AJAXED 2.0.9 kod yerleştirme

Eklentiler ile ilgili soru, sorun ve tartışmalar.

AJAXED 2.0.9 kod yerleştirme

İleti Yunus Çengel 01.02.2007, 01:25

AJAXed 2.0.9 foruma kurdum. Fakat

Kod: Tümünü seç
##  How to:
##   - How to add ajax to a phpBB page?
##    -> add this code above the "include($phpbb_root_path . 'includes/page_header.'.$phpEx);"
##-------------------------------------------------------------
##       include($phpbb_root_path . 'includes/sajax.'.$phpEx);
##       $sajax->request_type = 'POST';
##       $sajax->init('ajax.'.$phpEx);
##       $sajax->export('whatever_that_php_function_is'); // You can have more then one just put , 'whatever'
##       $sajax->handle_client_request();
##       $sajax->show_javascript();
##       $template->assign_block_vars('switch_ajax', array());
##-------------------------------------------------------------
##      All the stuff in between the dashes and minus the spaces and numbder signs.
##
##############################################################

Ajax'ı nasıl PHPBB sayfasına eklerim demiş vatandaş ama ben anlıyamadım malesef? Nasıl yapmalıyım.

Yukarıdaki kod dışında diğerlerini yaptım ama sanırım eksik yaptım sadece bir özelliği çalıştırabildim oda sorunlu idi. Yarın yine bakacağım. Ama bu modu tam kurduğumda forumda bu mod içinde olmayan ama başka yerlerden bulup eklediğim phpbb ye entegre edilmiş ajax modlarıda çalışacak mı ?

Birde dikkat ettim ajax'ın phpbb'ye entegre edilmiş modlarının listesini alabilmem mümkün mü arama yaptım ama Alexis'in 2 yıl önce yazdığı küçük bir liste ile birkaç başlık dışında bir şeye rastlayamdım malesef.
Kullanıcı avatarı
Yunus Çengel
Üye
Üye

İleti sabri ünal 01.02.2007, 05:44

örnek bir ajax uygulaması göstermiş... yani bu çalışan bir mod değil, kişiye nasıl yapabileeğini gösteren bir döküman sadece
Mutluyum, biraz komedi takılıyorum! sakın kızmayın yakında geçer, sebebini ben de bilmiyorum! yeni bir aşk da bulmuş değilim!
Kullanıcı avatarı
sabri ünal
Üye
Üye

İleti mazlum 01.02.2007, 10:45

Ajax modu vardı ben kurmuştum bir ara ama kodları çok uzundu 34 tane dosyayı düzenlemen gerek ama gerçekten güzel bir moddu. canverde vardı istersen kurmayı dene.. ajax features diye aratırsan bulursun

Saygılarımla ; mazlum
mazlum
Üye
Üye

İleti IcEman 03.02.2007, 20:30

bu modu kurdum da... bunda türkçe karakter sorunu var ajax features modu gibi.. gerçi mod yazarı hala 3.0 versiyonunu çıkaracak ama.. beklemedeyiz.. şöyle türkçe karakter sorunu olmayan ajax modu yok mu yahu ? Canver ekibi bir ajax modu yazamazlar mı acaba :)
Kullanıcı avatarı
IcEman
Üye
Üye

Soru(n)lar & Tartışmalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir