google Sitemap konularında Tecrübeliler iyi bir makale yazab

İleti emre_k 13.09.2007, 15:37

Bişi daha var örneğin gsitecrawler programı ile yapılan sitemap ile bu sitemap(googlesitemap.php) dosyası arasındaki tek fark style.css nin birinde var, diğerinde yok olması bunun dışında tüm kodlar aynı sizin dediğinize göre (googlesitemap.php) dosyası sadece başlıklarımı indexletiyor.Ayrıca içriği indexleten ayrı bir sitemap modu var mı?
Kullanıcı avatarı
emre_k
Üye
Üye

Re: Google Sitemap konularında Tecrübeliler iyi bir makale yazab

İleti u.fuk 16.09.2007, 00:30

ben yaptım ama olmuş mu bi bakarmısınız. başta bi hata verdi...

http://www.cemiyettepisiyorum.com/forum/sitemap.php
u.fuk
Üye
Üye

Arama Motoru Optimizasyonu

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir