Knowledge Base ve içerik yönetimi | makaleyi sayfalara bölme

Eklenti geliştirme bölümü.

Knowledge Base ve içerik yönetimi | makaleyi sayfalara bölme

butterflyT
27.02.2007, 02:28

"Test makale yazısı"
Kod: Tümünü seç
[b]İçerik sayfası 1[/b][toc]
1. sayfanın içeriği
[page]
[b]İçerik sayfası 2[/b][toc]
2. sayfanın içeriği
[page]
[b]İçerik sayfası 3[/b][toc]
3. sayfanın içeriği

Kısacası; [toc] ile [page] arasındaki kısım ilgili sayfanın içeriği, [page] ile [toc] arasındaki kısım ise içerik menüsünde görünecek olan link olacaktır.

Not 1: Canver.net'te yayınlanan Knowledge Base Türkçe dil dosyalarında geçen [pages] kodu [page] olmalıdır. [pages] yazarsanız yukarıdaki test makalesinin kodu çalışmaz. [page] ile [toc] taglarının çalışabilmesi için HTML açık olmalıdır.

Not 2: KB Hatası:

Eğer KB ile bir makale yazarken "\" ters slaş işaretini herhangi iki tag arasına koyarsanız (ör: ['b']\[/'b'] bold tagları) önizleme yaptığınızda mesajınızda kalın bir ters slaş görürsünüz. Ancak mesajınızı yollarsanız görmeyeceksiniz. Hatayı gidermenin en basit yolu taglar arasına çift slaş ya da yazmak istediğinizin bir fazlası slaş koymaktır. ör: ['b']\\[/'b']. Makale gönderildiğinde mesaj olarak \ görünecektir.

Buarada bu güzel mod (Knowledge Base) nette çok az yerde bulunuyor. O kadar aramama rağmen bir tek http://www.phpbb2.de/ sitesinin download kısmında bulabildim dosyayı. Üstelik o dosyadaki kurulumda hatalar var. Daha önce yine canver.net'te düzeltme kodları yayınlanmıştı ancak herşey bölük pörçük durumda. Ben kurulum dosyalarını ve düzeltme kodlarını (bu kodları ben yazmadım) tek bir dosya altına getirip topladım. İsteyen dosyayı indirip modülü kendi sitesine kurabilir. Ayrıca canver.net'in Dosyalar bölümünden modülün Türkçe dil dosyalarını da alabilirsiniz. Tabi yukarda söylediğim gibi [pages] çevrisini [page] yapmayı unutmayınız. Sayfaları bölünce uzun makalelerin okunabilirliği artıyor.

Tarih: 8 Nisan 2007
Yeni FIX'ler: Aşağıdaki yolladığım dosya içindeki FIX.txt'de bu FIX'ler yok. Bunu da lütfen MOD'u kurarken ekleyiniz. Bu MOD'da amma aptalca hatalar var. Neyse çoğunu yabancı sitedeki phpBB severler bulmuş bunları da ben buldum. Hata şuydu; yorum sayısı bir sayfada gösterilecek sayıyı geçtikten sonra diğer yorumları göremiyordunuz. Aşağısındaki sayfa numaralandırması çıkmıyordu.

--- AÇ ---
templates/subSilver/kb_article_body.tpl

--- BUL ---
<!-- BEGIN comments_pag -->

--- YAP ---
Bulduğun satırı komple sil

--- BUL ---
<!-- END comments_pag -->

--- YAP ---
Bulduğun satırı komple sil

--- DOSYAYI KAYDET ve KAPA -----

Bir diğer FIX admin panelinden makalelerin sıralama tipini değiştirseniz bile sıralama değişmiyordu. Onunla ilgili.

----- AÇ -----
includes/functions_kb.php

----- BUL -----
$sql .= " ORDER BY " . $kb_news_sort_method_extra . $kb_news_sort_method . " " . $kb_news_sort_par;

----- İLE DEĞİŞTİR -----
//$sql .= " ORDER BY " . $kb_news_sort_method_extra . $kb_news_sort_method . " " . $kb_news_sort_par;
        $sql .= " ORDER BY $kb_news_sort_method $kb_news_sort_par";

Tarih: 10 Nisan 2007
Bir FIX daha ... Yeni bir makale eklediği zaman admin eklenen yeni makaleyi incelemek istediğinde

Warning: mysql_fetch_array()

hatası alıyor. Gidermek için şunu yapın:

---- AÇ -----
db/mysql4.php

---  BUL ----
# Dosya içinde 2 yerde geçmektedir.

mysql_fetch_array

--- İLE DEĞİŞTİR ----
@mysql_fetch_array

KB ile ilgi diğer MOD'lar.

KB Makale MOD'una yazar arama özelliği ve profilde makale sayacı
viewtopic.php?f=44&t=14890

Yeni makaleler blogu ezPortal & IM Portal
viewtopic.php?f=44&t=14770

phpBB SEO keyword URLs için KB eklentisi
viewtopic.php?f=73&t=14751

Makale MOD'u ana sayfasında alt konular
viewtopic.php?f=44&t=14930

Kolay gelsin,
ButterflyT
Eklentiler
kb_mod_2.0.2+fix.zip
Knowledge Base 2.0.2 + Düzeltme Kodları
(135.43 KiB) 1259 defa indirildi
En son
butterflyT
tarafından, 11.02.2008, 23:24 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 değişiklik yapıldı.
Kullanıcı avatarı
butterflyT
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Cvp: Knowledge Base ve içerik yönetimi | makaleyi sayfalara

butterflyT
10.04.2007, 14:32

3 yeni FIX eklendi. FIX'ler ilk mesaja eklenmiştir. Tüm FIX'leri çevrimiçi görmek isterseniz:
viewtopic.php?f=12&t=3636

KB Eklentisi: Yazar kendi makalesini onaylanmadan görebilir ve düzenleyebilir.

KB Eklentisi: Yazar kendi makalesini onaylanmadan görebilir ve düzenleyebilir
Açıklama: KB için bence gerekli bir eklenti. Yazar makalesini yolladıktan sonra makalesini ne görebiliyor ne de düzenleyebiliyor. MOD'un yazarı hiç düşünmemiş mi peki yazar ya yazısında bir hata yaptıysa ? Ya da diyelim makaleye onay verdiniz ama bir süre sonra hata farkettiniz. Hata yazar tarafından düzeltilene kadar makalenin onayını kaldırdınız. Ancak onay kalkınca yazar makaleyi görüntüleyemiyor ve dolayısıyla düzenleyemiyor da ...

Yazar yeni makale gönderdiğinde sadece "Makaleniz onay beklemektedir" yazısı görüyordu. Şimdi "Makaleniz onaybeklemektedir, makalenize buradan ulaşabilirsiniz" yazısını görebilecek. Linke tıklarsa yolladığı makaleyı görüp tekrardan düzenleyebilir.

Eklenti yazarı: ButterflyT ~ Canver.net

---- AÇ ----
includes/kb_article.php

--- BUL ----
if ( !$kb_is_auth['auth_view'] || !$article_title || ( !$approved && !$kb_is_auth['auth_mod'] ) || ( !ns_auth_cat( $article_category_id ) && !$print_version ) )

--- ÜZERİNE EKLE ---
// Yazar kontrol
$author_control = ($userdata['user_id'] == $kb_row['article_author_id']);
//

--- BUL ----
if ( !$kb_is_auth['auth_view'] || !$article_title || ( !$approved && !$kb_is_auth['auth_mod'] ) || ( !ns_auth_cat( $article_category_id ) && !$print_version ) )

--- SATIR İÇİNDE BUL ----
if ( !$kb_is_auth['auth_view'] || !$article_title || ( !$approved && !$kb_is_auth['auth_mod']

--- SATIR İÇİNDE SONRASINA EKLE ----
&& !$author_control

--- AÇ ---
includes/kb_post.php

--- BUL ---

$message = $lang['Article_submitted_Approve'] . '<br /><br />' . sprintf( $lang['Click_return_kb'], '<a href="' . append_sid( this_kb_mxurl() ) . '">', '</a>' ) . '<br /><br />' . sprintf( $lang['Click_return_index'], '<a href="' . append_sid( $mx_root_path . "index.$phpEx" ) . '">', '</a>' );

--- İLE DEĞİŞTİR ---
$message = $lang['Article_submitted_Approve'] . '<br /><br />' . sprintf( $lang['Click_return_kb'], '<a href="' . append_sid( this_kb_mxurl() ) . '">', '</a>' ) . '<br /><br />' . sprintf($lang['Click_return_article'], '<a href="' . append_sid(this_kb_mxurl("mode=article&amp;k=" . $article_id)). '">', '</a>') . '<br /><br />'. sprintf( $lang['Click_return_index'], '<a href="' . append_sid( $mx_root_path . "index.$phpEx" ) . '">', '</a>' );

--- DOSYALARI KAYDET ve KAPA -----

Yukardaki eklentiyi yaparsanız şu FIX'i de yapmanızı öneririm. Sadece makale gönderme izni olan ancak makale yöneticisi olmayan biri yukardaki eklenti ile makalesini görebiliyor tekrardan dünzeleyebiliyordu. Ancak ilk düzenleme sırasında "makale xxx tarafından düzenlenmiştir" şeklindeki mesajların gittiği konu için bir topic_id alması gerekiyor. Makale ilk kez makale yöneticisi tarafından görüntülenmiyor ise kendisine bir topic_id no tahsis edemiyor. Bunun sebebiyle çok uğraşmadım. Bir kaç yenileme ileri geri derken güç bela alıyor topic_id noyu. Yazar makalesini ilk kez açıp birşeyleri düzelttikten sonra gönder dediğinde

"kb_get_data - no forum topic id for comment"

hatası alacak. Bunun önüne geçmek için

--- AÇ ---
includes/functions_kb.php

--- BUL ---
die('kb_get_data - no forum topic id for comment')

--- İLE DEĞİŞTİR ---
//die('kb_get_data - no forum topic id for comment')

--- KAYDET ve KAPA ----

Aslında topic_id hala "0" olacak ama bu hatanın kullanıcının karşısına çıkmasını engelliyorum. Buradaki tek kaybımız şu olacak yazar makalesini gönderdikten hemen sonra bir düzenleme yapmak isterse topic_id tahsis edilmediği için makale yorumlarının saklandığı forum konusuna "makale xxx tarafından düzenlenmiştir" şeklindeki ilk mesaj gönderilmeyecek. Ancak makale ikinci kez düzenlenmek isterse o zaman topic_id tahsis edilecek ve "makale xxx tarafından düzenlenmiştir" şeklindeki mesaj gönderilebilecek.

Benim için öyle aman aman bir kayıp değil. Makalede ilk düzenleme ne zaman yapılmış çok mühim değil. Önemli olan makale yöneticisi ya da admin olmayan birinin kendi yazdığı makaleyi onaylanmadan da görebilmesi ve içeriğini değiştirebilmesi. Bu bana göre KB MOD'un en büyük eksikli idi. Elimden geldiği kadar gidermeye çalıştım.
En son
butterflyT
tarafından, 11.02.2008, 23:34 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Kullanıcı avatarı
butterflyT
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Re: Knowledge Base ve içerik yönetimi | makaleyi sayfalara bölme

İleti RoyaLTurK 24.04.2007, 01:56

makale modunu nerden indirebiliriz arkadaşlar
Kullanıcı avatarı
RoyaLTurK
Üye
Üye

İleti gogonieus 06.02.2008, 15:35

Kullanıcı avatarı
gogonieus
Üye
Üye

butterflyT
11.02.2008, 23:17

gogonieus yazdı:http://www.phpbb2.de/dload.php?action=file&file_id=538

Burdan indirebilirsin.
İlk mesajımın sonundaki eklentilerden indirirseniz daha sağlıklı olur. Bu MOD zaten nette bir tek phpbb2.de var ama onun içindeki dosyalarda buglar var. Benim verdiğim dosyanın içinde bu buglar için hazırlanmış FIX dosyası da mevcut. Ziyaretçilerin aklında bulusun diye söylüyorum.
Kullanıcı avatarı
butterflyT
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Eklenti Geliştirme

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir