phpbb Hızlandırma

phpBB geliştirme, performans ve hızını arttırmak.

Cvp: phpbb Hızlandırma

İleti reddawn 25.09.2006, 15:24

Kullanıcı Karşılama paneli ve Fake online modlarını sildim ( sql sorgularını silemedim - bu sorguların silinip silinmemesi hızı farkettirirmi ? - )
Sql sorgu sayısında bir değişme yok 1390 - 1410 arasında bir sayı gösteriyor hala ,

Cözümlendi:
İlginctir problem anasayfada yer alan katreklam reklamlarından kaynaklıyormuş , onu silince düzeldi.
reddawn
Üye
Üye

İleti sabri ünal 29.09.2006, 10:55

reddawn yazdı:Kullandığım temada Bu Sayfa 0.77594 saniyede 1381 sorguyla oluşturuldu diyor ama enaz 30 saniye temanın arka rengi olan renk (boş olarak ) geliyor. Acaba eklenen bir mod ya da katreklamın reklamı geciktiriyor olabilirmi
Konuyla ilgili yardımcı olursanız sevinirim.
Teşekkürler

ya sorgu sayısında bir hata var, ya da senin modlarda

bende 200 mod yüklü, ana sayfada

Page generation = 0.26359 seconds, SQL Queries = 41
Mutluyum, biraz komedi takılıyorum! sakın kızmayın yakında geçer, sebebini ben de bilmiyorum! yeni bir aşk da bulmuş değilim!
Kullanıcı avatarı
sabri ünal
Üye
Üye

İleti crazyworld 01.10.2006, 01:09

Kurdum ve Böle

Debug: page generation = 0.70915 seconds, sql queries = 66

Ayrıca plus kullanıyorum ve index.php deki değişklikleri yapmadım bulamadığım için :D bir sorun olur mu şimdilik normal çalışıyoo
crazyworld
Üye
Üye

İleti Panzehir 15.11.2006, 22:44

Arkadaşlar benim sitemde aşırı yavaş acaba sitedeki aranan kelimeleri silsem site hızlanırmı yadahızlanması için neler yapmalıyım gzip i actım site biraaz olsun rahatladı acılısta lütfen biraz yardım neleri silmem lazım nereden silmem lazım eğer site hızlanacaksa. Şimdiden ilgili arkadaşlara teşekkürler...
Panzehir
Üye
Üye

İleti EFE03 18.11.2006, 07:06

Page generation = 1.80268 seconds, SQL Queries = 12763

benim sorgum çok büyük sanırım.nasıl kaldırırım
EFE03
Üye
Üye

İleti BaRCeLoNa 07.12.2006, 19:01

Öncelikle '' Cached Generation '' modunu kurdum Xs mod Default olarak *edited* de geldiğinden onu kurmama gerek yoktu , Cached Generation modunu kurduktan sonra hızlanma oldu ama yorumlardaki gibi forumda farkedilir bir hızlanma olmadı ... mod kurulumu yaparken ;

#
#-----[ OPEN ]------------------------------------------
#
viewforum.php
,
,
,
,
#
#-----[ FIND ]------------------------------------------ /////////////////////////////////
#
WHERE forum_id = $forum_id";
if ( !($result = $db->sql_query($sql)) )

#
#-----[ REPLACE WITH ]------------------------------------------
#
WHERE forum_id = $forum_id";
if ( !($result = $db->sql_query($sql, false, 'posts_')) )

#
#-----[ OPEN ]------------------------------------------
#
includes/functions.php

#
#-----[ FIND ]------------------------------------------ ////////////////////////////////
#
FROM " . FORUMS_TABLE;
break;
}

if ( !($result = $db->sql_query($sql)) )

#
#-----[ REPLACE WITH ]------------------------------------------
#
FROM " . FORUMS_TABLE;
break;
}

if ( !($result = $db->sql_query($sql, false, 'posts_')) )

bu 2 sorguyu bulamadım kurulumu bitirdikten sonra herhangi bir sorun çıkmadı , hızda artış olmama sebeplerinin biriside bu 2 kodu bulamam olabilirmi ?

Ayrıca bu konuda ;

crazyworld Mesaj konusu:

--------------------------------------------------------------------------------

Kurdum ve Böle

Debug: page generation = 0.70915 seconds, sql queries = 66

Ayrıca plus kullanıyorum ve index.php deki değişklikleri yapmadım bulamadığım için bir sorun olur mu şimdilik normal çalışıyoo

--------------------------------------------------------------------------------

sabri ünal Mesaj konusu:

bende 200 mod yüklü, ana sayfada

Page generation = 0.26359 seconds, SQL Queries = 41

demişler :| bende footerdaki sordu aynen şu şekilde

Sayfa yükleme süresi = 1.45497 seconds, sql Sorgusu = 421

burdaki sql sorgusu 315 & 450 arasında gidip geliyor sayfa yükleme süreside 2 & 7 saniye arasında değişiyor ...

ben bu modda kurulumda hata yapmış olabilirim belki hız o yüzden çok farketmedi ama sizce normalmi ? ve hızlandırma için başka neler yapılabilir ?

+ sabri ve crazyworld ün sayfalarındaki açılış süreleri ve sql sorguları çok düşük *edited* de bildiğim kadarıyla 200 e yakın mod kurulu yakushada da öyle ama bu farkın sebebi nedir ?
barcelona tema v 1.0 %40 [ l l l l l l l l l ]
http://www.forumuni.com
Kullanıcı avatarı
BaRCeLoNa
Üye
Üye

Önceki

phpBB Geliştirme

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir