PhpBB Plus ' tan PhpBB 3 Portal ' a Geçiş

Diğer panoları phpBB'ye dönüştürme.

PhpBB Plus ' tan PhpBB 3 Portal ' a Geçiş

İleti MezarKabul 26.04.2007, 20:17

PhpBB Plus kullanıyorum ama cache klasörü sorunum var şuan sitem kullanılmaz halde.Bende PhpBB3 Portala geçmeye karar verdim.Tasarım ve editleme olarak daha kolay ve kullanışlı geldi bana.
Ama tabi nasıl geçiririm veri tabanını bunu bilmiyorum.Biraz araştırdım forumlarda ama bulamadımda.
Hazırlanan bi makale varsa çok makbule geçer
Şimdiden teşekkürler
MezarKabul
Üye
Üye

Re: PhpBB Plus ' tan PhpBB 3 Portal ' a Geçiş

ALEXIS
26.04.2007, 21:38

Dönüştürme işlemleri

phpbb3'ü sunucumuza atıyoruz ve phpbb2 ile aynı veritabanına phpbb_ hariç bir prefix ile kuruyoruz. Kurulum bittikten sonra son aşamada yönetim paneline gitmemizi sağlayan "login/giriş" butonuna basmıyoruz, "convert" sekmesine geçiyoruz.

"Available convertors" listesinde, phpBB 2.0.x yazan kutunun sonundaki "Convert" linkine tıklıyoruz.

"Specify conversion options" sayfasına ulaşıyoruz. Buradaki ayarlar phpBB2 forumunun ayarlarıdır. "Prefix for tables in database" kısmı phpBB2 de kullandığımız veritabanının prefix'ini yazacağız, ancak phpbb_ den farklı prefixlerde hata veriyor, yani phpbb2 phpbb_ prefix'i ile kurulu olmalı *1. "Forum path" ise phpBB2 forumunun phpBB3'e göre göreceli yoludur.

Prefix for tables in database: phpbb2 nin veritabanı ön eki (prefix)
Forum path: phpbb2 forumunun göreceli yolu

Sonra "Begin conversion" butonu basıyoruz. 27 adımlık bir dönüştürme işlemi yapacağız

CHMOD 777

images/avatars/gallery/
images/ranks/
images/smilies/
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İleti MezarKabul 27.04.2007, 13:57

evet herşeyi yaptım o kadarda zor değilmiş ama dönüştür dediğim zmaan sayfa belli bi süre sonra düşüo zaman aşımından dolayı.yeniliyorum kaldığı yerden devam seçeneğini seç diorum ama gene düşüyor.bu engeli nasıl açacaz ?
MezarKabul
Üye
Üye

İleti MezarKabul 28.04.2007, 19:12

Belki plustan direkt PhpBB 3 ' e geçemem diye düşündüm.Belki hata ordadır dedim.Plus olan veritabanımı saf phpBB ye dönüştürdüm (Gerçi sadece template ayarı var Myadminden) Şuan saf Phpbb veritabanım var.Gayette güzel çalışıyor.

PhpBB 3 ü kurdum.Kurulum bittikten sonra Dönüştür seçeneğinden veritabanını dönüştürmek için gereken adımlarıda geçtim."Şimdi dönüştürmeye başla" butonuna basıyorum ama sayfa belli bi süre sonra gene zaman aşımında düşüyor.Geri geliyorum.Bu sefer "Yeni Dönüşüm" ve "Bir önceki dönüşüme devam et" diye 2 seçenek çıkıyor.Devam et diyorum ama gene sayfa düşüyor.Bir türlü geçemedim burayı.Burayı nasıl geçecez.Nasıl dönüştürücez yani ???

Teşekkürler
MezarKabul
Üye
Üye

Dönüştürme Betikleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir