Kayyo'ya phpBB Kurulumu

Kurulum, güncelleme, taşıma ilgili soru(n)lar.

İleti mrjheader 09.08.2006, 13:11

sampiyontr yazdı:Evet Portal.
Sitede bir tek forum olsun istemiyorum.
Giriş bir Portalı olsun ardından Foruma girilsin.
bunun için ne yüklemeliyiz? Ama yine phpbb'nin ürünlerinden ?
örnek isterseniz: www.phpbb2.de adresine ilk girişte karşımıza çıkan portal değil mi? Evet, kendi sitemiz için öyle bir portal için ne yüklemeliyiz.
Bir çok yerde aradım anladığım kadarıyla; phpbb plus, phpbb forum'un artılarla değiştirilmiş versiyonu. Biraz daha ek özellikleri var, değil mi?
Yani Portal değil.. Portal için ne yapılmalı?

Ama yanılıyorsam; "phpbb Plus = Portal" ise,
Portalımızı kurduktan sonra ayrıca normal bildiğimiz phpbb2 forumu da kurmamız gerekiyor mu?
Yoksa içinde portaldan başka forum da var mı?

Şu farkları izah ederseniz sevinirim.
Teşekkürler...

phpbb Plus hakkında bilgim yok fakat phpbb2 için portal modları var örnek:ezportal
canver.net te ve/veya phpbbhacks.com da portal modu hakkında bir arama yap bence
Kullanıcı avatarı
mrjheader
Üye
Üye

Cvp: Kayyo'ya phpBB Kurulumu

İleti aponal 11.08.2006, 00:54

http://elektirik.kayyo.com ben burdan oteye gidemiyorum acıl yardım cıldırmak uzereyim ftp le akraba alcaz
En son aponal tarafından, 24.08.2006, 02:13 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
aponal
Üye
Üye

İleti BaRCeLoNa 11.08.2006, 23:18

lycos a php kurulumu veea diğer php kurulum konularında resimler var onlara bak nasıl dolduracağını görürsün çok basit kısmında kalmışsın olayın ...

Dil: Türkçe
Database Type: MySQL4.x
Yükleme türü: Install
Database Server Hostname / DSN: localhost

Veritabanı Ayarları

Veritabanı server adresi : olduğu gibi bırakın (localhost)
Veritabanı adı : kullanıcıadı_uk_db
Veritabanı kullanıcı adı : kullanıcı adı
Veritabanı şifresi : Boş bırakın
Veritabanı tablo önadları: olduğu gibi bırakın

Yönetici Ayarları

Yönetici e-posta adresi : e-posta adresinizi girin
Domain : olduğu gibi bırakın
Server portu : olduğu gibi bırakın
Script yolu : olduğu gibi bırakın
Yönetici kullanıcı adı : Nick Yazınız
Yönetici şifresi : yönetici şifresi
Yönetici şifresi [ onay ]: yönetici şifresi tekrar (onay için)
barcelona tema v 1.0 %40 [ l l l l l l l l l ]
http://www.forumuni.com
Kullanıcı avatarı
BaRCeLoNa
Üye
Üye

İleti aponal 12.08.2006, 19:32

olmuyor kardeş forumda benim gibi acemilerin anlıyacağl bi vidyo gibi bişey yokmuyapamıyorum ahh bi gösteren olsa

config.php dosyasını duzenlıyeceksınız diyonuzda boş neresini düzenlicez benım ındırdığım phpbb nın içinden cıkan boş onu başka yerden mı indiricez nasıl doldurucaz şimdi maildeki bilgileri yaz demeyın yazmadığım yer kalmadı
aponal
Üye
Üye

İleti umut 18.08.2006, 11:30

ya ben bunu yapamadım ya.
bir şekilde yardım ederseniz sevinirim..
şimdilik vaktim kalmadığı için gidiyorum.
bir dahaki gelişimde soruları iletirim...
umut
Üye
Üye

İleti umut 18.08.2006, 12:53

tecNo yazdı:Ardından sitemiz.com/install/install.php'ye gelerek mailde gelen mysql bilgilerimizi yazıyoruz

sitemzi derken kayodan aldigimiz yer disinda mi bir yerden bahsediyon yoksa kayyo mu?
eger kayyo ise olmuyor açilmiyor (sayfa görüntülenemiyor)
umut
Üye
Üye

İleti RnBoyeR 18.08.2006, 17:45

sampiyontr yazdı:Evet Portal.
Sitede bir tek forum olsun istemiyorum.
Giriş bir Portalı olsun ardından Foruma girilsin.
bunun için ne yüklemeliyiz? Ama yine phpbb'nin ürünlerinden ?
örnek isterseniz: www.phpbb2.de adresine ilk girişte karşımıza çıkan portal değil mi? Evet, kendi sitemiz için öyle bir portal için ne yüklemeliyiz.
Bir çok yerde aradım anladığım kadarıyla; phpbb plus, phpbb forum'un artılarla değiştirilmiş versiyonu. Biraz daha ek özellikleri var, değil mi?
Yani Portal değil.. Portal için ne yapılmalı?

Ama yanılıyorsam; "phpbb Plus = Portal" ise,
Portalımızı kurduktan sonra ayrıca normal bildiğimiz phpbb2 forumu da kurmamız gerekiyor mu?
Yoksa içinde portaldan başka forum da var mı?

Şu farkları izah ederseniz sevinirim.
Teşekkürler...

Arkadaşım phpBB plus hakkında ben yardımcı olayım. Ben çok defa phpBB plus kurdum ve bütün özelliklerini iyi bilirim. Öcelikle şunu söylemeliyim ki phpBB bir forum kurduysan onu plus a çevirmek için "EzPortal" yüklemelisin. Yani phpBB Plus = phpBB + Ezportal demek oluyor. Eğer sıfırdan kuracaksan phpBB Plus paketini alıp onu kuracaksın uzun süredir ilgilenmiyorum şimdi hangis ürümü var piyasada bilmem. Onu da Canver.Net den rahatlıkla bulursun zaten. Plus aslında normal phpBB ye göre çok daha güzel özelliklere sahip fakat normal phpBB den birazcık daha yavaş ama gereksiz gördüğün şeyleri silerek ve çeşitli düzenlemeler yaparak onu da hızlandırman mümkün. Başka merak ettiğin bir şey olursa sor, ben cevaplarım.
RnBoyeR
Üye
Üye

İleti aponal 20.08.2006, 22:11

aponal
Üye
Üye

İleti Sergeant Orion 20.08.2006, 22:33

RnBoyeR yazdı:Yani phpBB Plus = phpBB + Ezportal demek oluyor.

bu çok yanlış bir tanım. phpbb plus'ta ez Portal dışında onlarca mod vardır.
Hail to the doat, baby!
Kullanıcı avatarı
Sergeant Orion
Üye
Üye

İleti nedji 28.08.2006, 14:36

Cok tesekur ederim 2 gun urasmama ragmen sonunda basardim :D
nedji
Üye
Üye

İleti mennan_243 02.09.2006, 17:34

Bende de kurulumda üstte şu hata beliriyor ve kuruluma geçmiyor.

Kod: Tümünü seç
Warning: main(): Unable to access ./../language/tr/common.php in /home/programlama/public_html/forum/phpBB3/install/index.php on line 161

Warning: main(./../language/tr/common.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/programlama/public_html/forum/phpBB3/install/index.php on line 161

Warning: main(): Unable to access ./../language/tr/common.php in /home/programlama/public_html/forum/phpBB3/install/index.php on line 161

Warning: main(./../language/tr/common.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/programlama/public_html/forum/phpBB3/install/index.php on line 161

Warning: main(): Failed opening './../language/tr/common.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /home/programlama/public_html/forum/phpBB3/install/index.php on line 161

Warning: main(): Unable to access ./../language/tr/acp/common.php in /home/programlama/public_html/forum/phpBB3/install/index.php on line 162

Warning: main(./../language/tr/acp/common.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/programlama/public_html/forum/phpBB3/install/index.php on line 162

Warning: main(): Unable to access ./../language/tr/acp/common.php in /home/programlama/public_html/forum/phpBB3/install/index.php on line 162

Warning: main(./../language/tr/acp/common.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/programlama/public_html/forum/phpBB3/install/index.php on line 162

Warning: main(): Failed opening './../language/tr/acp/common.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /home/programlama/public_html/forum/phpBB3/install/index.php on line 162

Warning: main(): Unable to access ./../language/tr/acp/board.php in /home/programlama/public_html/forum/phpBB3/install/index.php on line 163

Warning: main(./../language/tr/acp/board.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/programlama/public_html/forum/phpBB3/install/index.php on line 163

Warning: main(): Unable to access ./../language/tr/acp/board.php in /home/programlama/public_html/forum/phpBB3/install/index.php on line 163

Warning: main(./../language/tr/acp/board.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/programlama/public_html/forum/phpBB3/install/index.php on line 163

Warning: main(): Failed opening './../language/tr/acp/board.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /home/programlama/public_html/forum/phpBB3/install/index.php on line 163

Warning: main(): Unable to access ./../language/tr/install.php in /home/programlama/public_html/forum/phpBB3/install/index.php on line 164

Warning: main(./../language/tr/install.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/programlama/public_html/forum/phpBB3/install/index.php on line 164

Warning: main(): Unable to access ./../language/tr/install.php in /home/programlama/public_html/forum/phpBB3/install/index.php on line 164

Warning: main(./../language/tr/install.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/programlama/public_html/forum/phpBB3/install/index.php on line 164

Warning: main(): Failed opening './../language/tr/install.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /home/programlama/public_html/forum/phpBB3/install/index.php on line 164

Warning: main(): Unable to access ./../language/tr/posting.php in /home/programlama/public_html/forum/phpBB3/install/index.php on line 165

Warning: main(./../language/tr/posting.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/programlama/public_html/forum/phpBB3/install/index.php on line 165

Warning: main(): Unable to access ./../language/tr/posting.php in /home/programlama/public_html/forum/phpBB3/install/index.php on line 165

Warning: main(./../language/tr/posting.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/programlama/public_html/forum/phpBB3/install/index.php on line 165

Warning: main(): Failed opening './../language/tr/posting.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /home/programlama/public_html/forum/phpBB3/install/index.php on line 165

Şimdiden teşekkür ederim.

http://programlama.kayyo.com
mennan_243
Üye
Üye

İleti mrjheader 02.09.2006, 19:03

1. dosyaların eksik,tekrar at
2. sitene tıkladığımızda giriş iznimizin olmadığı söyleniyor chmod değerlerini düzelt
Kullanıcı avatarı
mrjheader
Üye
Üye

İleti blackvampire 02.09.2006, 19:16

Config.php dosyası nerde :S
blackvampire
Üye
Üye

İleti mrjheader 02.09.2006, 19:45

phpBB ana dizininin içinde
Kullanıcı avatarı
mrjheader
Üye
Üye

İleti Sergeant Orion 02.09.2006, 20:13

sen phpbb3 kurmaya çalışıyorsun

makale phpbb2 için
Hail to the doat, baby!
Kullanıcı avatarı
Sergeant Orion
Üye
Üye

İleti blackvampire 03.09.2006, 16:06

Ya sitemiz.com/install/install.php bunu filezillaya yazıyorum ama böyle klasör bulamıyo acaba kendimiz mi açıyoruz yardım lütfen:(
blackvampire
Üye
Üye

Kayyo sorun..

İleti yasin18_71 06.09.2006, 10:15

ya arkadaşlar bende aldım kayyodan hıslı felann ama siteadınıyazdım/kayyo.com/install/install.php yi explorer e yazıyom ama yok sayfa görüntülenemiyor neden bole yardım ..
yasin18_71
Üye
Üye

İleti ehlibiat 06.09.2006, 20:41

tüm yüklemeleri yaptım ama acılan sayfada sadece bu yazı cıkıyor

message_die() was called multiple times. This isn't supposed to happen. Was message_die() used in page_tail.php?
ehlibiat
Üye
Üye

Cvp: Kayyo sorun..

İleti mrjheader 07.09.2006, 15:31

blackvampire yazdı:Ya sitemiz.com/install/install.php bunu filezillaya yazıyorum ama böyle klasör bulamıyo acaba kendimiz mi açıyoruz yardım lütfen:(

bu adresi web tarayıcına yazacaksın fillezilla (weya başka bir ftp programına) değil

yasin18_71 yazdı:ya arkadaşlar bende aldım kayyodan hıslı felann ama siteadınıyazdım/kayyo.com/install/install.php yi explorer e yazıyom ama yok sayfa görüntülenemiyor neden bole yardım ..

uyeadiniz.kayyo.com yazman yetiyor zaten ( yani uyeadiniz/kayyo.com değil , arada "/" değil "." var)
Kullanıcı avatarı
mrjheader
Üye
Üye

İleti diyetci 10.09.2006, 00:00

Arkadaşlar phpBB ile yeni tanıltım ama burada kurulumdaki acıklamalarınızı fazla anlayamadım lutfen biraz daha basit duzeyde anlatırmısınız? Şimdiden Teşekkurler. :?
ali inanç
diyetci
Üye
Üye

ÖncekiSonraki

Kurulum, Güncelleme, Taşıma

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir