[BETA] - Automatic Database Backup - 1.0.0

Eklentiler ile ilgili gelişmeler. Yeni modlar, güncellemeler.

İleti cavarly 31.01.2007, 16:44

bende yedekleme yapmıyor...

ne mail yoluyla nede ftp yoluyla

easy mod la yükledim ve hiçbir sorun dahai cıkarmadan yükledi dosyaları ve sql leride kontrol ettim hepsi yapılmıs..
cavarly
Üye
Üye

İleti sabri ünal 31.01.2007, 21:03

manuel yükle. tema dosyası birden fazla ise overall_footer.tpl ile ilgili değişikliği es geçmişsen hiç yedek alamaz...
Mutluyum, biraz komedi takılıyorum! sakın kızmayın yakında geçer, sebebini ben de bilmiyorum! yeni bir aşk da bulmuş değilim!
Kullanıcı avatarı
sabri ünal
Üye
Üye

Cvp: [BETA] - Automatic Database Backup - 1.0.0

butterflyT
06.04.2007, 11:24

Bu MOD'da bug var. Yedek alma işini düzgün yapıyor da viewonline.php'nin düzgün çalışmasını engelliyor. Forum içinde kimler hangi kategoride çevrimiçi anlayamıyorsunuz.

MOD içinde iki tane cron.php var. Birisi kök dizinin altında öbürü includes/ dizini altında. Sorun kök dizinindeki cron.php'den kaynaklanıyor.

Kod: Tümünü seç
#####
# Automatic Database Backup
# Hata düzeltme.
# MOD kurulduktan sonra viewonline.php düzgün çalışmıyor
# Bu işlem viewonline.php'nin düzgün çalışmasını sağlar.
#####

---- AÇ ----
Kök dizinindeki cron.php

---- BUL ----

//
// Start session management
//
$userdata = session_pagestart($user_ip, PAGE_INDEX);
init_userprefs($userdata);
//
// End session management
//

--- İLE DEĞİŞTİR ----

//
// Start session management
//
// $userdata = session_pagestart($user_ip, PAGE_INDEX);
// init_userprefs($userdata);
//
// End session management
//
--- DOSYAYI KAYDET ve KAPA ----

Ziyaretçi hangi sayfayı gezerse gezsin, sayfada kodlar yukarda aşağıya doğru seri bir şekilde çalıştırılacağı için en son olarak oturum yönetimindeki PAGE_INDEX yüzünden ziyaretçi hep Forum Ana Sayfasına bakıyor şeklinde olacak.

Yazar onu oraya ne diye yazmış anlamadım ki ... Hiçbir anlamı yok. O sayfanın en büyük görevi includes/ içindeki cron.php'yi çağırmak. Hiç gerek yok o oturum yönetimine. Kaldırınca viewonline.php düzgün çalışmaya başladı. Ayrıca MOD'un çalışmasını da test ettim. Beklediğim gibi o da düzgün bir şekilde çalıştı. Aldığı yedekte de hiçbir sorun yoktu.

Bunun dışında iyi ve çok gerekli bir MOD. Düzenli bir şekilde veritabanı yedeği almak bir site için kritik öneme sahiptir.

ButterflyT
Kullanıcı avatarı
butterflyT
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İleti sabri ünal 06.04.2007, 14:36

http://phpbb-login.strangled.net/forum/ ... file_id=13

mod güncellenmiş 102 sürümü çıkmış, yani iki defa hata düzeltmesine gidilmiş... belki bu hatalar da düzeltilmiş olabilir.
Mutluyum, biraz komedi takılıyorum! sakın kızmayın yakında geçer, sebebini ben de bilmiyorum! yeni bir aşk da bulmuş değilim!
Kullanıcı avatarı
sabri ünal
Üye
Üye

butterflyT
06.04.2007, 14:56

Yok hayır bu hata hala mevcut. Ben son sürümü kullanıyorum (1.0.2). Sitesindeki Bug bölümüne bugün mesaj da yazdım zaten. O da cevap vermiş : "phpBB'de yeni bir dosya oluştururken standart olarak başlık dosyalarını kopyalıyorum o yüzden hatayı fark etmedim" dedi. Ben de hatayı tesadüfen fark ettim. viewonline.php'yi zaten kendim düzenledim herşey düzgün çalışıyordu. MOD'u kurduktan sonra farkettim ki herkes hep ana sayfaya bakıyor. Sorunun imzadaki düzenlemeden dolayısıyla kök dizindeki cron.php'den olduğunu anladım. Umarım yardımcı olur kullanıcılara. Yoksa çok güzel ve faydalı bir MOD işini de iyi yapıyor.
Kullanıcı avatarı
butterflyT
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Önceki

Duyurular & Güncellemeler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir