page_tail Geliştirme

phpBB geliştirme, performans ve hızını arttırmak.

page_tail Geliştirme

İleti NEFRİT 29.06.2007, 20:34

Geçenlerde rasgele page_tail içerisinde geziniyorum vede gözüme hemen kod fazlalıkları ilişti aslında çok basit bir işlemi yapmak için bir düzine kod konulmuştu, kodlar daha basit bir şekle indirgendi.

Kod: Tümünü seç
AÇ ; includes/page_tail.php

BUL ;
'TRANSLATION_INFO' => (isset($lang['TRANSLATION_INFO'])) ? $lang['TRANSLATION_INFO'] : ((isset($lang['TRANSLATION'])) ? $lang['TRANSLATION'] : ''),

DEĞİŞTİR ;
'TRANSLATION_INFO' => $lang['TRANSLATION_INFO'],

Burada amacımız dil dosyası içerisindeki Dil Yazarı bilgisini en sade ve en basit şekilde almaktır. Böylelikle kod fazlalıkları gider php dosyasının KB cinsinden boyutu düşer server PHP dosyalarını yorumlarken zorlanmaz ....

NEFRİT Tarafından geliştirme yapılmıştır.
Kullanıcı avatarı
NEFRİT
Üye
Üye

Re: page_tail Geliştirme

İleti n0kta 30.06.2007, 20:03

sağolasın. phpbb de daha bunun gibi bir sürü geregksiz sorgu var ve sunucuyu çok yoruyor.
n0kta
Üye
Üye

İleti NEFRİT 30.06.2007, 21:57

Evet saf phpBB de durum böyle ama asıl sonradan eklenen modlar dahada işi çığrından çıkartıyorlar color groups ve diğerleri gibi ...
Kullanıcı avatarı
NEFRİT
Üye
Üye

İleti n0kta 04.07.2007, 02:13

valla benim sunucudan mı bilmiyorum ama plus kurunca sayfayı direk suspended a çekiyor :) o derece çok sorgu var ve çok kasıyo bide büyük forum olduğu için...
n0kta
Üye
Üye

İleti NEFRİT 27.07.2007, 07:18

n0kta yazdı:valla benim sunucudan mı bilmiyorum ama plus kurunca sayfayı direk suspended a çekiyor :) o derece çok sorgu var ve çok kasıyo bide büyük forum olduğu için...

Aslında phpBB Plus un çok aşırı bir sql sorgusu yok. Yani çift işlemcili en az 1- 2 GB Ram li bir serverda rahatça hiç bri saorun olmadan çalışabiliyor dahası ise Türkiyede Plus kullanan çok fazla kişi var mesela plus un resmi destek sitesi olan http://www.phpbb2.de sitesinde en çok indirilen dil paketi Plus Türkçe Dil paketidir.

Yani sözün kısası server ın adi ve dayanıksız bir server o server ile ne köy ne kasaba olur :lol:
Kullanıcı avatarı
NEFRİT
Üye
Üye

phpBB Geliştirme

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir